سمعک برنافن
سمعک برنافن سمعک برنافن

سیستم پردازشی Channel Free

ساخت این سیستم های پردازشی توسط شرکت برنافون در جهت تحقق اهداف زیر می باشد.
- قابل شنیده شدن اصوات و راحتی در شنیدن
- درک هر چه بیشتر گفتار
- کیفیت بالای صدا
سیستم پردازشی Channel Free جهت تحقق این اهداف مزایای ذیل را برای افراد کم شنوا ایجاد نمود.
- تراکم در سطح آوایی که باعث می­شود آرام­ترین بخش گفتار، بدون تقویت اصوات بلند تقویت شود.
- انعطاف پذیری بالا در تنظیم سمعک
- پردازش سیگنال بدون تفکیک آن به کانال­های مجزای فرکانسی
- حفظ خصوصیات طیفی سیگنال که منجر به انتقال حداکثر اطلاعات به گوش خواهد شد
 

تکنولوژی­های سمعک برنافون

- مدارات ضد فیدبک تطبیقی:
این سیستم سیگنال­ها یا سوت سمعک را قبل از این که قابل شنیدن شود شناسایی کرده و حذف می-کند. این تکنولوژی هنگام استفاده از تلفن، کلاه، در آغوش گرفتن و... توانایی مقابله با حذف سوت سمعک را داراست.

- سیستم کاهنده نویز تطبیقی:
در محیط­های پیچیده شنیداری (ترافیک یا ساختمان سازی) که سطح نویز زمینه بالاست و حفظ اطلاعات گفتاری مهم، با استفاده از الگوریتم­های تطبیقی نویز را شناسایی کرده و تا حداکثر میزان ممکن آن را کاهش می­دهد.

- سیستم درک گفتاری (واج­ها و سرنخ­های گفتاری):
تقویت همه واج­ها به نحوی که برای فرد قابل شنیدن باشد و دسترسی بهتر و دقیق­ تر را به جزئیات و سرنخ­های گفتاری فراهم می­آورد. این تکنولوژی بر حداکثر قابلیت شنیداری همه جزئیات گفتاری تمرکز دارد.

- ولوم کنترل هوشمند:
با استفاده از ولوم کنترل، در محیط­هایی که درک گفتار برای کاربر لازم است با افزایش ولوم، باندهای مخصوص گفتار بیشتر تقویت می­شوند. در نتیجه قابلیت شنیداری و وضوح آن افزایش می­یابد.

- انتقال فرکانسی:
اطلاعات سیگنال گفتاری که مطابق با مناطق از بین رفته حلزون هستند را کپی و در مناطق فرکانس پایین ­تر که در آن جا حلزون عملکرد طبیعی­تر دارد (paste) می­کند. در بعضی از کم شنوایی­ها مخصوصاً در فرکانس بالا که ممکن است شنوایی کاملاً از بین رفته باشد تقویت در این نواحی باعث افزایش قابلیت شنیداری نمی­شود بلکه باعث اعوجاج نیز می­گردد و این تکنولوژی تا حد زیادی این مشکل را رفع کرده است. 

- کاهش انعکاس صدا:
در محیط­هایی که انعکاس صدا وجود دارد، سیگنال­های آغشته به انعکاس را کاهش می­دهد و شدت انعکاس را کاسته و درک گفتاری بهتری را فراهم می­کند.

- راحتی در هواپیما:
 برنامه جدیدی است که برنافون برای مسافرت با هواپیما طراحی کرده است. به علت صدای زیاد و نویز زیاد در هواپیما به صورتی طراحی شده که صداهای بلند را کم کرده و نویز محیط را کاهش داده و با سیستم جهت­داری خود باعث افزایش راحتی بیمار می­شود.

