سمعک زیمنس
سمعک زیمنس سمعک زیمنس

سمعک های زیمنس (سیگینا) مشخصات و فن آوری:

 

مزایای سمعک زیمنس ( سیگنیا )
-    عمر طولانی
-    گارانتی و خدمات پس از فروش خوب
-    تکنولوژی بالا
-    صدای شفاف
-    تنوع در تکنولوژی
-    قیمت مناسب
-    مناسب برای تمام سنین

1-    سمعک های Essential یا اولیه
این نوع سمعک ها جزء سمعک های پایه و اولیه زیمنس می باشند و با توجه به تکنولوژی آن، مقرون به صرفه و اقتصادی می باشند. این سمعکها از نوع هوشمند و برای کم شنوایی های مختلف مناسب هستند. که به بررسی اجمالی آن می پردازیم.


1-1 سمعک Intuis2
این نوع سمعک در انواع مختلف پشت گوشی و داخل گوشی و نامرئی موجود می باشد و دارای پوسته مقاوم در برابر رطوبت و عرق و از نظر تکنولوژی جزء سمعک های هوشمند تقسیم بندی می شوند. از دیگر مشخصات این سمعک ها می توان به
- دارا بودن میکروفون های جهت دار
- دکمه های کنترل صدا
-  مدارات حذف فیدبک
-  سیستم تله کویل
12  کاناله و 4 برنامه شنیداریData logging

سمعک


2-1 سمعک Sirion2
به صورن پشت گوشی، داخل گوشی (پنهان) وایرلس  Bte Ric موجود می باشد و دارای طراحی ارگونومیک، ساده و راحت و برای کم شنوایی های مختلف مناسب می باشد. از جهت تکنولوژی جزء سمعک های هوشمند قرار می گیرد. از دیگر مشخصات فنی این سمعک»
- 16 کاناله و 4 برنامه شنیداری
- دارای میکروفون های جهت دار اتوماتیک
- دارای مدارات ضد فیدبک
- مقاومت استاندارد IP67 در برابر گرد و غبار و تعریق
- دارای تله کویل
- قابلیت وصل شدن به touch control app


3-1 سمعک Orion2
این مدل سمعک به صورت پشت گوشی، داخل گوشی (پنهان) و  Bte Ric  موجود می باشد و برای انواع کم شنوایی، ملایم تا متوسط و شدید مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سمعک هوشمند وایرلس، و قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل و سیستم های صوتی و تصویری را دارا می باشد از دیگر مشخصات فنی این سمعک:
- 16 کاناله و دارای 4 برنامه شنیداری
- دارای مدارات کاهنده وزوز گوش
- مقاومت استاندارد IP67 در برابر گرد و غبار و تعریق
- دارای میکروفون های جهت دار اتوماتیک تطبیقی
- تله کویل
- ewind screen یا کاهش نویز آزار دهنده باد
- قابلیت تطبیق با اپلیکیشن Touch Control موبایل جهت تنظیمات صدا

سمعک زیمنس orion2

2- فناوری پیشرفته باینکس (binax)
سمعک های با تکنولوژی binax بهترین حالت را برای ایجاد شنوایی در دو گوش فراهم می آورد و بر اساس 3 امکان کلیدی binax sound، binax focus،  binax guide تا آن جا که امکان دارد شنوایی طبیعی و بهتری را برای فرد شنوا فراهم می آورد. مطالعات بالینی نشان می دهد که فناوری binax موجب می شود شنوایی کاربران این نوع سمعک در جاهای دشوار بهتر از افراد هنجار باشد.


1-2 سمعک Teneo
این نوع سمعک، هوشمند وایرلس، و فقط به صورت پشت گوشی و BTE- Ric عرضه می شود برای همه سطوح کاهش شنوایی کاربرد دارد. دارای پوسته مقاوم IP68، دارای 24 کانال و 6 برنامه شنیداری و قابلیت تطبیق با اپلیکیشن Touch control app و ریموت کنترل. آماده برای اتصال مستقیم به دستگاه های صوتی می باشد.


