سمعک زیمنس
سمعک زیمنس

سمعک زیمنس جزو برترین سمعک ها در جهان است. قیمت سمعک زیمنس و تکنولوژی پیشرفته به کار رفته در آن، این سمعک را جزو پرفروش ترین سمعک ها قرار می دهد. سمعک اشراق انواع سمعک زیمنس را پزشک با در نظر گرفتن وضعیت و شرایط شما به شما پیشنهاد میدهد. در این مطلب ما تمام اطلاعاتی که درباره این سمعک نیاز است بدانید را آورده ایم تا بتوانیم به شما در انتخاب سمعک کمک نماییم.

شرکت سمعک زیمنس با بیش از 140 سال قدمت توسط ورنرفون زیمنس در سال 1878 در آلمان تاسیس شد و در دهه های مختلف تاکنون با پیشرفت و نوآوری و تلاش و کوشش فراوان، انواع سمعک (Siemens Hearing aid) با تکنولوژی روز برای تامین نیازمندی های افراد کم شنوا به بازار عرضه کرده اند.

این شرکت در سال 2015 نام خود را به مجموعه سیوانتوس تغییر داد. سیوانتوس شامل برندهای (سیگنیا، رکستون و AM و ادیوسرویس) می باشند که هر کدام از سهام برندها را سیوانترس خریداری کرده و به مجموعه خود اضافه نموده است.

این کمپانی بزرگ بیش از 120 نمایندگی در سر تاسر جهان دارد و مرکز مدیریت این شرکت در ایالت نیوجرسی در آمریکا قرار دارد بعد از تشکیل گروه سیوانترس نام سمعک زیمنس ، سمعک سیگنیا تغییر پیدا کرد و جزء بهترین و پیشرفته ترین سمعکها در گروه سیوانتوس می باشد از جدیدترین پلتفرمهای سیگنیا به پلتفرمهای nx,x اشاره کرد که بعد از تغییراتی بر روی پلتفرمهای قبلی (پرایمکس و باینکس) به دنیا معرفی شدند.

 

مزایای سمعک زیمنس (سیگنیا)

 • عمر طولانی
 •  گارانتی و خدمات پس از فروش خوب
 • تکنولوژی بالا
 • صدای شفاف
 • تنوع در تکنولوژی
 • قیمت مناسب
 •  مناسب برای تمام سنین

نامگذاری و قیمت سمعک زیمنس

 سیستم های پردازشی سمعک های زیمنس

 

AX ----> Augmented Exprience

X  -----> exprience

Nx ------> natural exprience

Px -------> primax

Bx -----> binax

 

مشخصات بارز پلتفرمهای زیمنس

 مشخصات بارز پلتفرم AX   پلتفرم X + فوکوس افزونه (Augmented Focus)

مشخصات بارز پلتفرم X

فناوری NX + اولین سنسور اکوستیکی حرکتی برای پردازش صدا

مشخصات بارز پلتفرم nx

فناوری PX +فناوری پردازشی

صدای کاربر +فناوری سه بعدی

محیط صوتی +فناوری شفافیت صدا +فناوری افزایش کیفیت گفتار+فناوری شارژ یون-لتیوم

مشخصات بارز PX

فناوری BX+فناوری کاهش نویز+فناوری جهت گیری بر روی منبع صوت+فناوری تقویت صدای هدف+فناوری کاهش بازآوایی+فناوری استفاده همزمان از ده سمعک برای تلفن +تسکین وزوز+فن آوری CROS, BICROS

مشخصات بارزBX

فن آوری ایجاد شنوایی دو گوش+فن آوری اشتراک گذاری صدا بین دو گوش +فن آوری جهت دار کردن میکروفن سمعک +فن آوری تمرکز میکروفن های سمعک بر گفتار

 

قیمت سمعک زیمنس سیگما

قیمت سمعک زیمنس سیگنیا با توجه به اینکه تکنولوژیهای گوناگونی دارند از سمعکهای پایه هوشمند تا سمعکهای هوشمند وایرلس پیشرفته ، سمعکهای هوشمند پایه دارای پلتفرهای با سرعت پردازش پایین تری هستند و سمعکهای هوشمند پیشرفته دارای پلتفرهای با پردازش سرعت بالا و پیشرفته ایی می باشند. سمعک های پایه از 2 تا 3.5 میلیون تومان و سمعک های متوسط هوشمند از 3 تا 405 میلیون و سمعکهای پیشرفته 4.5 تا 6 میلیون و سمعک های ممتاز هوشمند از 6.5 تا 13 میلیون می باشد .


آیا قیمت سمعک زیمنس بالاست ؟

قیمت سمعک زیمنس آلمان بستگی به انتخاب تکنولوژی سمعک دارد ممکن است سمعک دارای تکنولوژی پایین انتخاب کنیم که قیمت آن ارزان است و یا سمعک با تکنولوژی خیلی بالا انتخاب کنیم که قیمت آن بالاست . اما چرا سمعکهای با تکنولوژی بالا گران هستند ؟

 1.  تولید سمعکهای با تکنولوژی بالا محدود است .
 2. هزینه های تحقیق و توسعه بسیار بالاست . شرکت زیمنس باید هزینه های زیادی را در جهت بالا بردن تکنولوژی سمعکها برای راحتی هرچه بیشتر کاربران صرف کند.
 3. دارای مدارات پیشرفته و تکنولوژیهای به روز هستند.
 4. دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار مناسبی هستند.
 5. قابلیت شخصی سازی دارند و بر اساس زندگی هر فرد می توان آن را تنظیم کرد.
 6. دارای تنظیمات پیشرفته و گسترده ایی هستند که باید توسط ادیولوژیست و بر اساس نیازهای بیمار در چند جلسه انجام شود
 7. سمعکهای زیمنس بر اساس استاندارهای بین الملی ساخته می شوند.

