سمعک اتیکن
سمعک اتیکن سمعک اتیکن

مروری بر تکنولوژی سمعکهای اتیکن:


هدف اصلی استفاده از سمعکهای اتیکن، توانمندی بالاتر کاربر به همراه تلاش شنیداری کمتر در طول روز، برای کم کردن انرژی که در جهت شنوایی و شنیدن مصرف می‌کند، با ارتقاء مداوم تکنولوژی سمعکها و یافتن راه‌کارهایی برای کاهش خستگی شنوایی و ارائه راهکارهایی اختصاصی با در نظر گرفتن نیازهای شنیداری هر فرد در جهت کاهش تلاش شنیداری در جلوگیری از خستگی شنوایی کاربران در طول روز می‌باشد.

قیمت سمعک

 

مزایای سمعک اتیکن

مزایای سمعکهای اتیکن
-    استایل زیبا مخصوصا در سمعکهای پشت گوشی
-    مصرف انرژی پایین
-    گارانتی و خدمات پس از فروش خوب
-    استفاده از تکنولوزی روز در سمعکها
-    دارای لوازم جانبی متنوع
-    دارای قابلیت شخصی سازی قوی
-    تنوع و طیف قیمتی گسترده

 

تکنولوژی Brain hearing
تصور مردم بر این است که شنیدن در گوشها اتفاق می‌افتد. اما این مفهوم درستی از شنیدن نیست. شنیدن در گوش اتفاق می‌افتد. در مغز تبدیل به اطلاعات شده و معنی پیدا می‌کند. زمانیکه شما به یک مکالمه گوش می‌دهید گوشهای شما و مغز شما به‌صورت یک سیستم واحد شنیداری عمل می‌کنند. برای درک معانی چهار اتفاق در مغز می‌افتد:
1- جهت‌یابی صدا        2- تفکیک صدا       3- بازشناسی صدا       4- تمرکز


حال سمعکها چگونه کمک می‌کنند که brain hearing هرچه بهتر اتفاق بیا افتد.


1- Spatial sound
استفاده از این تکنولوژی در جهت بهبود جهت‌یابی صدا می‌باشد.
با ارائه ترکیبی از تکنولوژیهای مختلف از قبیل پردازش دوگوشی، به مغز و دو گوش اجازه می‌دهد تا باهم فعالیت کنند. استفاده از این تکنولوژی باعث افزایش دقت شنیداری شده و عملکرد کاربر در انواع محیطهای شنیداری بهبود بخشد.


2- Speech Guard
این تکنولوژی سیستمهای تقویت خطی و غیرخطی را ترکیب می‌کند تا تجارب شنیداری را در محیطهای پایدار و متغییر صوتی بهبود بخشد و با افزایش و فشرده‌سازی به شیوه‌ای طرح‌شده است که به‌طور کامل جزئیات شکل موج سخن را حفظ می‌کند. آنچه که این تکنولوژی انجام می‌دهد بهبود گفتار در محیطهای پر چالش و کاهش خستگی شنوایی افراد می‌باشد.


3- You matic
با این تکنولوژی می‌توان نیازها و اولویتهای شنیداری بیماران را کشف کرده و تنظیمات موردنظر را اعمال نمود. همچنین در محیطهای متغییر شنیداری. به بیمار اجازه می‌دهد که از صداهایی که برایشان در اولویت هستند لذت بیشتری ببرند.


4- Free focus
در تعامل با تکنولوژیهای قبلی، به مغز برای تفکیک اصوات مختلف کمک می‌کند در این تکنولوژی از میکروفن های جهت‌دار همه‌سویه تک‌سویه کاملاً اتوماتیک با حالتهای مختلف استفاده می‌شود و باعث انعطاف‌پذیری هر چه بیشتر عملکرد سمعک می‌شود.