از دیگر مشخصات این سمعک:
- دارای Frequeney compression
- دارای مدارات کاهنده نویز
- دارای مدارات ضد فیدبک
- Insitu Audiometry

سمعک

3- فناوری پیشرفته پرایمکس (primax)
علاوه بر بهبودی در درک گفتار که در تکنولوژی binax به آن پرداخته شد دارای فناوری speech master (بالا بردن سیگنال گفتاری و افزایش شفافیت صدا) ، echo shield (کاهش بازآوایی محیط)، افزایش کیفیت درک موسیقی و sound smoothing (کاهش صداهای ناگهانی و بلند)، افزایش کیفیت درک موسیقی، در جهت کاهش تلاش شنیداری و بهبود در درک و شفافیت صدا می باشد. معمولاً این تکنولوژی در سطح عملکردی 7px – 5px – 3px ارائه می گردد که به ترتیب 24 کانال 32 کانال و 48 کاناله می باشد. هر چه سطوح عملکردی بالاتر می رود شفافیت و کیفیت و درک صدا بیشتر و سمعک در محیط های مختلف قابلیت بهتری را از خود نشان می دهد.


1-3- سمعک Ace
بسیار کوچک و از نوع BTE Ric ، دارای طراحی بسیار زیبا، دارای صدای HD و قابلیت تطبیق touch control app ، دارای Telecare2 و قابلیت استفاده از easy Tex برای کم شنوایی های ملایم تا شدید مناسب است و در سه سطح عملکردی 7px و 5 و 3 ارائه می گردد. از جمله فناوری های دیگر سمعک می-توان به دارا بودن میکروفونهای جهت دار پیشرفتی، سیستم کاهش دهنده نویز باد، سیستم کاهنده وزوز گوش، sound smoothing، sound brilliance نام برد.

سمعک زیمنس

2-3 سمعک pur primax
این سمعک به صورت BTE RIC (پشت گوشی)، علاوه بر تکنولوژی که در سمعک های پرایمکس گفته شده قابلیت شارژ شدن را دارا می باشد. برای شارژ شدن از یک پایه شارژ بهره می برد. این محصول دارای ولوم کنترل دستی، قابلیت ریموت کنترل و fouch control app را دارا می باشد.
پایه شارژ این مدل سمعک علاوه بر شارژ خاصیت رطوبت زدایی نیز دارد. از دیگر مشخصات فنی این سمعک-ها:
- دارای سیستم کاهنده نویز باد
- دارای سیستم کاهنده وزوز گوش
- دارای میکروفون های جهت دار تطبیقی اتوماتیک در سه عملکرد
- sound briliance در سطوح مختلف عملکردی
- sound smoothing

سمعک


3-3 سمعک cellion primax
این نوع سمعک به صورت پشت گوشی Ric هوشمند وایرلس، و در سه سطح عملکردی 7px – 5px – 3px عرضه می شود. از ویژگی های منحصربفرد این سمعک دارا بودن باتری های lithium- ion به کمک فناوری شارژ بی سیم و بدون دردسر تعویض باتری می باشد. به این نوع شارژ، شارژ القایی نیز گفته می شود. به محض خارج کردن از شارژ سمعک روشن می شود و تا 2 روز متوالی می توانید از آن استفاده کنید و در مواقع ضروری با شارژ 30 دقیقه ای می توانید 7 ساعت از این سمعک استفاده کنید. این نوع سمعک قابلیت تطبیق با اپلیکیشن touch control app را ندارد اما قابلیت وصل شدن به easy tex و دارای telecar2 می باشد. این سمعک دارای فناوری پرایمکس هم می باشد و برای کم شنوایی های ملایم تا شدید کاربرد دارد.

سمعک زیمنس


4-3 سمعک motion primax
این مدل سمعک به صورت پشت گوشی و برای کم شنوایی های ملایم تا عمیق کاربرد دارد و از نظر اندازه به چهار مدل motion s ، motion sx ، motion p ، motion sp دسته بندی می گردد. دارای ولوم کنترل دستی (به جزء motion s) و امکان اتصال مستقیم به ورودی های صوتی از طریق کفشک را داراست (فقط p و sp). در 3 سطح عملکردی 7px و 5px و 3px موجود می باشد از دیگر مشخصات فنی این سمعک:
- قابلیت تطبیق با اپلیکیشن touch control app
- دارای Telecare2
- قابلیت استفاده از easy Tek
- دارای مدارات کاهنده نویز باد
- دارای مدارات کاهنده وزوز گوش
- امکان اتصال مستقیم به دستگاه های صوتی و ...