 برای خرید انواع سمعک هوشمند، نامرئی، پشت گوشی و ... با شماره 0۹۱۹۸۳۷۵۰۸۵ تماس بگیرید تا بتوانید سمعک مورد نظر خود را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

 

 

سطح عملکرد سمعک زیمنس

سطح عملکرد سمعک زیمنس بر اساس کانالهای سمعک سنجیده میشود هرچه کانالهای سمعک بالاتر باشد فناوریهای به کار رفته در آن در سطح بالاتری عمل میکنند و عملکرد اتوماتیک سمعک در محیط های بیشتری (با توجه به شرایط آن محیط) از خود واکنش نشان میدهد و شنوایی بهتری برای کار ایجاد می کند.

به عنوان مثال در پلتفرم NX:

 

48 کاناله 7nx

32 کاناله 5nx

24 کاناله 3nx

فناوری ovp

***

***

***

فناوری دسته بندی سه بعدی

*****

****

***

فناوری شفافیت صدا

*****

****

***

فناوری کیفیت گفتار

*****

****

***

 

بطور کلی در سمعک های زیمنس 5 سطح عملکردی داریم که از 1 تا 7 شماره گذاری می شوند.

 

12 کاناله

1nx,px

16 کاناله

2nx,px

24 کاناله

3nx,px,x

32 کاناله

5nx,px,x

48 کاناله

7nx,px,x

 

طریقه نامگذاری سمعک های Siemens

سمعک های زیمنس = پشت گوشی motion

داخل گوشی زیمنس = insio

سمعک های ric زیمنس = pur

داخل گوشی از پیش ساخته شده = silk 

سمعک های باریک ric=  (slim) استایلتو

همچنین از نظر قدرت به چهار دسته تقسیم می شوند. که شامل

S: با قدرت کم

M: با قدرت متوسط

P: با قدرت قوی

SP: با قدرت خیلی قوی

 

مثال:

نوع سمعک

اندازه

قدرت

پلتفرم

سطح عملکرد

 motionp3nx

پشت گوشی

قوی

Nx

3 یا 24 کانال

 purp5x

Ric

رسیور قوی

X

5یا 32 کانال

 

 پلتفرم Ax در سمعک زیمنس

جدیدترین پلتفرم پردازشی زیمنس به نام Augmented Exprience در سال 2021 است. این پلتفرم صدا را هوشمندانه و به صورت خودکار پردازش کرد. و صدایی واضح‌ و روشن‌ در محیط‌های مختلف شنیداری، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این پلتفرم شیوه شنیدن و تقویت صدا تغییر می‌کند. به جای این که سمعک صدا ار از نویز جدا کند، با اولویت بندی که انجام می‌دهد هم صدا و هم صدای پس زمینه (نویز) را به صورت جداگانه پردازش و به صورتی ترکیب می‌کند که صدای اصلی نزدیک‌تر و واضح‌تر و صدای پس زمینه دورتر و واضح شنیده شود.

با این تکنولوژی نوعی فضای سه بعدی شنوایی برای بیمار ایجاد می‌شود که باعث می‌شود کاربر از صدای اصلی و پس زمینه با هم لذت ببرد و یک تجربه شنوایی طبیعی را داشته باشد. این پلتفرم اولین فن آوری پردازشی تقسیم در جهان است.

پایه و اساس Ax تکنولوژی Augmented Focus می‌باشد که گفتار را جداگانه و سر و صدای محیط را نیز جدا پردازش می‌نماید سپس آن‌ها را با هم ترکیب و به گونه‌ای به گوش کاربر می‌فرستد که گفتار نزدیک‌تر و بهتر و صدای زمینه شفاف و کمتر تقویت شده و دورتر به نظر برسد.

ویژگی‌های پلتفرم Ax

 • دو برابر شدن سرعت پردازش شنیداری سمعک‌ها
 • به میزان 60 درصد تأخیر دو گوش را کاهش می‌دهد
 • دارای 27 درصد مدارات الکتریکی بیشتر
 • 22 درصد عمر باطری‌ها را افزایش می‌دهد
 •  دارای تکنولوژی فوکوس افزوده و افزایش کیفیت شنیدن

 

 انواع مدل های سمعک زیمنس با پلتفرم AX

سمعک زیمنس Pure charge & go AX

از نوع پشت گوشی Ric، بسیار کوچک، هوشمند، وایرلس، قابلیت اتصال به گوشی‌های اندروید و IOS، دارای پلتفرم پردازشی Ax، قابلیت شارژ با استفاده از باطری‌های یون لیتیوم، دارای سیستم تشخیص خودکار وضعیت محیط، و ایجاد فضای سه بعدی و شناور صدا برای کاربر است.