 تکنولوژیهای سمعک برنافن

انواع سمعک­های برنافون

- Inzia
این نوع سمعک هوشمند، جزء سمعک­های پایه برنافون، در دو سطح تکنولوژی Inzia (1 , 3) و در سبک­های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی در طراحی بسیار زیبا و فوق­العاده به بیماران عرضه شده است. از ویژگی­های فنی این سمعک می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- پردازش Channel Free
- پهنای باند 8 کیلو هرتز
- حذف کننده نویز تطبیقی
- دارای ولوم کنترل دستی در نوع پشت گوشی
- کنترل نویز باد
- دارای میکروفون­های جهت­ دار

سمعک inzia

- Nevara I
هوشمند، قابلیت اتصال به ریموت کنترل، دارای سیستم Channel Free در سبک­های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید با بدنه مقاوم و IP58، و دارای هفت برنامه صدا و حافظه ثبت اطلاعات. از ویژگی­های دیگر می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

- پردازش دیجیتال تا 8 کیلوهرتز
- سیستم کاهنده نویز محیطی
- میکروفون­های جهت­دار تطبیقی
- دارای تله کویل
- و...


سمعک nevara


- سمعک Carista
در دو سطح تکنولوژی Carista(5،3)، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید. در مدل­های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی، دارای سیستم وایرلس و سیستم پردازشی Channel Free، دارای چند برنامه محیطی و همزمانی دو گوش در بعضی از مدل­ها. از ویژگی­های فنی این سمعک:
- دارای سیستم کاهنده نویز پیشرفته
- مدارات ضد فیدبک
- پوسته محکم و قوی
- برنامه تلفن
- 4 برنامه شنیداری
- حافظه ثبت اطلاعات
- دارای IP57
- پردازش دو گوشی
- میکروفون­های اتوماتیک تطبیقی

Carista سمعک

سمعک Saphira
جزء سمعک­های نسبتاً پیشرفته، هوشمند وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید و دارای سیستم پردازشی Channel Free، در مدل­ها و سبک­های مختلف، داخل گوشی و پشت گوشی دارای سیستم تقویت واج­ها و انتقال فرکانسی از قابلیت­های این سمعک است. از ویژگی­های دیگر می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.

- 4 برنامه قابل تنظیم
- تله کویل
- پوشش محافظ در برابر آب
- حافظه ثبت اطلاعات
- IP57
-دارای Data Learning
- حذف تطبیقی فیدبک
- ارتباط دو گوشی
- قابلیت اتصال بی­سیم

سمعک saphira


سمعک Acriva
جزء سمعک­های نسبتاً پیشرفته برنافون بود. در یک مجموعه کامل و مناسب برای افرادی که دچار افت شنوایی ملایم تا شدید هستند، هوشمند وایرلس، دارای تکنولوژی همزمانی دو گوش و انتقال فرکانسی، کاهنده نویز محیط، مناسب برای افرادی است که در محیط­های پر سر و صدا هستند، در طرح­ها و سبک­های مختلف عرضه شده است. ویژگی های دیگر این سمعک­ها:

- دارای برنامه چند محیطی
- دارای قابلیت بهبود شرایط محیطی
- قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل
- دارای Data logging
- دارای VC learning
- ولوم کنترل هوشمند
- کاهنده نویزهای گذرا
- قابلیت اتصال بی­سیم
- برنامه مخصوص موسیقی
- برنامه مخصوص سینما و...

Acriva سمعک

- سمعک Juna
یکی از پیشرفته­ترین سمعک­های برنافون، هوشمند وایرلس مناسب برای افت شنوایی ملایم تا شدید. با تکنولوژی­های جدید و پیشرفته و صدای واضح و شفاف، بدنه مقاوم، ولوم کنترل هوشمند در سبک­ها و اندازه­های مختلف، و در دو مدل Juna (7 , 9) عرضه شده است. از ویژگی­های دیگر این سمعک­ها می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

- پردازش سیگنال تا پهنای 10 کیلوهرتز
- دارای برنامه چند محیطی
- دارای کاهش انعکاس صدا و بازآوایی
- دارای قابلیت تشخیص تغییرات محیطی
- برنامه تشخیص تلفن
- تله کویل
- Data logging
- Data learning
- دارای انتقال فرکانس
- حذف تطبیقی فیدبک
- ارتباط دو گوشی
- کاهنده نویز گذرا
- کاهنده نویز تطبیقی
- قابلیت اتصال بی­سیم

Juna سمعک


- سمعک سوپر پاور XTREME
جزء سمعک­های خیلی قوی برنافون بود و مناسب برای کم شنوایی شدید تا عمیق 5 کاناله، دارای تله کویل، FM و سیستم DAi، ولوم کنترل چرخشی و چراغ اعلام وضعیت، دارای سیستم حذف فیدبک، حداکثر خروجی dB 144 و حداکثر بهره dB 85 و با توجه به تکنولوژی آن دارای قیمت مناسب می­باشد.