5- پلتفرم Inium sense
این پلتفرم 30% قدرت پردازشی بیشتر داشته و مزایای بیشتری را برای بیمار فراهم نمود و بهترین شرایط شنوایی دوگوشی را مسیر می‌سازد. بااتصال مداوم دو سمعک این پلتفرم به‌طور کامل از پردازشهای مغزی لازم برای درک معنای اصوات حمایت می‌کند.


6-  Soft Speech booster
در این تکنولوژی میزان بهره و تقویت در اصوات کم شدت در فرکانسهای بالا، افزایش می‌یابد و باعث می‌شود کاربر جزئیات سیگنالهای گفتاری آهسته را بهتر بشنود.


7- Inium Feedback shield
این سیستم باعث کاهش قابل‌توجه فیدبک (بدون این‌که بر کیفیت صدا اثر بگذارد) و سوت ناشی از آن در سمعک می‌شود.


8- پلتفرم Velox
این پلتفرم شفافیت صدا را بیشتر ،بالاتری سرعت پردازش بالاتر را در بعضی از سمعکهای پیشرفته اتیکن ایجاد می‌کند و با این تکنولوژی منحصربه‌فرد و خارق‌العاده، طیف وسیعی از نیازهای بیماران را پاسخ‌گو می‌باشد. سرعت پردازش در حدود 50 برابر پلتفرمهای قبلی می‌باشد را در بعضی از سمعک‌های پیشرفته اتیکن ایجاد می‌کنند و با این تکنولوژی منحصر به فرد و خارق‌العاده طیف وسیعی از نیازهای بیماران را پاسخ گو می‌باشد. سرعت پردازش در حدود 50 برابرِ پلتفرم‌های قبلی می‌باشد.

سمعک

1. سمعک‌های essential
1-1 سمعک get
این مدل سمعک در انواع مختلف پشت گوشی، داخل گوشی، پشت گوشی open، با توجه به تکنولوژی هوشمند آن، دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه بوده و برای کم شنوائی‌های ملایم تا شدید مناسب می‌باشد.


از دیگر خصوصیات فنی این سمعک:
- مدیریت نویز
- مدیریت صدا
- دارای پهنای باند 6.5 کیلوهرتز
- دارای 4 باند فرکانس
- دارای تله کویل و FM
- دارای 4 برنامه شنیداری
- دارای دکمه‌های تغییر برنامه و تغییر ولوم.


2. سمعک hit- hitpro
این مدل سمعک از نوع هوشمند و به صورت داخل گوشی، پشت گوشی ارائه می‌شود و با توجه به تکنولوژی آن، از قیمت مناسبی برخوردار است. این سمعک از پلتفرم Rise بهره برده و برای کم شنوائی ملایم تا شدید مناسب می‌باشد.
از ویژگی‌های دیگر این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- پوشش دهنده پهنای باند تا 8 KHZ.
- مدارات ضد فیدبک پیشرفته.
- طراحی کوچک و ظریف و مقاوم در مدل‌های پشت گوشی.
- دارای میکروفون‌های اتوماتیک جهت‌دار برای کاهش نویز.
- دارای سیستم مدیریت نویز.
- دارای سیستم حفاظ و از نویز باد.
- هشدار دهنده و ....


1.3 سمعک Ino -Inopro
این مدل سمعک دارای تکنولوژی هوشمند، و در اندازه‌های داخل گوشی و پشت گوشی، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید می‌باشد. همچنین از مدارات ضد فیدبک قوی بهره برده، قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری را داراست. پلتفرم استفاده شده در این سمعک از نوع Ris 2 می‌باشد. از جمله مشخصات فنی این سمعک می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- هماهنگی دو گوشی binaural coordination
- دارای میکروفون‌های جهت‌دار اتوماتیک تطبیقی
- دارای مدیریت نویز قوی
- دارای برنامه‌های اتوماتیک تلفن
- دارای memory یا حافظه
- دارای چهار برنامه شینداری و ....