برای مشاهده قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس به صفحه https://www.samakeshragh.com/قیمت-سمعک مراجعه نمایید.

سمعک زیمنس

دستگاه‌های شارژی این سمعک‌ها در انواع و مدل‌های مختلف موجود است که شامل:

 •  شارژر ساده و معمولی که با هر بار شارژ به مدت 5 ساعت، سمعک بین 16تا 24 ساعت کار می‌کند
 •  شارژر قابل حمل که علاوه بر شارژ سمعک، می‌تواند انرژی برق را مانند پاور بانک‌های موبایل، در خود ذخیره کند و بدون اتصال به برق، تا 3 بار سمعک‌ها را به طور کامل شارژ می‌کند.
 • شارژ با قابلیت تمیز و خشک کردن.
 • علاوه بر شارژ سمعک، در 15 دقیقه سمعک را خشک و تمیز می‌نماید.

ازویژگی‌های اصلی این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد

 • ایجاد فضای 3 بعدی شنوایی برای بیمار
 • تشخیص اتوماتیک وضعیت محیط
 • درک گفتار بیشتر و بهتر با استفاده از تکنولوژی و پلتفرم Ax
 • دارای بلوتوث و قابلیت وصل شدن به اندروید و IOS
 • استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی

 

Signia insio charge and go ax

اولین سمعک داخل گوشی شارژی با شارژ بی‌سیم و القایی که به صورت هوشمند وایرلس و به صورت از پیش ساخت، ساخته شده در اندازه‌های نیم‌شل و تمام‌شل و در رنگ‌های مختلف به بازار عرضه شده است. این سمعک با استفاده از شارژ القایی و بی‌سیم و باطری‌های شارژی یون و لیتیم که با 4 ساعت شارژ در طول روز به مدت 24 ساعت می‌توان از این سمعک‌ها استفاده کرد. این سمعک قابلیت وصل شدن به گوشی‌های آیفون و گوشی‌های جدید اندروید را داراست و دارای پلتفرم پردازشی Ax با دو سطح با دو ریزپردازنده مجزا برای تقویت و پردازش همزمان نویز محیط و صدای گفتاری و دامنه پویایی وسیع برای صداهای بلند می‌باشد. ویژگی دیگر این سمعک دارابودن سنسورهای اکوستیکی و حرکتی است که عملکرد سمعک را هنگام حرکت و راه رفتن می‌توانید تغییر بدهید و به جای گوش‌دادن به سمت جلو می‌توانید جهت گوش‌دادن خود را به طرفین تغییر دهید. این سمعک‌ها نسبت به سمعک‌های قبلی زیمنس، افزایش 22 درصدی زمان کارکرد شارژ باطری و کاهش 60 درصدی تاخیر دو گوشی و افزایش دوبرابری سرعت انتقال صوت به دو گوش را داراست. این سمعک‌های داخل گوشی شارژی در سطوح مختلف تکنولوژی Insio (3,5,7) و سطوح قیمتی مختلف مناسب برای کم‌شنوایی‌های ملایم تا شدید موجود می‌باشد.

Signia active pro Ax

charger-purple

سمعک‌های شبیه هندزفری با پلتفرم پردازش Ax به صورت پیش ساخته و قابل شارژ (به صورت القایی) مناسب برای کم‌شنوایی ملایم تا متوسط در سطوح تکنولوژی (3,5,7) Ax توسط شرکت زیمنس (سیوانتوس) در سال 2021 به بازار عرضه شده است. از ویژگی‌های این سمعک‌ها می‌توان به قابلیت وصل‌شدن به تلفن همراه و وسایل جانبی، طراحی زیبا و تجویز سریع، دارای تکنولوژی درک گفتار پیشرفته، دارای تکنولوژی تشخیص خودکار وضعیت، در رنگ‌بندی‌های مختلف که با دو بار شارژ 18 ساعت در طول روز کار می‌کند و یا با استفاده از جریانات صوتی (بلوتوث) 5 ساعت در طول روز کار می‌کند و شارژر این سمعک‌ها کوچک بوده و به راحتی قابلیت جابه‌جایی دارد. این مدل سمعک دارای همزمانی دوگوشی، تکنولوژی تسکین وزوز و ظاهری زیبا و جذاب می‌باشد.سمعک استایلتتوAx

سمعک استایلو

(Styletto Ax) در سال 2022، کمپانی سیوانتوس، سمعک‌های اسلیم و باریک استایلتتو با پلتفرم پردازش Ax را به بازار عرضه کرد. این مدل سمعک از نظر ظاهری بسیار باریک بوده و در افرادی که همزمان از عینک استفاده می‌کنند بسیار مناسب می‌باشد. سمعک استایلو Ax قابل شارژ بوده و دارای کیس شارژ بسیار کوچک که قابل حمل و با هر دو بار شارژ به مدت 3 ساعت، می‌توان 18 تا 24 ساعت در طول روز از این سمعک‌ها استفاده کرد. فناوری Ax در این سمعک‌ها در محیط‌های شنیداری پیچیده و چالش برانگیز با استفاده از دو پردازش‌گر مجزا به تقویت گفتار هدف در محیط نویزی کمک شایانی می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های این سمعک تکنولوژی OVP یا پردازش صدای کاربر است که صدای کاربر شفاف و آزاردهنده نمی‌باشد و از پیچش صدا در سر جلوگیری می‌نماید. ویژگی جدید دیگر این سمعک بررسی وضعیت سلامتی کاربر می‌باشد که سطح فعالیت کلی فرد و زمان استفاده از سمعک و تعاملات اجتماعی در محیط‌های مختلف را نشان می‌دهد.

