سمعک ریساند
سمعک ریساند

آنچه می خوانید 

-تاریخچه
-سمعک Enya
-سمعک up smart
-سمعک Enzo-2
-سمعک LINX-2
-سمعک ENZo3D
-سمعک Linx quattro
-سمعک Vea
-سمعک Magna
-سمعک match
-لوازم جانبی سمعک ریساند 

تاریخچه 

شرکت ریساند دائماً در تلاش است که راه حل‌ها و ایده‌هایی نوآورانه بهتری را ارائه دهد تا افراد کم شنوا بتوانند شنوایی خود را دوباره بدست آورده و زندگی فعال ، خوب، و غنی و پر از احساس و شادی داشته باشند. این شرکت از سال 1943 در کشور دانمارک فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از پنج تولید کننده برتر جهان بوده و به نوآوری و پیشرفت مداوم در فن آوری مشهور هستند و در 20 سال گذشته تحقیقات و نوآوری‌های مدام آن‌ها باعث شده که بسیاری از افرادی که در این صنعت تلاش می‌کنند را به وجود آورده و  آینده بهتری را برای این صنعت و افراد کم شنوا ترسیم کند.

از جمله تکنولوژی‌های جدید این شرکت می‌توان به Linx Quatrro در سال 2018 و در سال 2019 در تلاش هستند که بتوانند سمعک‌های Quatrro جدید را با تلفیق تکنولوژی هوشمند و سه بعدی ارتقا دهند.

این مجموعه اولین سمعک Open و اولین تکنولوژی DFS, WDRC را طراحی و ساخته و در سمعک‌ها مورد استفاده قرار داند. و در ادامه با راه حل‌های نوآورانه برای بزرگسالان و کودکان کم شنوا سمعک‌های عالی Linx را طراحی کرده که به گوشی‌های آیفون وصل شد. و بعد از ان با اضافه کردن پلتفرم 3D (سه بعدی) و با ارتقاء افزودن تکنولوژی‌های دیگر به آن سمعک Quatrro Linx 3D را روانه بازار کردند.

سمعک‌های ریساند در سه سطح (5، 7، 9) موجود بوده و اخیراً در تلاش است که برای افزایش قدرت خرید کاربران، سطح تکنولوژی (4، 3) را به آن اضافه کنند.

سمعک ریساند

سمعک ENYA

هوشمند وایرلس، دارای 5 سبک مختلف (داخل گوش و پشت گوش) و سه سطح تکنولوژی (4، 3، 2) ENYA. مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای طراحی فوق العاده زیبا و با کیفیت صدای خوب شفاف، دارای تکنولوژی درک گفتاری شامل میکروفون‌های جهتی تطبیقی، سیستم کاهش نویز بالا، کاهش نویز و مدارات ضد فیدبک و همزمانی هر گوشی، دارای پوسته های مقاوم در برابر گرد و غبار و آب، قابلیت حل شدن به ریموت کنترل در مدل‌های (3، 2) ENYA، و قابلیت حل شدن به وسیله جانبی و صوتی و تصویری (4) ENYA، را دارا و با توجه به سطح تکنولوژی آن دارای قیمت مناسب می‌باشد. برای آگاهی از به روز ترین قیمت های انواع سمعک می توانید به بخش قیمت سمعک مراجعه کنید.

 سمعک Up smart

مخصوص کودکان، هوشمند وایرلس، دارای فرمول ویژه تنظیمی برای اطفال، دارای چراغ LED مخصوص کودکان، قبل درب باطری، به دو شکل قدرتی پاور و سوپر پاور، طراحی زیبا و رنگ بندی مختلف، ارتباط دو گوشی سمعک، پوشش نانو و ضدآب و ارتباط بی سیم 2/4 GHZ با وسایل صوتی و تصویری، دارای اپلیکیشن موبایل جهت کنترل صدای سمعک و برنامه‌های آن، و تکنولوژی جهت داری هوشمند که می‌تواند مکان صوت را تشخیص دهد. دارای عملکرد اتوماتیک در 7 (هفت) محیط مختلف، دارای برنامه اتوماتیک تلفن به صورت دو گوشی، در مورد کودکان باید گفت که دو کلمه ای که کودک می شنود به آن‌ها کمک می‌کند تا یاد بگیرند ارتباط برقرار کند و در آن چه اطرافشان می‌گذرد شرکت کنند. شنیدن مداوم و راحت و آسان با بازخورد مناسب از ویژگی‌های این سمعک برای کودکان می‌باشد.

