سمعک رکستون
سمعک رکستون

آنچه می خوانید 


تاریخچه

چرا سمعک رکستون را انتخاب می کنم

اسامی سمعکهای رکستون

پلتفرمهای پردازشی سمعک رکستون

سمعکهای E1 رکستون

پلتفرم  Trucore

انواع سمعکهای رکستون با پلتفرم Trucore

سمعکهای با پلتفرم MY Core

وسایل جانبی رکستون

 

تاریخچه

 از تأسیس این شرکت در سوئیس توسط پل بومر بیش از نیم‌قرن گذشته است. در سال ۱۹۸۰ این شرکت به شرکت زیمنس پیوست و زیرمجموعه گروه زیمنس قرار گرفت. این مجموعه بیش از ۷۰ شعبه در سراسر دنیا دارد که بیشترین فروش خود را در آمریکای شمالی تجربه کرده است. شعار این شرکت «تکنولوژی جدید و استثنایی باید برای همه قابل‌دسترس باشد» می‌باشد. تکنولوژی این سمعک دربرگیرنده تمام محیط‌های شنیداری اعم از شلوغ، خلوت، ماشین و ... که بهترین حالت شنیداری و تقویت گفتار را برای بیماران در هر وضعیتی ایجاد می‌کند.


 چرا سمعک رکستون را انتخاب کنیم؟

 تمام سمعک‌های رکستون با تکنولوژی پیشرفته ساخته‌شده و بهترین کیفیت صدا را برای کاربر فراهم می‌کنند. هم سمعک‌های داخل گوشی و هم پشت‌گوشی هم‌زمان با کاهش دادن نویز محیط، صداهای گفتاری را تقویت می‌کنند، در این صورت مهم نیست شما کجا هستید چون شما گفتار را در هر محیطی با شفافیت کامل می‌شنوید. بعضی از مدل‌های پیشرفته این سمعک‌ها دارای آپشن‌های دیگری ازجمله کاهش باز آوایی صدا هستند که باعث افزایش کیفیت صدا می‌شود و برخی دیگر از سمعک‌های پیشرفته رکستون دارای بلوتوث هستند که مستقیماً با وسایل جانبی و وسایل صوتی-تصویری بلوتوث دار ارتباط برقرار می‌کنند و صدا را مستقیماً به فرد کم‌شنوا می‌رسانند.


 درک شنوایی بهتر با تنظیمات مخصوص در محیط‌های ساکت

سمعک‌های رکستون را برای تقویت صداهایی که در محیط‌های ساکت شما بیشتر به آن نیاز دارید می‌توان برنامه‌ریزی و تنظیم نمود.  بیشتر سمعک‌ها در محیط‌های ساکت خوب کار می‌کنند و باعث رضایت بیماران می‌شوند اما در این محیط‌ها گاهی اوقات افرادی هستند که خیلی آرام صحبت می‌کنند که باعث ایجاد حالت صدای سوت و وزوز در سمعک می‌شوند و باعث آزار کاربر می‌شود و بعضی‌اوقات کاربر مجبور می‌شود سمعک را خاموش کند. سمعک‌های رکستون با تنظیمات ضد سوت و فیدبک از حالت سوت زدن و آزار بیمار جلوگیری می‌کند و باعث راحتی کاربر در شنیدن صداهای آرام در این محیط‌ها می‌شود.


 درک شنوایی بهتر با تنظیمات مخصوص در محیط‌های شلوغ

- استفاده از میکروفون‌های جهت‌دار

 ممکن است در طول زندگی در جاها و مکان‌های شلوغ زیاد قرار بگیریم (جشن‌ها، مراسم‌ها و همایش‌ها و مهمانی‌ها و ...). شنیدن در محیط‌های شلوغ بسیار سخت و مشکل می‌شود مخصوصاً برای افراد کم‌شنوا. سمعک‌های رکستون برای کم کردن این مشکل از تکنولوژی میکروفون‌های جهت‌دار استفاده کرده، به این صورت که میکروفون‌ها صدا را از جلو که گوینده قرار دارد جمع‌آوری کرده و کلمات را تقویت می‌کند و هم‌زمان  نویزهای اطراف را کاهش می‌دهد و این باعث می‌شود که فرد کم‌شنوا صداهای گفتاری را بهتر بشنود.