پلتفرم X یا Experience your sound

این پلتفرم زیمنس قدرت تکنولوژی آن (your sound) 80 درصد بیشتر از تکنولوژی قبلی (Nx) و حافظه آن 7 برابر حافظه Nx، در حالیکه 60 درصد کوچکتر از پلتفرم های Nx می‏باشد.

ویژگی این پلتفرم:

سنسورهای اکوسنیکی - حرکتی (motion sensors)

هدف از ایجاد این تکنولوژی حفظ و افزایش کیفیت و درک صدا در هنگام حرکت یا جابجایی و بهتر شدن صداهای گفتاری هدف است. فرض می‏کنیم در رستوران در حال صحبت با دوستمان هستیم. سمعک با استفاده از میکروفون‏های جهتی صداهای نویز اطراف را کم و صدای گوینده را افزایش می‏دهد تا درک ما بهتر شود حال ما می‏خواهیم حرکت کنیم و جابجا شویم، سمعک از حالت میکروفون یک سویه به میکروفون چند سویه و چند جهتی تغییر می‏کند و این باعث می‏شود ما صدای اطراف را در حال حرکت واضح بشنویم و از اطراف خود با خبر شویم. 

Sound clarity

باعث می‏شود که طیف وسیع و گسترده ‏تری از جزئیات صدا به گوش کاربر برسد و صدایی که کاربر دوست دارد با کیفیت بهتری دریافت کند.

Speech quality

این ویژگی در انواع سمعک زیمنس باعث بهبود درک گفتار در حضور نویز.

Interaction user

بعضی از کاربران دوست دارند که ویژگی‏های سمعک و عملکرد آن را تحت کنترل خود داشته باشند که از طریق نرم‏افزار signia app مقدور می‏باشد.

قابلیت شخصی ‏سازی در سمعک زیمنس

قابلیت وصل شدن سمعک به گوشی‏های همراه IOS به صورت مستقیم و با استفاده از رابط به گوشی‏های اندروید و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری از جمله تلویزیون و کامپیوتر.

سمعک Pure charge & go

 

 

 انواع سمعک زیمنس با پلتفرمx

motion x charged & go زیمنس

سمعک‌ زیمنس پشت گوشی و motion x charged & go

جدیدترین سمعک پشت گوشی قابل شارژ سیگنیا با پلتفرم Ax به عنوان سمعک هوشمند زیمنس وایرلس، با کیفیت بالا و مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا عمیق در سه سطح قدرتی ذیل موجود می‌باشد.

 • Motion x مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا متوسط
 • Motion Px مناسب برای کم شنوایی‌های متوسط تا شدید
 • Motion SPx مناسب برای کم شنوایی‌های شدید و عمیق

 از خصوصیات و ویژگی‌های این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • تشخیص اتوماتیک وضعیت محیط
 • دارای سنسورهای حرکتی و اکوستیکی
 • دارای سیستم درک گفتار پیشرفته
 • قابلیت وصل شدن به گوشی‌های همراه اندروید و IOS
 • دارای اپلیکیشن برای شخصی سازی

 

سمعک زیمنس Pure x و pure charge and go x

سمعک زیمنس Pure x و pure charge and go x

 

این سمعک از نوع (Ric) پشت گوشی و در مدل‏های باطری خود، و قابل شارژ، هوشمند و وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای مدارات مدیریت وزوز و مدیریت نویز محیط، قابلیت اتصال مستقیم به گوشی‏های IOS و اتصال غیرمستقیم با رابط به گوشی‏ های اندروید و تلویزیون و وسایل صوتی و تصویری، بسیار کوچک و دارای ظاهری زیبا و با توجه به سطوح مختلف تکنولوژی دارای قیمت‏های مختلفی هم می‏باشد.

 

 

سمعک‌های شبه هندزفری Signia Active Pro زیمنس

اولین سمعک داخل گوشی شبیه هندزفری که مناسب برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مورد توجه افرادی است که نمی‌خواهند از سمعک مرسوم استفاده کنند. این سمعک‌ها علاوه بر تقویت و پردازش، دارای بلوتوث بوده که قابلیت اتصال به گوشی‌های همراه و وسایل صوتی و تصویری است.

از ویژگی‌های این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

قیمت سمعک زیمنس active pro

 

 • قابلیت شارژ مجدد با استفاده از باطری‌های یون – لیتیوم
 • اتصال با بلوتوث در سمعک های زیمنس
 • دارای تکنولوژی Your Sound و پلتفرم x
 • با یک بار شارژ تا 26 ساعت می‌توان از این سمعک‌ها استفاده کرد
 • تشخیص وضعیت محیط به صورت خودکار
 • دارای تکنولوژی افزایش درک گفتار

 

سمعک استایلتو زیمنس (styletto)

سمعک استایلتو زیمنس (styletto)

از نوع ریک (ric) و باریک (slim)، سمعک هوشمند زیمنس وایرلس با رنگ بندی های مختلف (مشکی، نقره ای، سفید و..) با تکنولوژی بالا و قابل شارژ، دارای سیستم پردازش x (تکنولوژی your sound) در سطوح عملکرد 3، 5 و 7، مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید،قابلیت استفاده آسان با استفاده از امواج بی سیم به موبایل و وسایل صوتی و تصویری (در گوشی های آیفون به صورت مستقیم و در گوشی های اندروید به صورت غیر مستقیم) را داراست.