4.1 سمعک Intiga
این سمعک به دو صورت Ric و داخل گوشی، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید می‌باشد همچنین از کوچکترین سمعک‌های aticon بوده. هوشمند وایرلس دارای بلوتوث، در سه سطح عملکردی Intiga1، Intiga8، Intiga6، به ترتیب 10، 8، 6 کانال‌ و برنامه شنیداری، که معمولاً برای بزرگسالان تجویز می‌شود. در مدل Intiga10 از تکنولوژی speech guard استفاده شده و تا محدود 10KHZ را پوشش می‌دهد.

از دیگر خصوصیات این سمعک‌ها:
- تکنولوژی پردازش دو گوشی
- هماهنگی دو گوشی
- you matic سیستم کاملاً اتوماتیک بر اساس نیازها و ترجیحات شنوایی بیمار.
- دارای مؤلفه‌های ضد آب، گرد و خاک Ip68
- دارای حافظه و قابلیت متصل شدن connect lin remot Control
- تله کویل
- پوشش دهنده تا پهنای باند 8KHZ و ...

قیمت سمعک

2- سمعک‌های پیشرفته اتیکن
2-1 سمعک Nera2

این سمعک از نوع هوشمند وایرلس بوده، دارای تکنولوژی brain heari و بر روی پلتفرم Inium sense تجهیز شده و به صورت پشت گوشی، داخل گوشی و Ric. مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید می‌باشد. این مدل سمعک از تکنولوژی‌های spatial sound, you matic, free focus بهره برده است.

از دیگر مشخصات فنی این سمعک‌ها:
- مدارات ضد فیدبک قوی
- مدیریت وزوز
- پردازش دو گوشی
- هماهنگی دو گوشی
- برنامه خودکار تلفن
- همزمانی دو گوشی
- قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل
- دارای تکنولوژی soft Speech booster و ...

2-2 سمعک Alta2
سمعک Alta2 دارای تکنولوژی brain heaving در بالاترین سطح، هوشمند وایرلس با طراحی زیبا و بر روی پلتفرم Inium sense شنوایی را با وضوح بالا در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این مدل سمعک دارای تکنولوژی speech guard (برای حفظ دینامیک گفتار) و spatial sou (تفکیک بهتر اصوات). و you matic  (تامین اکثر نیازهای فردی کاربران و رضایت آنها) و soft speech booster (درک بهتر گفتار آهسته). Free focus (افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط‌های مختلف) می‌باشد. این مدل سمعک به صورت داخل گوشی، پشت گوشی و پشت گوشی Ric عرضه شده و برای کم شنوایی ملایم تا شدید مناسب بوده و دارای پردازش دو گوشی قوی می‌باشد از جمله خصوصیات فنی این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.


- پردازش دو گوشی
- هماهنگی دو گوشی
- پوشش دهنده فرکانس تا 10 کیلوهرتز
- دارای حافظه
- تله کویل و برنامه‌های اتوماتیک تلفن
- قابلیت وصل شدن به استویمرها و ریموت کنترل
- دارای تکنولوژی مدیریت وزوز پیشرفته
- دارای میکروفون‌های جهت دار پیشرفته تطبیقی اتوماتیک

 

قیمت سمعک

3- سمعک‌های خیلی پیشرفته یا ممتاز اتیکن
3-1- سمعک syia
از جدیدترین سمعک‌های اتیکن بوده و به صورت پشت گوشی و داخل گوشی و Ric عرضه شده و برای کم شنوایی ملایم تا شدید مناسب می‌باشد. این سمعک دارای کیفیت صدای عالی و شفاف و با سیستم وایرلس قوی به تمام دستگاه‌های بلوتوث دار به راحتی وصل می‌شود و در مورد رضایت کاربران بوده است. پلتفرم velox در این سمعک به کار رفته و پردازش صدا را نسبت به سایر سمعکها 50 برابر سریع‌تر انجام می‌دهد. سال ساخت این سمعک 2018 بوده و دارای 48 کانال فرکانسی و مدارات پیشرفته ضد نویز و قابلیت تطبیق سریع با محیط‌های شنوایی متفاوت در 15 باند فرکانس و کاهش نویز سریع بین کلمات، تکنولوزی brain heaving خیلی پیشرفته، قابلیت شارژ شدن، مقاومت در مقابل آب و گرد و غبار Ip68. دارای مدارات پیشرفته کاهش وزوز، و قابلیت وصل شدن از طریق برنامه action on به اینترنت جهت تنظیم سمعک و تنظیم سایر وسایلی که به سمعک وصل می‌شوند و ...
با توجه به تکنولوژی بالای این سمعک، قیمت آن بسیار مناسب می‌باشد.