5-3- سمعک silk primax
نوع جدیدی از سمعک های هوشمند پرایمکس که نیاز به قالبگیری از گوش ندارد و دارای سرهای سیلیکونی آماده برای تجویز آسان می باشد. این سمعک دارای 3 سر سیلیکونی در اندازه های مختلف که به صورت کاملا پنهان در کانال گوش قرار می گیرد در نتیجه در یک جلسه می توان سمعک را تجویز نمود و کم شنوایی های ملایم تا متوسط مناسب می باشد و قابلیت نصب به easy tex، دارای Telecare2 و در سه سطح عملکردی 7px و 5px و 3px عرضه می شود.

قیمت سمعک زیمنس


6-3 سمعک داخل گوشی Insio primax
این مدل سمعک فقط داخل گوشی و هوشمند وایرلس و اندازه بسیار کوچک و به شکل IIC (کاملاً پنهان)، ITC (داخل کانال) و ITE (داخل صدفه) موجود می باشد و برای کم شنوایی ملایم تا متوسط (ITC- IIC- CIC) و شدید (ITE) مناسب است. در سه سطح عملکردی 7px و 5px و 3px ارائه می گردد. از دیگر خصوصیات این سمعک:
- میکروفون های جهت دار دو طرفه
- اندازه کوچک با ماتریس خیلی قوی
- دارای Telecar2
- قابلیت انتقال صدا از طریق easy tek
- دارات کاهنده وزوز گوش
- مدارات کاهنده نویز باد و ...

قیمت سمعک
4- سمعک های با تکنولوژی Nx
این تکنولوژی بیشتر بر روی صدای خود کاربر و طبیعی رساندن این صدا به گوش علاوه بر تکنولوژی های قبلی زیمنس بهترین درک گفتار در محیط های پر سر و صدا را فراهم می نماید و برای این کار از فن آوری پیشرفته ارتباط بی سیمی در سمعک استفاده می کند. از جمله امکانات این تکنولوژی می توان به:


1- own voice processing ovp ، پردازش صدای  خود کاربر که سمعک های BTE و BTE Ric با استفاده از ارتباط بی سیمی (ultra HD e2e) دو سمعک امکان پذیر می باشند.
2- فناوری دسته بندی سه بعدی داده های صوتی به صورت استفاده از اطلاعاتی چون صدای کاربر، نحوه حرکت، و دادهای صوتی، تا پاسخ سمعک را متناسب با نیازهای کاربر تنظیم و فراهم سازد.
3- فناوری شفافیت صدا با استفاده از پردازش فضایی و با کیفیت صداها، افزایش محدوده پویایی سمعک. افزایش پهنای باندی سمعک، پردازش در محیط باز با پردازش الکترونیک صدای باد، مدیریت گفتار و نویز و پردازش حذف فیدبک از جمله این فناوری است که در تکنولوژی پرایمکس هم به آن پرداخته شد.


4- افزایش کیفیت گفتار
در این فناوری فرد در محیط های شلوغ صداهای دیگران را بهتر شنیده و درک می کند. این فناوری ultra HD e2e نامیده می شود که عبارتست از جهت داری باریک، تمرکز فضایی بر روی گفتار و گوش دادن به مکالمات تلفنی به صورت دو گوشی.
در سمعک های با تکنولوژی Nx از سیستمهای بافناوری بلوتوثی مستقیم و فناوری تنظیم سمعک توسط کاربر و خدمات تنظیمی از راه دور استفاده شده است. این تکنولوژی در سه سطح عملکردی 7Nx، 5Nx، 3Nx ارائه شده است که هرچه سطح عملکردی بالاتر باشد، شنیدن و درک صدا بهتر خواهد بود.