از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک ها می توان به باریک بودن آن و دید کم آن اشاره کم. شارژر این سمعک زیمنس قابلیت ذخیره کردن انرژی برق را در خود دارد، به صورتی که وقتی کاربر در مسافرت است و نمیتواند شارژر را به برق وصل کند، می تواند تا 4 روز سمعک های خود را با استفاده از این شارژر ها شارژ کند.

این فناوری جدیدی است که در این سمعک ها به کار رفته است.قیمت سمعک زیمنس آلمان هوشمند به همراه شارژر با توجه به سطح عملکردی سمعک بین 12 تا 28 میلیون تومان می باشد.

 

سوالات متداول در مورد سمعک استایلتو

 • این سمعک ها برای چه کم شنوایی هایی مناسب است؟

سمعک های استایلتو دارای رسیور های قابل تعویض هستند و می توان برای کم شنوایی های ملایم تا شدید تجویز کرد.

 • مقدار مصرف باطری های این سمعک ها چقدر است؟

حداکثر 19 ساعت با 4 ساعت شارژ، در طول روز می توان از سمعک ها استفاده کرد. البته اگر وسایل جانبی مثل بلوتوث وصل نشود.

 • اگر وقت برای شارژ کامل نداشتیم آیا شارژ سریع تر نیز وجود دارد؟

با 30 دقیقه شارژ این امکان را به شما می دهد که تا 5 ساعت از سمعک استفاده کنید.

 • با شارژر بدون اتصال به برق (حین مسافرت) تا چند بار می توان استفاده نمود؟

معمولا 3 بار شارژ کامل، یا اگر شارژ سریع 30 دقیقه ای باشد تا 4 روز می توان از این شارژر ها استفاده کرد.

 • آیا این سمعک ها قابلیت مخفی سازی دارند؟ با امواج بی سیم به موبایل و وسایل جانبی اتصال پیدا می کنند؟

بله. این سمعک زیمنس را می توان به صورت مستقیم به گوشی های آیفون وصل کرد و همچنین این سمعک ها با استفاده از این امواج به هم وصل میشوند و با همزمانی در گوشی، باعث بالا رفتن کیفیت و شفافیت صدا برای کاربر می شوند.

سمعک استایلتو

 

انواع سمعک زیمنس silk x

انواع سمعک زیمنس پیش ساخته و آماده زیمنس بسیار کوچک بوده و نیازی به قالبگیری ندارند و در یک جلسه می توان آن را برای مددجو تجویز کرد. این سمعک ها با تکنولوژی بالا و سطوح عملکردی مختلف (3، 5، 7) مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا متوسط می باشند. این سمعک بر خلاف سمعک های داخل گوشی دیگر دارای بلوتوث بوده و قابلیت اتصال دو سمعک با هم و اتصال مستقیم به گوشی های آیفون و غیر مستقیم به اندروید را فراهم می کند.

 

قیمت سمعک پرایمکس زیمنس cros silk

 

سمعک های bicros silk ،cros silk

تنها سمعک داخل گوشی زیمنس که می توان در افرادی که دچار ناشنوایی یه طرفه هستند (cros) یا در یک گوش کم شنوایی ملایم تا متوسط دارند و در گوش دیگر ناشنوا هستند (bicros) استفاده نمود. این سمعک ها با امواج بی سیم به هم متصل می شوند و صدا را از سمت گوش ناشنوا به گوش بهتر منتقل می کنند و باعث می شوند که مدد جو در جهت یابی صدا دچار مشکل نشود و کیفیت دریافت صدا بالاتر برود.

 

تکنولوژی Siemens Nx

این تکنولوژی در سمعک زیمنس بیشتر بر روی صدای خود کاربر و طبیعی رساندن این صدا به گوش علاوه بر تکنولوژی های قبلی زیمنس بهترین درک گفتار در محیط های پر سر و صدا را فراهم می نماید و برای این کار از فن آوری پیشرفته ارتباط بی سیمی در سمعک استفاده می کند. از جمله امکانات این تکنولوژی می توان به:

1- فناوری دسته بندی سه بعدی داده های صوتی به صورت استفاده از اطلاعاتی چون صدای کاربر، نحوه حرکت، و داده های صوتی، تا پاسخ سمعک را متناسب با نیازهای کاربر تنظیم و فراهم سازد.

2- فناوری شفافیت صدا با استفاده از پردازش فضایی و با کیفیت صداها، افزایش محدوده پویایی سمعک. افزایش پهنای باندی سمعک، پردازش در محیط باز با پردازش الکترونیک صدای باد، مدیریت گفتار و نویز و پردازش حذف فیدبک از جمله این فناوری است.

3- افزایش کیفیت گفتار، در این فناوری فرد در محیط های شلوغ صداهای دیگران را بهتر شنیده و درک می کند. این فناوری ultra HD e2e نامیده می شود که عبارتست از جهت داری باریک، تمرکز فضایی بر روی گفتار و گوش دادن به مکالمات تلفنی به صورت دو گوشی.