سمعک

 سمعک ENZO2

مناسب برای کم شنوایی شدید و عمیق، هوشمند وایرلس، در مدل‌های پشت گوشی قوی و خیلی قوی، اندازه کوچک و فوق العاده زیبا، بدون اعوجاج و صدای شفاف و کاملاً اتوماتیک. دارای تکنولوژی پردازش سریع و انطباقی با محیط‌های مختلف شنیداری، ارتباط همزمان دو گوشی موبایل، ارتباط بدون واسطه با آیفون، و با واسط با موبایل‌های اندروید، دارای قفل درب باطری و بدنه قوی و ضدآب و گرد و غبار، دارای فرمول‌های مختلف تنظیمی مختلف به نحوی که برای کودکان هم کاربرد داشته باشد. این سمعک با 2/4 GHZ با مصرف باطری کم به موبایل و وسایل جانبی وصل شده. و دارای میکروفونهای اتوماتیک پیشرفت برای افزایش درک گفتار، سیستم‌های پیشرفت ضد صوت و فیدبک و برنامه اتوماتیک تلفن به صورت دو گوشی ودارای تکنولوژی‌های حذف نویز و حذف باد می‌باشد. این سمعک از پیشرفته‌ترین سمعک‌های شرکت بوده و دارای قیمت مناسبی می‌باشد.

خرید سمعک ریساند

 سمعک Linx2

این سمعک‌ها از نوع سمعک هوشمند وایرلس، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای سبک‌ها و مدل‌های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی، که در نوع داخل گوشی (ITC) کاملاً نامرئی (بستگی به سایز گوش) و صدای واضح و شفاف، طراحی فوق العاده زیبا دارای تکنولوژی همزمان دو گوشی و دارای برنامه اتوماتیک تلفن دو گوشی، دارای سیستم تغییرات اتوماتیک سریع صدا در محیط‌های مختلف، دارای قابلیت وایرلس در مدل‌های (ITC, ITE) دارای سیستم مدیریت وزوز گوش، امکان اتصال مستقیم به گوشی آیفون و با رابط به گوشی‌های اندروید، دارای میکروفون‌های جهت دار اتوماتیک برای تمرکز و تقویت بر روی گفتار و یا افزایش نسبت S/N ، دارای سیستم ضد فیدبک قوی و قابلیت اتصال به ریموت کنترل و وسایل صوتی و تصویری، دارای سیستم ردیاب GPS، در سمعک‌های پشت گوشی و دارای اپلیکیشن موبایل جهت تنظیم سمعک توسط کاربر، و همچنین ولوم کنترل اتوماتیک دو گوشی جهت تنظیم صدا براساس محیط می توان نام برد. این سمعک‌ها از پیشرفته‌ترین سمعک‌های شرکت بوده و با توجه به تکنولوژی آن از قیمت مناسب برخوردار هست.

سمعک ENZO3D

مناسب برای افرد کم شنوایی شدید و عمیق و از پیشرفته‌ترین و جدیدترین سمعک‌های ریساند که تکنولوژی بی سیم این سمعک در سطح بالا و قوی می باشد. این سمعک از نوع پشت گوشی، هوشمند وایرلس، و در دو مدل قدرتی پاور و سوپر پاور، می‌باشد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک قدرت وایرلس بالای آن می‌باشد که می‌تواند از فاصله دور هم با گوشی همراه سمعک تنظیم کرد. این سمعک‌ها نسل سوم از ارتباط دو گوشی، الگویی فوق العاده از سیستم شنوایی طبیعی مغز انسان را شناسایی می‌کند و این امر باعث می‌شود که افراد با شفافیت و وضوح بیشتری صدا را شنیده و درک کند. یکی دیگر از فناوری‌های جدید این سمعک (binaural Direction ality 3D) برای شناسایی هر چه بیشتر منبع صدا و بالاترین میزان تقویت بدون فیدبک صوتی را داراست. با توجه به اظهار نظر کاربران در مقایسه با سمعک‌های دیگر 60% شفافیت بیشتر صدا را تجربه کرده‌اند و درصد رضایت درک گفتار در حضور نویز نسبت به دیگران بالا رفته بود. همچنین این سمعک‌ها بسیار کوچک بوده دارای پوشش نانو ضدآب در برابر گرد و خاک و آب و جرم گوش، غیر قابل نفوذ می‌باشد.