3-2 سمعک Opn
اولین سمعک فوق سریع. استفاده از ریز پردازنده velox ، کاهش سریع نویزهای مداخله‌گر، بهبود درک گفتار در محیط‌های پیچیده شنیداری با حفظ انرژی مغز، دارای تکنولوژی brein hearing پیشرفته، قابل شارژ جهت یابی دقیق و سریع اصوات، قابلیت مکالمه با چندین گوینده حتی در شرایط نویزی، از مشخصات برجسته و متمایز کننده این سمعک می‌باشد.
از دیگر مزایای استفاده از این سمعک:
- پردازش اطلاعات 50 بار بیشتر و سریع‌تر از تکنولوژی‌های کنونی.
- دارای 64 کانال فرکانسی
- آنالیز محیط بیش ز 100 بار در ثانیه.
- قابلیت انجام 1200 میلیون پردازش فقط در یک ثانیه
- دارای ارتباط دو گوشیش Nearfild برای تبادل اطلاعات در گوشی.
- دارای مدارات ضد فیدبک قوی و پیشرفته.
- اولین سمعک دنیا با قابلیت اتصال به اینترنت.

سمعک

 

3-3 سمعکopns

جدیدترین مدل سمعک opn که قابل شارژ با باطری یون لیتیوم نیز می باشد . در این سمعک ها از تکنولوژی درک صدا در زوایای 360 استفاده شده و بر خلاف سمعکهای قبلی که از میکروفونهای تک سویه و چند سویه به کار برده شده و فقط بر روی گوینده فوکوس می کند و صدای اطراف را کم می کند . این سمعکها صدا را در محیطهای شلوغ ( مثل رستوران ، جلسات و ... از تمام جهات بدون نویز و شفاف تقویت می کند و باعث می شود شما در عین حال  که با مخاطب در حال صحبت کردن هستید از صداهای اطراف خود نیز به طور کامل آگاه شوید . این تکنولوژی به open sound نیز معروف است ( درک صدا بدون محدودیت ) . از نظر شارژ این سمعکها ، با 3 ساعت ماندن در شارژر کاملا شارژ شده و در صورت فراموش کردن شارژ با 30 دقیقه شارژ سریع سمعک 6 ساعت کار می کند . یکی دیگر از مزایای این سمعکها اتصال سریع و آسان به وسایل جانبی ، گوشیهای هوشمند ، و استفاده از برنامه otion on جهت شخصی سازی ، و استفاده از بلوتوث جهت گوش دادن به موسیقی به صورت استریو ، و لذت بردن از آن می باشد . تکنولوژی و مدارات ضد فیدبک قوی که در این سمعکها به کار رفته باعث شده که هنگام استفاده از تلفن یا در آغوش گرفتن دیگر نگران سوت زدن سمعک خود نباشید . این سمعکها در مدل های مختلف پشت گوشی ric ، ( با تله کویل )  miniriteR  ، mini rite ( قابل شارژ ) و mini rite وپشت گوشی پاور bte pp موجود می باشند . 