در سمعک های با تکنولوژی Nx از سیستمهای بافناوری بلوتوثی مستقیم و فناوری تنظیم سمعک توسط کاربر و خدمات تنظیمی از راه دور استفاده شده است. این تکنولوژی در سه سطح عملکردی 7Nx، 5Nx، 3Nx ارائه شده است که هرچه سطح عملکردی بالاتر باشد، شنیدن و درک صدا بهتر خواهد بود.

 

سمعک زیمنس با تکنولوژی Nx

سمعک Insio Nx

این سمعک از نوع داخل گوشی بوده و دارای بدنه قوی، بسیار کوچک و هوشمند وایرلس و به دو صورت CIC (پنهان) و IIC (کاملا پنهان) عرضه می شوند و برای افت شنوایی متوسط و ملایم کارایی دارد. استفاده دو گوشی و همزمان از این سمعک ها باعث ایجاد ارتباط دو گوشی (اولترا HD) شده و درک گفتار را فوق-العاده و طبیعی می کند. از جمله خصوصیات فنی این سمعک:

 • مدارات ضد فیدبک     
 •  قابلیت تطبیق با touch control app   - مدارات کاهنده نویز
 • دارای Tele care2
 • مدارات کاهنده وزوز
 • و ...

 سمعک


سمعک Silk Nx زیمنس

این نوع سمعک زیمنس از نوع داخل گوشی، سمعک نامرئی ، پنهانی، هوشمند وایرلس، دارای سرهای سیلیکونی آماده و نیاز به قالبگیری برای ساخت ندارند و در همان جلسه اول می توان آن را تجویز و به بیمار تحویل داد. این مدل از سمعک ها در سه سطح 7Nx، 5Nx، 3Nx ارائه شده و قابلیت وصل شدن به اپلیکیشن touch control app و Tele care2 را داراست و برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب می باشد.

خرید سمعک

سمعک motion 13Nx

سمعک زیمنس جزء سمعک های پشت گوشی با تکنولوژی Nx که برای کم شنوایی های متوسط تا شدید مناسب می باشد این مدل سمعک ولوم کنترل دستی، دارای تکنولوژی OVP، قابلیت تطبیق با touch control app و Tele care2 می باشد و در سه سطح عملکردی 7Px، 5Px، 3Px عرضه می شود.

قیمت سمعک


سمعک های گروه pure Nx

این سمعک ها از نوع پشت گوشی Ric (BTE ric) و در سه مدل pure13 Nx، pure312 Nx، pure10 Nx عرضه می گردد. از نظر اندازه و شکل ظاهری، pure13 بزرگتر و pure10 کوچکتر، برای افت شنوایی ملایم تا شدید، مناسب می باشد. این مدل سمعک ها قابلیت تطبیق با touch control app و دارای Tele care2 (به جزء pure10) می  باشد و از طریق واسط  stream lin صدا را مستقیم از تلوزیون به سمعک منتقل می کند. این سمعک ها در پشت گوش پنهان، و دارای قابلیت های تکنولوژی Nx می باشد.

 

سمعک


5 pure charge & Go Nx

این مدل سمعک ها از نوع پشت گوش Ric و دارای خصوصیات تکنولوژی Nx دارای باتری Lithium-ion و شارژر القایی می باشد و برای کم شنوایی ملایم تا شدید مناسب است و در سه سطح عملکردی 7Nx، 5Nx، 3Nx عرضه شده و دارای سیستم OVP نیز هست.

 

 

فناوری پیشرفته پرایمکس (primax)

علاوه بر بهبودی در درک گفتار که در تکنولوژی binax به آن پرداخته شد دارای فناوری speech master (بالا بردن سیگنال گفتاری و افزایش شفافیت صدا) ، echo shield (کاهش بازآوایی محیط)، افزایش کیفیت درک موسیقی و sound smoothing (کاهش صداهای ناگهانی و بلند)، افزایش کیفیت درک موسیقی، در جهت کاهش تلاش شنیداری و بهبود در درک و شفافیت صدا می باشد. معمولاً این تکنولوژی در سطح عملکردی 7px – 5px – 3px ارائه می گردد که به ترتیب 24 کانال 32 کانال و 48 کاناله می باشد. هر چه سطوح عملکردی بالاتر می رود شفافیت و کیفیت و درک صدا بیشتر و سمعک در محیط های مختلف قابلیت بهتری را از خود نشان می دهد.

 

سمعک زیمنس Ace

سمعک زیمنس Ace بسیار کوچک و از نوع BTE Ric ، دارای طراحی بسیار زیبا، دارای صدای HD و قابلیت تطبیق touch control app ، دارای Telecare2 و قابلیت استفاده از easy TEK برای کم شنوایی های ملایم تا شدید مناسب است. از جمله فناوری های دیگر سمعک می-توان به دارا بودن میکروفونهای جهت دار پیشرفتی، سیستم کاهش دهنده نویز باد، سیستم کاهنده وزوز گوش و... نام برد.