 

- سمعک Zerena قابل شارژ
جدیدترین سمعک برنافون و پیشرفته­ترین آن مطابق با تکنولوژی روز دنیا که یک تجربه شنوایی کاملاً طبیعی و به دور از هرگونه آزردگی را برای کاربر ایجاد می­کند. دارای پلتفرم پیشرفته و فوق سریع با 2 تکنولوژی هوشمند بی­سیم که در کنار هم قرار گرفتند. تکنولوژی Dynamic Range XTREME جهت جلوگیری از اعوجاج صدا در سطوح شدتی بالا و مجهز به تکنولوژی Decs در جهت تطبیق سریع با تغییرات محیط شنیداری، و قابلیت وصل شدن به وسایلی که با اینترنت ارتباط دارند و به سبک Rite (رسیور داخل گوش) با طراحی S شکل به بازار عرضه شده است. این سمعک دارای قابلیت قابل شارژ شدن با باتری­های Zpower را داراست و برای کسانی که می­خواهند تعویض باتری انجام ندهند مناسب می­باشد. از ویژگی­های دیگر این سمعک­ها می­توان به مدیریت وزوز گوش، قابلیت اتصال به وسایل صوتی و تصویری و ریموت کنترل­ها و استفاده از تکنولوژی بی­سیم GH 4/2 برای اتصال مستقیم به موبایل و القاء مغناطیسی برای ارتباط بین دو گوش را دارد.

 

سمعک Viron
جدیدترین و پیشرفته‏ترین سمعک برنافون که سبک پشت گوشی و پشت گوشی Ric با پلتفرم پردازشی سریع، پیشرفته و جدید (True environment processing) که صدا را به صورت طبیعی پردازش کرده و در دو مدل معمولی (باطری‏های یکبار مصرف) و قابل شارژ (باطری یون - لیتیوم) دارای مدارات ضد فیدبک و قوی جهت جلوگیری از سوت زدن سمعک، دارای طراحی بسیار فوق‏العاده، دارای میکروفون‏های پیشرفته جهت فوکوس و تمرکز برای مکالمات برای فهم و بهبود درک گفتار، و فوکوس بر روی آن‏چه که برای کاربر سمعک مهم است که این باعث تلاش شنیداری کمتر و صرف انرژی کمتر و نتیجتاً خستگی کمتر فرد کم شنوا می‏شود. این سمعک‏ها مقاوم در برابر گرد و خاک و طوبت (IP68) مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید هوشمند وایرلس، قابلیت وصل شدن به گوشی‏های (IOS) آیفون، وسایل جانبی در سطوح مختلف تکنولوژی Viron7،Viron9، Viron5 و با قیمت‏های مناسب و متفاوت به بازار عرضه شده‏ اند.سمعک سوپر پاور Leox
از نوع پشت گوشی و از جهت قدرتی P و SP (قوی و خیلی قوی) مناسب برای کم شنوایی متوسط، شدید و عمیق، دارای پلتفرم‏ و ریزپردازنده‏های قوی و جدید با تکنولوژی پردازش صدای واقعی و طبیعی محیط شنوایی دارای مدارات فوکوس و تمرکز بر روی گفتار، دارای مدارات ضد فیدبک قوی و مدارات کاهش دهنده نویز محیط، در رنگ‏بندی مختلف و در سطوح تکنولوژی (7 و 3) ظاهری زیبا و کوچک، قابلیت اتصال به گوشی‏های آیفون و وسایل جانبی برای استفاده کودکان.

 

 

 

نظرات کاربران
ارسال نظر