قیت سمعک ریساند

 

 سمعک Linx 3D

جدیدترین تکنولوژی شرکت ریساند و پیشرفته‌ترین مدل از محصولات این کمپانی می‌باشد. سمعک Linx 3D قدرت درک گفتار و آگاهی محیطی را برای کاربر فراهم کرده و مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید که قابلیت تنظیم از راه دور توسط متخصصین شنوایی می‌باشد. این سمعک را می‌توان توسط کاربر و با استفاده از نرم افزار Smart 3D تنظیم نمود. طبق بررسی‌های به عمل آمده با توجه به قدرت تشخیص محیط‌های مختلف توسط این سمعک 50% درصد درک گفتار بیشتر در محیط‌های شغلی نسبت به سمعک‌های دیگر را دارا می‌باشد و تا 80 درصد جزئیات بیشتری از اصوات محیط را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و با استفاده از میکروفون‌های جهت دار تطبیقی در این سمعک‌ها توانایی درک گفتار در جهت‌های مختلف نسبت به سمعک‌های دیگر 40 درصد بیشتر خواهد شد. شرکت ریساند با تکنولوژی جدید در پی ایجاد صدای شفاف و درک منحصر به فرد و عالی و بالابردن توانایی Surround Sound مکان یابی اصوات برای کاربران می‌باشد. این شرکت در تلاش است که با شبیه سازی گوش انسان از توانایی مغز برای درک گفتار، و مکان یابی احداث برای رسیدن به طبیعی‌ترین صدای ممکن استفاده کامل را ببرد. قسمت این سمعک با توجه به تکنولوژی پیشرفته آن در سطح خوبی قرار دارد. این سمعک‌ها در سبک Rite قابل شارژی نیز می‌باشد.

 

سمعک linx quattro

جدیدترین و پیشرفته ‏ترین سمعک ریساند، هوشمند، وایرلس، در سبک پشت گوشی Ric مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، دارای صدای شفاف و واضح، دارای میکروفون‏ها با گیرندگی و طیف فرکانسی گسترده که باعث می‏شود جزئیات صدا به صورت واضح و بدون اعوجاج به گوش کاربر برسد و این‏که صداهایی که با سمعک‏های قدیمی‏تر شنیده نمی‏شد، الان شنیده می‏شود از ویژگی‏های این سمعک می‏توان به موارد ذیل اشاره کرد.


قابلیت شارژ آسان
این سمعک با داشتن باطری یون – لیتیوم و شارژهای پیشرفته و پلتفرم‏های کم مصرف، با هر 6 ساعت شارژ، تا 30 ساعت می‏توان از آن استفاده کرد.


دارای بلوتوث و قابلیت اتصال بی سیم
این سمعک مستقیماً به گوشی‏های همراه IOS (آیفون) وصل شده و قابلیت شخصی‏سازی منحصر به فردی دارد. همچنین با استفاده از رابط‏هایی می‏توان برای شنیدن صدای تلویزیون و یا MP3 استفاده کرد. از مزایای این سمعک‏ها در حین اتصال و در هنگام گوش دادن به موسیقی به تقویت صداهای محیط در هنگام گوش دادن همزمان به موسیقی می‏توان اشاره کرد. مثلاً شما هنگام حرکت در خیابان، هم می‏توانید از صداهای موسیقی لذّت ببرید و هم از محیط اطرافتان اطّلاع کافی داشته باشید. همچنین از گوشی‏های همراه می‏توان به عنوان ریموت کنترل استفاده کرد.


استفاده از برنامه Smart app GN resound
با این برنامه می‏توانید برنامه‏های سمعک را تغییر دهیم  عملکرد و ویژگی‏های سمعک در محیط‏های مختلف را تحت کنترل خود در آوریم.


دارای تکنولوژی کاهش ترمز و کاهش حساسیت به صدای بلند
حساسیت به صدای بلند (Hyper acusis) و نویز محیط باعث ناراحتی افراد کم شنوا در حین استفاده از سمعک می‏شود با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در این سمعک‏ها کاهش نویز و کاهش صدای بلند بدون این که درک جزئیات گفتاری مختل شود از ویژگی‏های این سمعک‏ها می‏باشد.


دارای تکنولوژی درک گفتار و تشخیص در حضور نویز
با برنامه (All Around) افراد کم شنوا می‏توانند صداهای طرف مقابل خود را خوب بشنوند و همزمان صداهای اطراف برای کاربر قابل تشخیص و طبیعی باشد.


جهت یابی
استفاده از دو سمعک و ارتباط دو سمعک با هم به ما کمک می‏کند که مکان و جهت صدا را بهتر تشخیص دهیم و باعث افزیش گیرندگی صدا در فضای 360 درجه اطراف ما می‏شود.


موسیقی
در هنگام گوش دادن به موسیقی ابعاد و طیف وسیعی از موسیقی را در اختیار فرد کم شنوا قرار می‏دهد و باعث لذّت بیشتری از موسیقی می‏شود.