سمعک ace زیمنس کوچکترین سمعک زیمنس

 

 

سمعک زیمنس 

سمعک pure primax

این سمعک به صورت BTE RIC (پشت گوشی)، علاوه بر تکنولوژی که در سمعک های پرایمکس گفته شده قابلیت شارژ شدن را دارا می باشد. برای شارژ شدن از یک پایه شارژ بهره می برد. این محصول دارای ولوم کنترل دستی، قابلیت ریموت کنترل و fouch control app را دارا می باشد.
پایه شارژ این مدل سمعک علاوه بر شارژ خاصیت رطوبت زدایی نیز دارد. از دیگر مشخصات فنی این سمعک-ها:

 • دارای سیستم کاهنده نویز باد
 • دارای سیستم کاهنده وزوز گوش
 • دارای میکروفون های جهت دار تطبیقی اتوماتیک در سه عملکرد

قیمت سمعک پرایمکس زیمنس را در صفحه قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس مشاهده نمایید.

 

سمعک


 سمعک cellion primax

این نوع سمعک به صورت پشت گوشی Ric سمعک هوشمند زیمنس وایرلس عرضه می شود. از ویژگی های منحصربفرد این سمعک دارا بودن باتری های lithium- ion به کمک فناوری شارژ بی سیم و بدون دردسر تعویض باتری می باشد. به محض خارج کردن از شارژ سمعک روشن می شود و تا 2 روز متوالی می توانید از آن استفاده کنید و در مواقع ضروری با شارژ 30 دقیقه ای می توانید 7 ساعت از این سمعک استفاده کنید. این نوع سمعک قابلیت تطبیق با اپلیکیشن touch control app را ندارد اما قابلیت وصل شدن به easy tek و دارای telecar2 می باشد. این سمعک دارای فناوری پرایمکس هم می باشد و برای کم شنوایی های ملایم تا شدید کاربرد دارد.

قیمت سمعک پشت گوشی زیمنس را در صفحه قیمت سمعک مشاهده نمایید.

 

 

سمعک زیمنس


سمعک motion primax

این مدل سمعک به صورت پشت گوشی و برای کم شنوایی های ملایم تا عمیق کاربرد دارد و از نظر اندازه به چهار مدل motion s ، motion sx ، motion p ، motion sp دسته بندی می گردد. دارای ولوم کنترل دستی (به جزء motion s) و امکان اتصال مستقیم به ورودی های صوتی از طریق کفشک را داراست (فقط p و sp). از دیگر مشخصات فنی این سمعک:

 • قابلیت تطبیق با اپلیکیشن touch control app
 • دارای Telecare2
 • قابلیت استفاده از easy Tek
 • دارای مدارات کاهنده نویز باد
 •  دارای مدارات کاهنده وزوز گوش
 •  امکان اتصال مستقیم به دستگاه های صوتی و ...

قیمت سمعک زیمنس آلمان را در صفحه قیمت سمعک مشاهده نمایید.

 


سمعک silk primax

نوع جدیدی از سمعک های هوشمند پرایمکس که نیاز به قالبگیری از گوش ندارد و دارای سرهای سیلیکونی آماده برای تجویز آسان می باشد. این سمعک دارای 3 سر سیلیکونی در اندازه های مختلف که به صورت کاملا پنهان در کانال گوش قرار می گیرد در نتیجه در یک جلسه می توان سمعک را تجویز نمود و کم شنوایی های ملایم تا متوسط مناسب می باشد و قابلیت نصب به easy tek، دارای Telecare2عرضه می شود. 

قیمت سمعک زیمنس


 سمعک زیمنس مدل Insio primax

این مدل سمعک زیمنس مدل insio فقط داخل گوشی و هوشمند وایرلس و اندازه بسیار کوچک و به شکل IIC (کاملاً پنهان)، ITC (داخل کانال) و ITE (داخل صدفه) موجود می باشد و برای کم شنوایی ملایم تا متوسط (ITC- IIC- CIC) و شدید (ITE) مناسب است. از دیگر خصوصیات این سمعک:
- میکروفون های جهت دار دو طرفه
- اندازه کوچک با ماتریس خیلی قوی
- دارای Telecar2
- قابلیت انتقال صدا از طریق easy tek
- دارات کاهنده وزوز گوش
- مدارات کاهنده نویز باد و ...

 

قیمت سمعک

 

فناوری پیشرفته باینکس (binax)

سمعک های با تکنولوژی binax بهترین حالت را برای ایجاد شنوایی در دو گوش فراهم می آورد و بر اساس 3 امکان کلیدی binax sound، binax focus ،binax guide تا آن جا که امکان دارد شنوایی طبیعی و بهتری را برای فرد شنوا فراهم می آورد. مطالعات بالینی نشان می دهد که فناوری binax موجب می شود شنوایی کاربران این نوع سمعک در جاهای دشوار بهتر از افراد هنجار باشد.


سمعک زیمنس مدل Teneo

سمعک زیمنس مدل teneo ، هوشمند وایرلس، و فقط به صورت سمعک پشت گوشی و BTE- Ric عرضه می شود برای همه سطوح کاهش شنوایی کاربرد دارد. دارای پوسته مقاوم IP68، دارای 24 کانال و 6 برنامه شنیداری و قابلیت تطبیق با اپلیکیشن Touch control app و ریموت کنترل. آماده برای اتصال مستقیم به دستگاه های صوتی می باشد.