-تکنولوژی دیجیتال کاهش نویز

 تکنولوژی‌های رکستون در استفاده از میکروفون‌های جهتی و تقویت گفتار محدود نشده. فناوری کاهش نویز یکی دیگر از تکنولوژی‌های این  سمعک‌ها بوده که در محیط‌های پرسروصدا و شلوغ، صداهای اضافی در اطراف شما را کم می‌کند  و باعث وضوح بیشتر سیگنال گفتاری می‌شود. هرچه کانال‌های سمعک بیشتر باشد این تکنولوژی بهتر و وسیع‌تر عمل می‌کند.


مقاومت در مقابل رطوبت و آب

 سمعک‌های رکستون مصرف باتری پایینی دارند و قابلیت استفاده از باتری‌های قابل شارژ را نیز دارند. در این سمعک‌ها به‌جای اینکه هر هفته تعویض باتری انجام دهیم یک یا دو بار در سال تعویض انجام می‌شود. هم‌چنین دارای پایه‌های شارژ هستند که علاوه بر این‌که  باتری را شارژ می‌کنند رطوبت  سمعک را می‌گیرند و آن را خشک می‌کنند، کوچک هستند و قابلیت جابجایی دارند.


وسایل جانبی

  سمعک‌های پیشرفته رکستون دارای بلوتوث هستند و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری را دارا هستند. همچنین این سمعک‌ها در دو گوش باهم ارتباط دارند و تبادل صوتی برقرار می‌کنند که باعث افزایش درک گفتار در محیط‌های پرسروصدا می‌شود. همچنین این سمعک‌ها قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل و سایر وسایل جانبی را داشته و بیمار می‌تواند بهترین استفاده از این وسایل را داشته باشد.


 اسامی سمعک‌های رکستون

 سمعک‌های Ric  رکستون Emerald  نام دارد.

سمعک‌های Ric  رکستون Stellar نام دارد.

 

به سمعک‌های پشت‌گوشی Targa, Joy, Mosaic  گفته می‌شود.


به  سمعک‌های داخل گوشی سفارشی Sterling گفته می‌شود.

 

 سمعک‌های داخل گوشی از پیش‌ساخته شده Inox  نام دارد.


پلتفرم‌های پردازشی سمعک رکستون به سه دسته تقسیم می‌شوند:

- پلتفرم E1  یا Essential  (پایه)
 - پلتفرم Tru core
 - پلتفرم My core


البته در این پلتفرم‌ها بر اساس شماره‌گذاری هم‌طبقه بندی می‌شوند  (P1,P3,P5,p8وP10,P20,P30,P40,P60)

 

سمعک‌های E1  رکستون

 ویژگی‌های فنی

  -حفظ رسایی صدا
 بلندی صدای گوینده در مقایسه با دیگران را به‌صورت طبیعی حفظ می‌کند و آن را تغییر نمی‌دهد.


- میکروفون‌های جهت‌دار
 وضوح گفتار در حضور نویز را برای کاربر حفظ می‌کند.


- فشردگی پهنای باند صدا
 باعث می‌شود صداهایی که تابه‌حال شنیده نمی‌شد در دسترس شنوایی شما قرار گیرد و باعث درک بهتر گفتار می‌شود.


- طبقه‌بندی اتوماتیک
 صدا را به‌صورت اتوماتیک در محیط‌های مختلف با توجه به محیط بدون فشار دادن دکمه تنظیم می‌کند.


 این سمعک‌ها برای تمام وضعیت‌های شنیداری طراحی‌شده و برنامه خاصی دارد و در محیط‌های مختلف با برنامه‌های مختلف با توجه به آسایش و راحتی کاربر می‌شود.


 این سمعک‌ها دارای تکنولوژی دیجیتال کاهش نویز (digital noise reducing) است که باعث وضوح بهتر و درک گفتار برای کاربر می‌شود.


 این  سمعک‌ها باعث بهتر شنیده شدن صداهای زیر (فرکانس بالا) و فشرده کردن این فرکانس‌ها و فرستادن آن در مناطق بهتر شنوایی در حلزون و درک بهتر آن می‌شود که در افرادی که افت شنوایی در فرکانس‌های بالا دارند کاربرد بیشتری دارد.


 این سمعک‌ها دارای مؤلفه‌های ضد آب و گردوخاک IP67 می‌باشند به‌طوری‌که در محیط‌ها و مکان‌های مختلف که ممکن است گردوخاک یا رطوبت زیاد موجود باشد این  سمعک‌ها مقاوم بوده و کارایی خود را حفظ می‌کنند.