1_4 سمعک Insio Nx
این سمعک از نوع داخل گوشی بوده و دارای بدنه قوی، بسیار کوچک و هوشمند وایرلس و به دو صورت CIC (پنهان) و IIC (کاملا پنهان) عرضه می شوند و برای افت شنوایی متوسط و ملایم کارایی دارد. استفاده دو گوشی و همزمان از این سمعک ها باعث ایجاد ارتباط دو گوشی (اولترا HD) شده و درک گفتار را فوق-العاده و طبیعی می کند. از جمله خصوصیات فنی این سمعک:
-مدارات ضد فیدبک       - قابلیت تطبیق با touch control app   - مدارات کاهنده نویز
- دارای Tele care2    - مدارات کاهنده وزوز                             - و ...

 سمعک


2_4 سمعک Silk Nx
این نوع سمعک از نوع داخل گوشی، نامرئی، پنهانی، هوشمند وایرلس، دارای سرهای سیلیکونی آماده و نیاز به قابگیری برای ساخت ندارند و در همان جلسه اول می توان آن را تجویز و به بیمار تحویل داد. این مدل از سمعک ها در سه سطح 7Nx، 5Nx، 3Nx ارائه شده و قابلیت وصل شدن به اپلیکیشن touch control app و Tele care2 را داراست و برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مناسب می باشد.

خرید سمعک
3_4 سمعک motion 13Nx
جزء سمعک های پشت گوشی با تکنولوژی Nx که برای کم شنوایی های متوسط تا شدید مناسب می باشد این مدل سمعک ولوم کنترل دستی، دارای تکنولوژی OVP، قابلیت تطبیق با touch control app و Tele care2 می باشد و در سه سطح عملکردی 7Px، 5Px، 3Px عرضه می شود.

قیمت سمعک


4_4 سمعک های گروه pure Nx
این سمعک ها از نوع پشت گوشی Ric (BTE ric) و در سه مدل pure13 Nx، pure312 Nx، pure10 Nx عرضه می گردد. از نظر اندازه و شکل ظاهری، pure13 بزرگتر و pure10 کوچکتر، برای افت شنوایی ملایم تا شدید، مناسب می باشد. این مدل سمعک ها قابلیت تطبیق با touch control app و دارای Tele care2 (به جزء pure10) می  باشد و از طریق واسط  stream lin صدا را مستقیم از تلوزیون به سمعک منتقل می کند. این سمعک ها در پشت گوش پنهان، و دارای قابلیت های تکنولوژی Nx می باشد.

سمعک

4_5 pure cherge8 Go Nx
این مدل سمعک ها از نوع پشت گوش Ric و دارای خصوصیات تکنولوژی Nx دارای باتری Lithium-ion و شارژر القایی می باشد و برای کم شنوایی ملایم تا شدید مناسب است و در سه سطح عملکردی 7Nx، 5Nx، 3Nx عرضه شده و دارای سیستم OVP نیز هست.

 

پلتفرم X یا Experience your sound
جدیدترین و پیشرفته‏ترین پلتفرم زیمنس قدرت تکنولوژی آن (your sound) 80 درصد بیشتر از تکنولوژی قبلی (Nx) و حافظه آن 7 برابر حافظه Nx، در حالیکه 60 درصد کوچکتر از پلتفرم¬های Nx می‏باشد. در سال 2019 به بازار عرضه شده است. این پلتفرم دارای ویژگی های ذیل می باشد:


