سمعک برنافن
سمعک برنافن

آنچه می خوانید

-سیستم پردازشی Cahannel free
-تکنولوژیهای سمعک برنافون
-انواع سمعکهای برنافون
-سمعکهای سوپر پاور برنافون

سیستم پردازشی Channel Free

ساخت این سیستم های پردازشی توسط شرکت برنافون در جهت تحقق اهداف زیر می باشد.
- قابل شنیده شدن اصوات و راحتی در شنیدن
- درک هر چه بیشتر گفتار
- کیفیت بالای صدا
سیستم پردازشی Channel Free جهت تحقق این اهداف مزایای ذیل را برای افراد کم شنوا ایجاد نمود.
- تراکم در سطح آوایی که باعث می­شود آرام­ترین بخش گفتار، بدون تقویت اصوات بلند تقویت شود.
- انعطاف پذیری بالا در تنظیم سمعک
- پردازش سیگنال بدون تفکیک آن به کانال­های مجزای فرکانسی
- حفظ خصوصیات طیفی سیگنال که منجر به انتقال حداکثر اطلاعات به گوش خواهد شد

تکنولوژی­های سمعک برنافون

- مدارات ضد فیدبک تطبیقی:
این سیستم سیگنال­ها یا سوت سمعک را قبل از این که قابل شنیدن شود شناسایی کرده و حذف می-کند. این تکنولوژی هنگام استفاده از تلفن، کلاه، در آغوش گرفتن و... توانایی مقابله با حذف سوت سمعک را داراست.

- سیستم کاهنده نویز تطبیقی:
در محیط­های پیچیده شنیداری (ترافیک یا ساختمان سازی) که سطح نویز زمینه بالاست و حفظ اطلاعات گفتاری مهم، با استفاده از الگوریتم­های تطبیقی نویز را شناسایی کرده و تا حداکثر میزان ممکن آن را کاهش می­دهد.

- سیستم درک گفتاری (واج­ها و سرنخ­های گفتاری):
تقویت همه واج­ها به نحوی که برای فرد قابل شنیدن باشد و دسترسی بهتر و دقیق­ تر را به جزئیات و سرنخ­های گفتاری فراهم می­آورد. این تکنولوژی بر حداکثر قابلیت شنیداری همه جزئیات گفتاری تمرکز دارد.

- ولوم کنترل هوشمند:
با استفاده از ولوم کنترل، در محیط­هایی که درک گفتار برای کاربر لازم است با افزایش ولوم، باندهای مخصوص گفتار بیشتر تقویت می­شوند. در نتیجه قابلیت شنیداری و وضوح آن افزایش می­یابد.

- انتقال فرکانسی:
اطلاعات سیگنال گفتاری که مطابق با مناطق از بین رفته حلزون هستند را کپی و در مناطق فرکانس پایین ­تر که در آن جا حلزون عملکرد طبیعی­تر دارد (paste) می­کند. در بعضی از کم شنوایی­ها مخصوصاً در فرکانس بالا که ممکن است شنوایی کاملاً از بین رفته باشد تقویت در این نواحی باعث افزایش قابلیت شنیداری نمی­شود بلکه باعث اعوجاج نیز می­گردد و این تکنولوژی تا حد زیادی این مشکل را رفع کرده است. 

- کاهش انعکاس صدا:
در محیط­هایی که انعکاس صدا وجود دارد، سیگنال­های آغشته به انعکاس را کاهش می­دهد و شدت انعکاس را کاسته و درک گفتاری بهتری را فراهم می­کند.

- راحتی در هواپیما:
 برنامه جدیدی است که برنافون برای مسافرت با هواپیما طراحی کرده است. به علت صدای زیاد و نویز زیاد در هواپیما به صورتی طراحی شده که صداهای بلند را کم کرده و نویز محیط را کاهش داده و با سیستم جهت­داری خود باعث افزایش راحتی بیمار می­شود.

 تکنولوژیهای سمعک برنافن

انواع سمعک­های برنافون

 Inzia

این نوع سمعک هوشمند، جزء سمعک­های پایه برنافون، در دو سطح تکنولوژی Inzia (1 , 3) و در سبک­های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی در طراحی بسیار زیبا و فوق­العاده به بیماران عرضه شده است. از ویژگی­های فنی این سمعک می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- پردازش Channel Free
- پهنای باند 8 کیلو هرتز
- حذف کننده نویز تطبیقی
- دارای ولوم کنترل دستی در نوع پشت گوشی
- کنترل نویز باد
- دارای میکروفون­های جهت­ دار

سمعک inzia
 Nevara I

هوشمند، قابلیت اتصال به ریموت کنترل، دارای سیستم Channel Free در سبک­های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید با بدنه مقاوم و IP58، و دارای هفت برنامه صدا و حافظه ثبت اطلاعات. از ویژگی­های دیگر می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

- پردازش دیجیتال تا 8 کیلوهرتز
- سیستم کاهنده نویز محیطی
- میکروفون­های جهت­دار تطبیقی
- دارای تله کویل
- و...