 

3-4 سمعک opnply

 این سمعکها برای کودکان که دارای جنب و جوش زیادی هستند با پوسته مقاوم ، درب باطری مقاوم و مقدار مقاومت در برابر رطوبت و گرد وخاک ip68 ، طراحی شده است . موادی که در پوست این سمعکها به کار رفته که برای کودکان کاملا بی خطرمی باشد و سازگار با محیط زیست می باشد . بر روی این سمعک از چراغ led استفاده شده که نشان می دهد باطری سمعک درست کار می کند یا خیر . تکنولوژی به کار رفته در این سمعکها بسیار پیشرفته بوده و قابلیت اتصال به وسایل جانبی و آموزشی را به راحتی داراست . با استفاده از connect clip براحتی می توانید به طور مستقیم با کودکان ارتباط برقرار کرده که این وسیله بر روی یقه معلم یا والدین قرار گرفته و در نقش میکروفون ، مستقیم صدای مخاطب را به سمعکها و گوش کودک می رساند . یکی دیگر از وسایلی که می توان به صورت مستقیم با کودکان ارتباط برقرار کرد  edu mic می باشد که از طریق آن معلم می تواند مستقیم با دانش آموزان ( به صورت بلوتوثی ) ارتباط بر قرار کند . و صدا مستقیما به گوش و سمعکهای دانش آموزان می رسد . این ارتباط کلامی بدون نویز و اعدجاج و بسیار شفاف می باشد . در این سمعک از تکنولوژی open sound navigator برای کودکان استفاده شده است . تکنولوزی صدای باز این امکان را به کودک می تواند در محیطهای جمعی و مشارکتی صدا را به صورت شفاف از تمام جهات بشنود و نسبت به اطراف خود آگاهی کامل داشته باشد و دنیای اطراف را خود را به صورت واقعی تر احساس کند تکنولوژی ضد فیدبک بسیارقوی که باعث جلوگیری از سوت زدن سمعک می شود باعث می شود در فعالیتهای روزمره کودک در شنیدن صداها هنگام جنب و جوش کمترین اختلال را برای کودک ایجاد می کند . 

4- سمعک‌های سوپر پاور اتیکن
4-1. سمعک Dynamo
سمعک پشت گوشی خیلی قوی هوشمند وایرلس با باتری شماره 13 ساخته شده بر اساس پلتفرم Inium Sense با خروجی و صدای خیلی قوی و قدرت پردازش خیلی بالا، دارای تکنولوژی انتقال فرکانس‌ها و speech Guarde جهت افزایش میزان درک گفتار، brein hearing خیلی پیشرفته، قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل و استویمرها، این سمعک دارای ولوم کنترل دستی جهت کنترل صدا، دارای طراحی زیبا و فوق العاده و برخوردار از معیار IPS8، و در چهار سطح تکنولوژی SP10 , SP8 , SP6 , SP4 ارائه شده است.


4-2- سمعک سوپر پاور Chilli
این مدل سمعک هوشمند وایرلس و قوی، دارای تکنولوژی Speech Guard برای بالا بردن درک کلمات، و مجهز به سیستم‌های کاهنده نویز محیط، و جهت‌یابی دو گوشی برای افزایش وضوح گفتار، ارتباط بی سیم با وسایل صوتی و تصویری، مناسب برای کم شنوایی‌های شدید و عمیق می‌باشد. سمعک chilli کوچک، زیبا ، با باتری شماره 13 در سه سطح SP9 , SP7 , SP4  ارائه می‌شود.