ریزپردازنده با سرعت بالا
استفاده از پلتفرم‏های پردازشی با سرعت پردازش خیلی بالا و توان محاسباتی دقیق‏تر و حافظه چند برابر


ویژگی‏های دیگر
این سمعک 17 کانال دارای تکنولوژی Spatial sense (درک فضایی و چند بعدی از صدا به مانند توانایی درک فضایی مغز ) دارای همزمانی دو گوش و دارای استراتژی‏ها و فرمول‏های تقویتی متنوع (WDRC, linear, non linear).

 سمعک

سمعک Vea

این خانواده سمعک شامل 6 مدل پشت گوشی و داخل گوشی و در سه سطح تکنولوژی با قیمت مناسب، و تکنولوژی بالا و خوب، به بازار عرضه شده است. این مدل سمعک جزء سمعک‌های پایه ریساند بود. دارای پوسته مقاوم در برابر گرد و خاک و رطوبت، استفاده از فناوریهای جدید در این سمعک، دارای ولوم کنترل دستی و دکمه تغییر برنامه، مناسب برای انواع کم شنوایی‌های ملایم تا عمیق می باشد. از جمله سمعک‌های خانواده Vea می‌توان به Vea3 اشاره نمود. این سمعک دارای 7 کانال پردازشی، 4 برنامه دارای مدارات ضد فید بک قوی، مدارات کاهش نویز زمینه، میکروفون‌های جهتی تطبیقی، دارای حافظه قابل ثبت، سیستم کنترل صدای باد و تکنولوژی Surround Sound و قیمت مناسب از ویژگی‌های این سمعک می‌باشد.

سمعک

سمعک Magna

این سمعک مناسب برای کم شنوایی شدید و عمیق، به صورت پشت گوشی دارای ولوم کنترل چرخشی، در دو گروه 6 کانال و 9 کاناله و فرمول‌های تنظیمی برای کودکان و بزرگسالان و دارای پوشش و پوسته نانو ضداب و رطوبت و گرد و غبار. دارای میکروفون‌های چند سویه و تکنولوژی تمرکز گفتار به صورت اتوماتیک، و دارای سیستم اتوماتیک برنامه تلفن و IP68 می باشد. این سمعک‌ها از جهت قیمت، در سطح خوب و پایینی قرار دارند.

سمعک magna

سمعک Match

این سمعک از نوع پشت گوشی سه کاناله، در مدل های قدرتی مختلف، مناسب برای کم شنوایی های متوسط تا عمیق، دارای ولوم کنترل چرخشی، فول دیجیتال و دارای تنظیمات دستی با تریمر و دارای مدارات ضد فیدبک، ضد نویز، دارای پوست مقاوم در برابر گرد و خاک و رطوبت. دارای برنامه های تنظیمی و سیستم هشداردهنده ی باطری، که از جهت قیمت در سطح خوب و پایینی قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با سمعک های پشت گوشی و دیگر انواع سمعک می توانید به بخش سمعک و انواع آن مراجعه کنید.

 

لوازم جانبی سمعک ریساند

resound micro mic

میکروفون کوچکی است که برروی یقه گیره می شود و مستقیما با سمعک ارتباط برقرار می کند و صدا را شفاف مستقیما از گوینده به سمعک و گوش فرد کم شنوا می رساند. معمولا این ارتباط بی سیم تا فاصله 80 متری خوب و موثر می باشد.

سمعک

 Resound multimic 

این میکروفون علاوه بر ارتباط مستقیم بی سیم با سمعک، دارای قابلیت وصل شدن به fm و سیستم های دیگر را دارد.

سمعک ریساند

Clip phone resound

به شما این امکان را می دهد باتلفن هایی که بلوتوث دارند ارتباط مستقیم برقرار کرده و صدا را مستقیما و به صورت شفاف از تلفن به گوش فرد کم شنوا برساند.

 

سمعک ریساند

Resound TV streamer

با این وسیله می توانید از تماشای تلویزیون به صورت مستقیم لذت ببرید و تا فاصله ی 22 متری می توانید صدای تلویزیون را شفاف و بدون نویز به گوش فرد کم شنوا برساند.

 سمعک

Resound remote control

با این وسیله می توانید صدای سمعک خود را از راه دور کم و زیاد کنید و می توانید برنامه های آن را در محیط های مختلف تغییر دهید.

هزینه قیمت سمعک

برای اطلاع از قیمت سمعک های ریساند می توانید به صفحه قیمت سمعک مراجعه کنید.

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
نصیر ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. برای فردی که دچار بیماری های اعصاب هستش و به صداهای بلند حساسیت داره، چه سمعکی رو پیشنهاد می کنید؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز، سمعک های برند ریساند انتخاب مناسبی برای ایشون هستن.