برای اطلاعات بیشتر در مورد سمعک های هوشمند و ویژگی های آن ها می توانید به صفحه سمعک هوشمند مراجعه کنید.
سمعک nevara


 سمعک Carista

در دو سطح تکنولوژی Carista(5،3)، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید. در مدل­های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی، دارای سیستم وایرلس و سیستم پردازشی Channel Free، دارای چند برنامه محیطی و همزمانی دو گوش در بعضی از مدل­ها. از ویژگی­های فنی این سمعک:
- دارای سیستم کاهنده نویز پیشرفته
- مدارات ضد فیدبک
- پوسته محکم و قوی
- برنامه تلفن
- 4 برنامه شنیداری
- حافظه ثبت اطلاعات
- دارای IP57
- پردازش دو گوشی
- میکروفون­های اتوماتیک تطبیقی

Carista سمعک
سمعک Saphira

جزء سمعک­های نسبتاً پیشرفته، هوشمند وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید و دارای سیستم پردازشی Channel Free، در مدل­ها و سبک­های مختلف، داخل گوشی و پشت گوشی دارای سیستم تقویت واج­ها و انتقال فرکانسی از قابلیت­های این سمعک است. از ویژگی­های دیگر می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.

- 4 برنامه قابل تنظیم
- تله کویل
- پوشش محافظ در برابر آب
- حافظه ثبت اطلاعات
- IP57
-دارای Data Learning
- حذف تطبیقی فیدبک
- ارتباط دو گوشی
- قابلیت اتصال بی­سیم

سمعک saphira


سمعک Acriva

جزء سمعک­های نسبتاً پیشرفته برنافون بود. در یک مجموعه کامل و مناسب برای افرادی که دچار افت شنوایی ملایم تا شدید هستند، هوشمند وایرلس، دارای تکنولوژی همزمانی دو گوش و انتقال فرکانسی، کاهنده نویز محیط، مناسب برای افرادی است که در محیط­های پر سر و صدا هستند، در طرح­ها و سبک­های مختلف عرضه شده است. ویژگی های دیگر این سمعک­ها:

- دارای برنامه چند محیطی
- دارای قابلیت بهبود شرایط محیطی
- قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل
- دارای Data logging
- دارای VC learning
- ولوم کنترل هوشمند
- کاهنده نویزهای گذرا
- قابلیت اتصال بی­سیم
- برنامه مخصوص موسیقی
- برنامه مخصوص سینما و...

Acriva سمعک
 سمعک Juna

یکی از پیشرفته­ترین سمعک­های برنافون، هوشمند وایرلس مناسب برای افت شنوایی ملایم تا شدید. با تکنولوژی­های جدید و پیشرفته و صدای واضح و شفاف، بدنه مقاوم، ولوم کنترل هوشمند در سبک­ها و اندازه­های مختلف، و در دو مدل Juna (7 , 9) عرضه شده است. از ویژگی­های دیگر این سمعک­ها می­توان به موارد ذیل اشاره کرد:

- پردازش سیگنال تا پهنای 10 کیلوهرتز
- دارای برنامه چند محیطی
- دارای کاهش انعکاس صدا و بازآوایی
- دارای قابلیت تشخیص تغییرات محیطی
- برنامه تشخیص تلفن
- تله کویل
- Data logging
- Data learning
- دارای انتقال فرکانس
- حذف تطبیقی فیدبک
- ارتباط دو گوشی
- کاهنده نویز گذرا
- کاهنده نویز تطبیقی
- قابلیت اتصال بی­سیم

Juna سمعک

 

 