سنسورهای اکوسنیکی - حرکتی (motion sensors)
هدف از ایجاد این تکنولوژی حفظ و افزایش کیفیت و درک صدا در هنگام حرکت یا جابجایی و بهتر شدن صداهای گفتاری هدف او صداهای زمینه‏ای می‏باشد. فرض می‏کنیم در رستوران در حال صحبت با دوستمان هستیم. سمعک با استفاده از میکروفون‏های جهتی صداهای نویز اطراف را کم و صدای گوینده را افزایش می‏دهد تا درک ما بهتر شود حال ما می‏خواهیم حرکت کنیم و جابجا شویم، سمعک از حالت میکروفون یک سویه به میکروفون چند سویه و چند جهتی تغییر می‏کند و این باعث می‏شود ما صدای اطراف را در حال حرکت واضح بشنویم و از اطراف خود با خبر شویم.
مثالی دیگر
فرض کنید با دوست خود در کنار خیابان در حال حرکت صحبت می‏کنیم این تکنولوژی این اختیار را به ما می‏دهد که صدای دوست خود را واضح‏تر بشنویم در عین حال صداهای اطراف و ترافیک را هم طبیعی و واضح به گوش ما برسد،  چون در تکنولوژی‏های قبلی ممکن بود که صداهای اطراف و زمینه به صورت نویزی و مبهم (غیرطبیعی) به گوش ما برسد و این باعث می‏شود که کاربر هنگام صحبت کردن از اطراف خود به صورت کامل خبردار نشود و این صدای غیرطبیعی باعث آزار کاربر می شود، که این تکنولوژی این مشکلات را کم کرده است.
این پلتفرم نسبت به پلتفرم Nx پیشرفته‏تر بوده که علاوه بر تکنولوژی ovp (پردازش صدای کاربر به صورت مجزا برای این که طبیعی‏تر به گوش برسد) دارای تکنولوژی motion sensor (سنسورهای حرکتی) می‏باشند که باعث می‏شود سمعک به طور مداوم و پیوسته نسبت به تغییرات محیط شنوایی پاسخ مناسب بدهد.


ویژگی‏های دیگر این پلتفرم
Sound clarity
باعث می‏شود که طیف وسیع و گسترده‏تری از جزئیات صدا به گوش کاربر برسد و صدایی که کاربر دوست دارد با کیفیت بهتری دریافت کند.


Speech quality
بهبود دهنده درک گفتار در حضور نویز.


Interaction user
بعضی از کاربران دوست دارند که ویژگی‏های سمعک و عملکرد آن را تحت کنترل خود داشته باشند که از طریق نرم‏افزار signia app مقدور می‏باشد.


قابلیت شخصی ‏سازی
قابلیت وصل شدن سمعک به گوشی‏های همراه IOS به صورت مستقیم و با استفاده از رابط به گوشی‏های اندروید و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری از جمله تلویزیون و کامپیوتر.


سمعک‏های با پلتفرم X
Pur x و pur charge and go x
در حال حاضر تنها سمعکی که در این پلتفرم ساخته شده و به بازار فروش عرضه شده این مدل سمعک می‏باشد. این سمعک از نوع (Ric) پشت گوشی و در مدل‏های باطری خود، و قابل شارژ، هوشمند و وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای مدارات مدیریت وزوز و مدیریت نویز محیط، قابلیت اتصال مستقیم به گوشی‏های IOS و اتصال غیرمستقیم با رابط به گوشی‏های اندروید و تلویزیون و وسایل صوتی و تصویری در سطوح مختلف تکنولوژی (7، 5 و 3) که به ترتیب 24 کاناله، 32 کاناله و 48 کاناله، بسیار کوچک و دارای ظاهری زیبا و با توجه به سطوح مختلف تکنولوژی دارای قیمت‏های مختلفی هم می‏باشد.

سمعک اشراق

 

سمعکهای زیمنس (سیگنا )با تکنولوژی شارژیون -لیتیوم
باطری یون -لیتیوم در بسیاری صنایع اصلی و فناوریهای جدید و کابرد دارد از وسایل الکترونیکی گرفته تا اتوموبیلهای برقی


حال چرا یون -لیتیوم را انتخاب کردیم ؟
در مقایسه با باطری های سنتی ،باطری های یون -لیتیوم:
قابل اطمنیان در هنگام استفاده از بولوتوث و وسایل جانبی
طول عمر باطری بیشتر
در طول روز شارژ باطری دیرتر خالی میشود
زمان شارژ کوتاه تر
راحتی بیشتر درهنگام استفاده از سمعک (دیگر نیاز به تعویض باطری نیست )

 

مراحل تجویز سمعک زیمنس
ابتدا سنجش شنوایی و تعیین نوع مقدار کم شنوایی است مرحله بعد مشاوره سمعک و انتخاب سمعک مناسب (با توجه به نوع و مقدار کم شنوایی ،سن ،شغل و اولویتهای شما )
مرحله سوم غالبگیری و مرحله چهارم ساخت قالب سمعک و مرحله پنجم تنظیم سمعک بر روی گوش بیمار و آموزش استفاده از سمعک