سمعک‏های سوپر پاور اتیکن

سمعک exceed
این مدل سمعک از نوع پشت گوشی بوده، هوشمند وایرلس، جزء قدرتمندترین سمعک‏های ساخته شده برای کودکان با کم شنوایی شدید و عمیق می‏باشد این محصولات 48 کاناله، دارای پلتفرم Velox و دارای تکنولوژی پیشرفته open sound navigator که این امکان را به کودک می‏دهد، در زوایای 360 درجه اطراف خود دسترسی بیشتری به گفتار و جزئیات گفتاری اطراف خود داشته باشد و تلاش شنیداری کمتر و در نتیجه صرف انرژی پایین‏تری در طول روز برای درک گفتار صرف می‏کند همچنین یکی از تکنولوژی‏هایی که در این سمعک‏ها به کار رفته تکنولوژی open sound optimizer است که باعث می‏شود سمعک با ثبات بیشتر و بدون فیدبک و سوت اضافی تقویت بیشتری از گفتار  را در اختیار کودک قرار دهد. این سمعک‏ها دارای تکنولوژی شخصی‏سازی قوی و مدرن بوده به صورتیکه با تمام وسایل جانبی سمعک ارتباط بی سیم برقرار کرده (همچنین وسایل ارتباطی موردنیاز کودک) و کودک را قادر می‏سازد از آنها برای انجام کارهای روزمره خود استفاده نماید. مقدار تقویت و بهره این سمعک‏ها در حدود 87 dB بوده و نشان می‏دهد که این سمعک جزء قدرتمندترین سمعک‏های حال حاضر می‏باشد. بر طبق تحقیقاتی که در شرکت اتیکن انجام شده این سمعک‏ها نسبت به تکنولوژی‏های سال‏های قبل 10 درصد وضوح گفتار بیشتر، 10 درصد تلاش شنیداری کمتر و افزایش 15 درصد قدرت درک گفتار در محیط‏های پر سر و صدا می‏شود.

برنامه Oticon on
برنامه و اپلیکیشن سمعکهای هوشمند Oticon با پلتفرم velox  که به راحتی می توانید از طریق آن سمعکهای خود را کنترل کرده و شخصی سازی کنید . با این برنامه می توانید صدای سمعک را تنظیم کرده و برنامه سمعک خود را با توجه به محیطهای شنوایی تغییر دهید . همچنین می توانید از مصرف باطری سمعک خود اطلاع پیدا کرده و از برنامه وزوز سمعک نیز به راحتی استفاده نمایید . با این برنامه حتی می توانید با اینترنت ارتباط برقرار کرده هشدارها و پیامهای ایمیل خود را چک نمایید . هنگامی که باطری سمعک تمام می شود از طریق پیامک به شما اطلاع می دهد و یا وسایل خانه که هوشمند هستند و به اینترنت وصل می باشند . عملکرد آنها را به شما اطلاع می دهد . این برنامه را می توانید از طریق google play .app store دانلود کنید .

 

قیمت سمعکهای اتیکن
سمعکهای اتیکن را از نظر تکنولوزی می توان به 3 دسته کلی تقسیم بندی کرد
1 – سمعکهای پایه و متوسط اتیکن قیمت بین      5 تا 2.5 ملییون تومان
2- سمعکهای پیشرفته اتیکن قیمت بین             5 تا 8 ملییون تومان
3- سمعکهای ممتاز اتیکن قیمت                          8 تا 12 ملییون تومان

 

لوازم جانبی سمعکهای اتیکن


پایه شارژ
شامل پایه شارژهای القابی و z power می باشند که از تکنولوژی بالا و به روز برخوردار می باشند .

Connectclip :
می توان از آن به عنوان میکروفون بر روی یقه والدین برای ارتباط مستقیم کلامی با کودک استفاده کرد و همچنین به عنوان رابط بین گوشیهای هوشمند و سمعکها و وسایل صوتی و تصویری کاربرد دارد . کاربرد دیگر آن تنظیم صدای سمعک و برنامه آن می باشد که همان نقش ریموت کنترل را ایفا می کند . با این وسیله سمعکها تبدیل به هندزفری برای شنیدن صدای شفاف و استریو می شود .

اداپتور تلویزیون
وسیله ای است جهت ارتباط مستقیم بین تلویزیون و سمعکها که باعث می شود صدا به صورت شفاف و بدون اعوجاج و نویز به کاربر برسد .

اداپتور تلفن
برای وصل شدن مستقیم بین تلفنهای خانگی و سمعکها از این وسیله استفاده می شود .

edumic
در محیطهای آموزشی جهت ارتباط مستقیم بین معلم و دانش آموزان استفاده می شود که بر روی یقه معلم قرار می گیرد .

نظرات کاربران
ارسال نظر