سمعک Zerena قابل شارژ

جدیدترین سمعک برنافون و پیشرفته­ترین آن مطابق با تکنولوژی روز دنیا که یک تجربه شنوایی کاملاً طبیعی و به دور از هرگونه آزردگی را برای کاربر ایجاد می­کند. دارای پلتفرم پیشرفته و فوق سریع با 2 تکنولوژی هوشمند بی­سیم که در کنار هم قرار گرفتند. تکنولوژی Dynamic Range XTREME جهت جلوگیری از اعوجاج صدا در سطوح شدتی بالا و مجهز به تکنولوژی Decs در جهت تطبیق سریع با تغییرات محیط شنیداری، و قابلیت وصل شدن به وسایلی که با اینترنت ارتباط دارند و به سبک Rite (رسیور داخل گوش) با طراحی S شکل به بازار عرضه شده است. این سمعک دارای قابلیت قابل شارژ شدن با باتری­های Zpower را داراست و برای کسانی که می­خواهند تعویض باتری انجام ندهند مناسب می­باشد. از ویژگی­های دیگر این سمعک­ها می­توان به مدیریت وزوز گوش، قابلیت اتصال به وسایل صوتی و تصویری و ریموت کنترل­ها و استفاده از تکنولوژی بی­سیم GH 4/2 برای اتصال مستقیم به موبایل و القاء مغناطیسی برای ارتباط بین دو گوش را دارد.

 

سمعک Viron

جدیدترین و پیشرفته‏ترین سمعک برنافون که سبک پشت گوشی و پشت گوشی Ric با پلتفرم پردازشی سریع، پیشرفته و جدید (True environment processing) که صدا را به صورت طبیعی پردازش کرده و در دو مدل معمولی (باطری‏های یکبار مصرف) و قابل شارژ (باطری یون - لیتیوم) دارای مدارات ضد فیدبک و قوی جهت جلوگیری از سوت زدن سمعک، دارای طراحی بسیار فوق‏العاده، دارای میکروفون‏های پیشرفته جهت فوکوس و تمرکز برای مکالمات برای فهم و بهبود درک گفتار، و فوکوس بر روی آن‏چه که برای کاربر سمعک مهم است که این باعث تلاش شنیداری کمتر و صرف انرژی کمتر و نتیجتاً خستگی کمتر فرد کم شنوا می‏شود. این سمعک‏ها مقاوم در برابر گرد و خاک و طوبت (IP68) مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید هوشمند وایرلس، قابلیت وصل شدن به گوشی‏های (IOS) آیفون، وسایل جانبی در سطوح مختلف تکنولوژی Viron7،Viron9، Viron5 و با قیمت‏های مناسب و متفاوت به بازار عرضه شده‏ اند. در بخش قیمت سمعک می توانید اطلاعات کاملی را از قیمت انواع سمعک در دسته بندی های مختلف دریافت کنید. سمعک های  سوپر پاور برنافن 

سمعک سوپر پاور xtereme

جزء سمعک­های خیلی قوی برنافون بود و مناسب برای کم شنوایی شدید تا عمیق 5 کاناله، دارای تله کویل، FM و سیستم DAi، ولوم کنترل چرخشی و چراغ اعلام وضعیت، دارای سیستم حذف فیدبک، حداکثر خروجی dB 144 و حداکثر بهره dB 85 و با توجه به تکنولوژی آن دارای قیمت مناسب می­باشد.

سمعک سوپر پاور Leox


از نوع پشت گوشی و از جهت قدرتی P و SP (قوی و خیلی قوی) مناسب برای کم شنوایی متوسط، شدید و عمیق، دارای پلتفرم‏ و ریزپردازنده‏های قوی و جدید با تکنولوژی پردازش صدای واقعی و طبیعی محیط شنوایی دارای مدارات فوکوس و تمرکز بر روی گفتار، دارای مدارات ضد فیدبک قوی و مدارات کاهش دهنده نویز محیط، در رنگ‏بندی مختلف و در سطوح تکنولوژی (7 و 3) ظاهری زیبا و کوچک، قابلیت اتصال به گوشی‏های آیفون و وسایل جانبی برای استفاده کودکان. همچنین می توانید در بخش انواع سمعک با ویژگی ها و کاربرد های سمعک های پشت گوشی و انواع دیگر سمعک بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
م.کشفی ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. امکان خرید سمعک های برنافن به صورت اقساط هم هستش؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. بله در سه قسط تقسیم بندی میشه. برای اطلاعات از قیمت ها تماس بگیرید.
user_name
عاطفه ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. در مورد مدل سمعک برای نوزاد میشه راهنمایی کنید؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. برای نوزادان عموما از سمعک های پشت گوشی استفاده میشه. برای تجویز مناسب حتما باید معاینه در کلینیک انجام بشه.