قیمت سمعک زیمنس(سیگنیا)

سمعکهای زیمنس تکنولوژیهای گوناگونی دارند از سمعکهای پایه هوشمند تا سمعکهای هوشمند ایرلس پیشرفته ، سمعکهای هوشمند پایه دارای پلتفرهای با سرعت پردازش پایین تری هستند و سمعکهای هوشمند پیشرفته دارای پلتفرهای با پردازش سرعت بالا و پیشرفته ایی می باشند . سمعکهای پایه از 2 تا 3.5 میلیون تومان ، و سمعکهای متوسط هوشمند از 3 تا 405 میلیون و سمعکهای پیشرفته 4.5 تا 6 میلیون و سمعکهای ممتاز هوشمند از 6.5 تا 13 میلیون می باشد .


آیا قیمت سمعکهای زیمنس بالاست ؟
قیمت سمعکهای زیمنس بستگی به انتخاب تکنولوژی سمعک دارد ممکن است سمعک دارای تکنولوژی پایین انتخاب کنیم که قیمت آن ارزان است و یا سمعک با تکنولوژی خیلی بالا انتخاب کنیم که قیمت آن بالاست . اما چرا سمعکهای با تکنولوژی بالا گران هستند ؟
1-    تولید سمعکهای با تکنولوژی بالا محدود است .
2-    هزینه های تحقیق و توسعه بسیار بالاست . شرکت زیمنس باید هزینه های زیادی را در جهت بالا بردن تکنولوژی سمعکها برای راحتی هرچه بیشتر کاربران صرف کند .
3-    دارای مدارات پیشرفته و تکنولوژیهای به روز هستند
4-    دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار مناسبی هستند
5-    قابلیت شخصی سازی دارند و بر اساس زندگی هر فرد می توان آن را تنظیم کرد .
6-    دارای تنظیمات پیشرفته و گسترده ایی هستند که باید توسط ادیولوژیست و بر اساس نیازهای بیمار در چند جلسه انجام شود
7-    سمعکهای زیمنس بر اساس استاندارهای بین الملی ساخته می شوند .


نگاه کلی به لوازم جانبی سمعک های زیمنس (سیگینا)
1-easy Tek. وسیله ای است که سمعک را از طریق بی سیم به دستگاه های مختلف بلوتوث می کند و صدا به صورت مستقیم به سمعک منتقل می شود.

لوازم جانبی سمعک

2- stream lin mic. باعث می شود که صدا از طریق بلوتوث، و از هر دستگاه دارای بلوتوث با بالاترین کیفیت به هر دو گوش منتقل شود.


3- stream lin TV. از این دستگاه صدا از تلوزیون مستقیم به دستگاه بلوتوث که به سمعک های sign ia Nx متصل شده ارسال می شود.


 

4- سیستم cros/ Bicros. برای اشخاصی که از یک گوش ناشنوا هستند cros silk Nx، cros pure Nx، cros pure صدا را از جهت گوش ناشنوا دریافت می کنند و به سمعک گوش دیگر منتقل می کند – سمعک cros silk Nx تنها سمعک داخل گوشی cros دنیاست.


5- شارژرها. سمعک ها را شارژ و رطوبت زدایی می کنند. بنابراین کاربران نیازی به نگرانی در خصوص تعویض باتری نخواهند داشت.


6- ریموت کنترل ها
1_6 mini pocket: به اندازه کافی کوچک، و یک راه حل ایده ال و مناسب برای کسی که می خواهد سمعک را بدون احتیاج به صدا کنترل بزرگ یا گوشی هوشمند کنترل نماید.

سمعک


2_6 easy pocket. ظریف با کلیدهای بزرگ و صفحه نمایش، با امکان خواندن راحت برای کاربران. امکان دسترسی آسان به تنظیمات سمعک را فراهم می کند.

قیمت سمعک

 

نظرات کاربران
ارسال نظر