سمعک ArenaP3

 این سمعک از نوع پشت‌گوشی در دو مدل قدرتی (HP, P) چهار کاناله دیجیتال، دارای تنظیمات Toggle fit، دارای ۴ برنامه شنیداری، مناسب برای کم‌شنوایی متوسط تا عمیق، دارای پوسته مقاوم در برابر گرما و رطوبت و گردوغبار، دارای قیمت مناسب

سمعک Arenap3


سمعک Targa5A

 این سمعک از نوع پشت‌گوشی ۸ کاناله، در دو مدل قدرتی (HP, P)  قابل تنظیم با نرم‌افزار fit 2 Go،  دارای مدارات  ضد فیدبک قوی، ولوم کنترل دستی، صدای طبیعی، مدارات کاهش نویز، مناسب برای کم‌شنوایی متوسط تا عمیق و دارای قیمت مناسب و پایین. برای اطلاع از قیمت های انواع مدل ها و برند های سمعک می توانید به صفحه قیمت سمعک مراجعه کنید.


سمعک Targa5

این سمعک از نوع پشت‌گوشی ۸ کاناله، در دو مدل قدرتی (HP, P) قابل تنظیم با نرم‌افزار Connex  دارای دکمه تغییر برنامه، مدارات کاهش نویز و ضد فیدبک، کیفیت صدای عالی و شفاف، دارای پوسته مقاوم، مناسب برای کم‌شنوایی شدید و عمیق، دارای مدارات کنترل صدای محیط که با توجه به سطح تکنولوژی آن دارای قیمت مناسب و پایینی است.


سمعک پشت‌گوشی Mosaic (Joy)

در سطوح مختلف تکنولوژی (30, 20, 10) هوشمند به ترتیب (16 و 12) کاناله در سایزها و اندازه‌های مختلف و در سبک قدرتی متفاوت (S,M,P,HP ) قابل تنظیم توسط ادیولوژیست با استفاده از نرم‌افزار Connex ، دارای سیستم وایرلس (P30 ) و قابلیت اتصال به اپلیکیشن های مخصوص موبایل، مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا عمیق که در سطوح مختلف قیمتی موجود می‌باشد.


 سمعک Stellari Ric  

 این سمعک‌ها به‌صورت Ric  (رسیور داخل کانال) بسیار کوچک با تکنولوژی  بالا، هوشمند و وایرلس در سطوح تکنولوژی (30)  دارای باتری یون لیتیوم قابل شارژ که با چهار ساعت شارژ 24  ساعت کار می‌کند و مناسب برای کم‌شنوایی و ملایم تا شدید و قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل، قابلیت سازش با اپلیکیشن های موبایل، ۱۶ کاناله می‌باشد. قیمت این سمعک‌ها با توجه به تکنولوژی آن در سطح خوبی قرار دارد.


سمعک داخل گوشی sterling

این سمعک‌ها داخل گوشی و به سبک‌های ITC و CIC و در سطوح تکنولوژی (30, 20, 10) ۱۲ و ۱۶ کاناله می‌باشد. برای تجویز این سمعک‌ها نیاز به قالب‌گیری بوده و بر طبق قالب گوش سمعک ساخته می‌شود. این سمعک‌ها قابلیت تنظیم با نرم‌افزار Connex دارا می‌باشند و کاربر می‌تواند با ریموت کنترل با اپلیکیشن موبایل آن را تنظیم کند و در سطوح مختلف قیمتی موجود می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سمعک های داخل گوشی می توانید بخش سمعک داخل گوشی را مطالعه کنید.


سمعک داخل گوشی Inox

این سمعک‌ها داخل گوشی و پیش‌ساخته بوده و نیاز به قالب‌گیری ندارد و در سطوح مختلف تکنولوژی (30, 20, 10) موجود است و مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا متوسط می‌باشد. از ویژگی‌های دیگر این  سمعک‌ها قابلیت وایرلس بودن آن‌ها می‌باشد.


  سمعک‌های با پلتفرم Tru core

 این سمعک‌ها جزء جدیدترین تکنولوژی‌های رکستون بوده و باعث لذت  هر چه بیشتر از درک صدا به‌صورت طبیعی در محیط‌های مختلف شنیداری می‌شود. Tru core باعث تجربه‌های بهتر و طبیعی‌تر برای کاربر شده و دارای ویژگی‌های فنی ذیل می‌باشد:
-سه سطح تکنولوژی
- شش برنامه شنیداری
 -رسایی صدا
- کاهش‌دهنده انعکاس
- افزایش‌دهنده صدای موزیک
 -مدیریت وزوز گوش
 -کاهش نویز و ضد فیدبک و قوی
-IP67
 -دارای بلوتوث
 -قابلیت سازش با اپلیکیشن موبایل