از دیگر مشخصات این سمعک:
- دارای Frequeney compression
- دارای مدارات کاهنده نویز
- دارای مدارات ضد فیدبک
- Insitu Audiometry

سمعک 

سمعک های زیمنس (سیگنا) با تکنولوژی شارژیون -لیتیوم

باطری یون -لیتیوم در بسیاری صنایع اصلی و فناوریهای جدید انواع سمعک زیمنس کابرد دارد از وسایل الکترونیکی گرفته تا اتوموبیلهای برقی


حال چرا یون -لیتیوم را انتخاب کردیم ؟
- در مقایسه با باطری های سنتی ،باطری های یون -لیتیوم:
- قابل اطمنیان در هنگام استفاده از بولوتوث و وسایل جانبی
- طول عمر باطری بیشتر
- در طول روز شارژ باطری دیرتر خالی میشود
- زمان شارژ کوتاه تر
- راحتی بیشتر درهنگام استفاده از سمعک (دیگر نیاز به تعویض باطری نیست).

مراحل تجویز سمعک سیگنیا

ابتدا سنجش شنوایی و تعیین نوع مقدار کم شنوایی است مرحله بعد مشاوره سمعک و انتخاب سمعک مناسب (با توجه به نوع و مقدار کم شنوایی ،سن ،شغل و اولویتهای شما )
مرحله سوم غالبگیری و مرحله چهارم ساخت قالب سمعک و مرحله پنجم تنظیم سمعک بر روی گوش بیمار و آموزش استفاده از سمعک

 

نگاه کلی به لوازم جانبی سمعک های زیمنس (سیگینا)

1-easy Tek. وسیله ای است که سمعک را از طریق بی سیم به دستگاه های مختلف بلوتوث می کند و صدا به صورت مستقیم به سمعک منتقل می شود.

لوازم جانبی سمعک

2- stream lin mic. باعث می شود که صدا از طریق بلوتوث، و از هر دستگاه دارای بلوتوث با بالاترین کیفیت به هر دو گوش منتقل شود.


3- stream lin TV. از این دستگاه صدا از تلوزیون مستقیم به دستگاه بلوتوث که به سمعک های sign ia Nx متصل شده ارسال می شود.


 

4- شارژرها. سمعک ها را شارژ و رطوبت زدایی می کنند. بنابراین کاربران نیازی به نگرانی در خصوص تعویض باتری نخواهند داشت.


5- ریموت کنترل ها
1_5 mini pocket: به اندازه کافی کوچک، و یک راه حل ایده ال و مناسب برای کسی که می خواهد سمعک را بدون احتیاج به صدا کنترل بزرگ یا گوشی هوشمند کنترل نماید.

سمعک


2_5 easy pocket. ظریف با کلیدهای بزرگ و صفحه نمایش، با امکان خواندن راحت برای کاربران. امکان دسترسی آسان به تنظیمات سمعک را فراهم می کند.

قیمت سمعک

 

سئوالات متداول

- محدودیت قیمتی این سمعک‌ها چقدر است؟

در حال حاضر قیمت این سمعک‌ها بین 2.500 تا 12 میلیون می‌باشد.

- از بین انواع سمعک زیمنس کدام یک از بقیه بهتر است؟

تجویز خوب یک سمعک بستگی به مقدار کم شنوایی، شکل کم شنوایی و نوع آن، سن مددجو، توقعات او از سمعک بستگی دارد. اگر از دید کالایی نگاه کنیم رده Vx بالاتری تکنولوژی را دارد اما بهتر بودن یک سمعک بستگی به شرایطی که گذشته دارد.

- آیا سمعک‌های زیمنس بلوتوث دارند؟

بله رده‌های 1 تا 7 همگی دارای بلوتوث هستند.

- جدیدترین تکنولوژی سمعک زیمنس کدام است؟

سمعک‌های شارژی با پلتفرم Ax که هنوز وارد ایران نشده است.

- پدر من 70 سال سن دارد. کدام یک از سمعک‌های زیمنس برای او مناسب است؟

معمولاً برای افراد مسن سمعک‌های پشت گوشی را پیشنهاد می‌کنیم و باتوجه به این که این افراد بیشتر در محیط‌های کم سر و صدا هستند و فعالیت‌های اجتماعی کنترلی دارند رده 3 یا 5 برای آن‌ها کافی می‌باشد.

- آیا این سمعک‌ها اصل هستند؟ در کجا تولید می‌شوند.

بله اصل هستند. دفتر اصلی شرکت در آلمان است. کارخانه تولیدی در سمگاپور فعالیت دارد.

- نام سمعک‌های زیمنس تغییر کرده است؟

بلکه. نام جدید آن سیگنیا می‌باشد.

- فرق بین سمعک 2 میلیونی با 12 میلیونی چیست؟

سمعک‌های گران‌تر دارای تکنولوژی بالا و به روزتر هستند و کیفیت صدا و شفافیت آن بیشتر می‌باشد و مددجو احساس بهتری در درک صدا دارد.

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
شادی ۲۰ آبان ۱۳۹۹
سلام. سمعک های زیمنس مدل ریز و داخل گوشی هم دارن؟
user
سمعک اشراق ۲۰ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. بله دارن،امکان تجویز سمعک های داخل گوشی وابسته به میزان و نوع کم شنوایی بیمار هستش.