 با این سمعک‌ها مکالمات  در محیط‌های مختلف راحت‌تر شده و در محیط‌هایی که انعکاس صدا زیاد است با استفاده از مدارات کاهش انعکاس درک بهتر مکالمات را برای کاربر فراهم می‌کند. این محصولات دارای برنامه X phone   است که در هنگام استفاده از تلفن صدای تلفن به‌طور هم‌زمان به دو سمعک می‌رسد و باعث افزایش کیفیت صدا مخصوصاً در محیط‌های پرسروصدا هنگام استفاده از تلفن می‌شود. همچنین در این سمعک‌ها از برنامه خاص موزیک music enhancer  برای افزایش و شنیدن جزئیات موسیقی استفاده‌شده و دارای IP67، مدیریت وزوز برای کاهش احساس وزوز توسط بیمار می‌شود.


انواع سمعک‌های رکستون با پلتفرم Tru core


سمعک  Emerald 6c


این سمعک‌ها از نوع Ric  بوده و ۳۲ کاناله در سه سبک M,XS,S6 با ریسیورهای مختلف مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا شدید، هوشمند وایرلس که در مدل S6  آن قابلیت شارژ شدن داشته و وایرلس بود و در نوع XS  آن بسیار کوچک با باتری شماره ۱۰  و تکنولوژی بالا و در نوع M  آن هم قابلیت شارژ وایرلس و دارای ولوم کنترل دستی هم می‌باشد. این سمعک‌ها قابلیت انطباق با اپلیکیشن های موبایل و وسایل صوتی تصویری را دارا می‌باشند.

سمعکEmerald6c


سمعک  Musaic 6c

این سمعک‌ها از نوع پشت‌گوشی و در مدل‌های قدرتی (S,M,P,HP ) و در اندازه‌های مختلف مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا شدید دارای پلتفرم Tru core دارای صدای شفاف هوشمند وایرلس ۳۲ کاناله. هوشمند وایرلس. قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و وسایل جانبی و قابلیت انطباق با اپلیکیشن های موبایل را دارا می‌باشد.


سمعک Stellar Li6c

این سمعک‌ها از نوع Ric  بوده و ۳۲ کاناله قابل شارژ که از مشخصات ویژه آن استفاده از باتری یون لیتیوم در این سمعک‌ها می‌باشد که با ۴ ساعت شارژ 24 ساعت می‌توان از این سمعک‌ها استفاده کرد. این محصول دارای بلوتوث و در سه سطح 40,60,80 موجود می‌باشد.


 سمعک sterling 6c

 این  سمعک‌ها از نوع داخل گوشی، هدفمند وایرلس در دو سبک CIC  و ITC  دارای 6 برنامه اتوماتیک، ۳۲ کاناله در سه سطح عملکردی به بازار عرضه‌شده و  سفارشی بود و نیاز به قالب‌گیری از گوش بیمار دارد. این سمعک‌ها دارای بلوتوث و قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و ریموت کنترل، صدای شفاف و واضح  و دارای باتری شماره ۱۰ می‌باشند. در بخش سمعک و انواع آن می توانید با دیگر انواع سمعک و ویژگی های آن ها آشنا شوید.


  سمعک‌های با پلتفرم My core 8c

 پلتفرم جدید My core  از دو ویژگی اصلی 1- تبادل جریان صدا با گوشی‌های آیفون 2-  پردازش دو گوشی پیشرفته برخوردارند. تکنولوژی باعث می‌شود که صدا هر چه بیشتر طبیعی‌تر شنیده شود و از دنیای اطراف خود لذت بیشتری ببریم. از دیگر ویژگی‌های My core 8c  می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

Voice ranger
 حفظ رسایی صدا که بلندی صدای اصلی را در مقایسه با صداهای دیگر به‌صورت طبیعی حفظ می‌کند و باعث می‌شود که در محیط‌های نویزی گوش کردن و مکالمات یک‌به‌یک راحت‌تر صورت گیرد.


My voice
 تشخیص داده و آن را پردازش می‌کند و آن را از دیگر صداها متمایز می‌کند و باعث می‌شود کاربر صدای خودش را طبیعی‌تر و کنترل‌شده بشنود.


Directed streaming
 با استفاده از امواج 2,4 GHZ  مستقیماً به وسایل جانبی و میکروفون و هر وسیله‌ای که بلوتوث دارد وصل می‌شود.


Intelligent feedback preventer
 باعث جلوگیری از فیدبک و سوت زدن سمعک می‌شود.


Dynamic range extender
 افزایش محدوده طیف صدا که باعث می‌شود کیفیت صدا مخصوصاً صدای موسیقی افزایش یابد.


 انواع سمعک‌هایMy core 8c

سمعک stellar Ric 8c

سمعک‌های پشت‌گوشی Ric  هوشمند، وایرلس، قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و وسایل صوتی تصویری، ریموت کنترل و همچنین قابلیت انطباق با اپلیکیشن های موبایل، دارای باتری یون لیتیوم قابل شارژ که با ۴ ساعت شارژ ۱۲ ساعت کار می‌کند، ۴۰   کاناله، سبک و بسیار کوچک، باکیفیت صدای عالی، مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا شدید


سمعک Inox CIC 8c

داخل گوشی و از پیش‌ساخته شده مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا متوسط که هوشمند وایرلس بوده، چهل‌وهشت کاناله، بسیار کوچک و نامرئی قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و ریموت کنترل، دارای باطری شماره ۱۰ و تجویز سریع و آسان

سمعک ریکسون


سمعک  emerald Ric 8c

پشت‌گوشی Ric، بسیار کوچک و ظریف، مناسب برای افت شنوایی ملایم شدید در اندازه‌های مختلف XS,S,M، با پلتفرم My core 8c ، مناسب برای نوجوانان تا بزرگ‌سالان کم‌شنوا با صدای شفاف و بی‌نظیر و قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی، ریموت کنترل و دارای ولوم کنترل دستی می‌باشد.

سمعکEmerald-8c


سمعک  Mosaic 8c

از نوع پشت‌گوشی در ۴ مدل قدرتی S, M,P, HP ، هوشمند و وایرلس، در اندازه‌های مختلف مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا عمیق، ۴۸  کاناله، صدای بسیار شفاف و پوسته مقاوم، دارای بلوتوث و قابلیت انطباق با اپلیکیشن های موبایل

قیمت سمعک ریکستون


سمعک داخل گوشی sterling 8c

داخل گوشی مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا شدید، کوچک و نامرئی، هوشمند وایرلس، قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی از طریق بلوتوث، کیفیت صدای خوب و بی‌نظیر

 

 وسایل جانبی رکستون

Smart connect

 رابطی است که بین سمعک و وسایل صوتی و تصویری و تلفن‌های بلوتوث دار قرارگرفته و صدا و موسیقی و مکالمات را بدون نویز اضافی و شفاف مستقیماً به گوش کاربر می‌رساند.


Smart transmitter

 وسیله‌ای است که رابط بین تلویزیون و سمعک  می‌باشد و صدا را مستقیماً از تلویزیون به گوش کاربر می‌رساند.


 ریموت کنترل

 وسیله‌ای است که با آن می‌توان از راه دور حجم صدای سمعک و برنامه‌های آن را تغییر داد.


Smart mic

 یک میکروفون کوچک که از طریق بلوتوث صدا را به سمعک کاربر می‌رساند و به‌عنوان ریموت کنترل هم می‌توان از آن استفاده نمود.


 پایه شارژر یون-لیتیوم

 شارژر سمعک‌های steller Ric  به‌صورت القایی  به ازای هر چهار ساعت شارژ ۱۲ تا ۲۴ ساعت  سمعک کار می‌کند.


 اپلیکیشن های موبایل

 با استفاده از این نرم‌افزار توسط کاربر می‌توان ولوم سمعک یا برنامه سمعک را تغییر داد.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
سادات ۲۷ آبان ۱۳۹۹
سلام من چند وقته مشکل کاهش شنوایی پیدا کردم و درک شنواییم پایین اومده. میتونم از سمعک داخل گوشی رکستون استفاده کنم؟
user
سمعک اشراق ۲۷ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیزم. سمعک رکستون برای شما گزینه مناسبی هستش اما باید اول معاینه و تجویز مدل مناسب براتون در کلینیک انجام بشه.
user_name
آقای م سعیدی ۲۷ آبان ۱۳۹۹
سلام. من یک بار ۳ سال پیش سمعک استفاده کردم اما زود خراب شد. سمعک مقاوم و خوب چه برندی پیشنهاد می کنید؟
user
سمعک اشراق ۲۷ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. سمعک های رکستون در برابر رطوبت مقاوم هستند اما برای انتخاب مدل مناسب باید به کلینیک مراجعه کنید