سمعک سونیک
سمعک سونیک سمعک سونیک

پلتفرم های Sonic:


Sound DNA
جدیدترین پلتفرم سمعک سونیک بوده که به صورت خودکار به شناسایی نویز محیط پرداخته و در مقایسه با سیگنال گفتاری نویز را کاهش می دهد. (smart compress) این پلتفرم دارای سیستم مدیریت سیگنال گفتاری در حضور نویز بوده (SPIN) و همچنین بر پایه ارتباط بی سیم بین دو سمعک و عملکرد همزمان آن، از تاثیر نویز نامطلوب در یک سمت که ممکن است بیشتر از سمت مقابل باشد، می کاهد و به بهبود سیگنال در هر دو گوش کمک می کند (Binaural Noise Management) و با افزایش محدوده پویایی اصوات تا 113B به وضوح گفتار در سطح شدتی بالا کمک شایانی می کند.
(Extended Dynamic range) در موزیک هم با تکنولوژی Smart music  حفظ کیفیت تغییرات شدتی سیگنال موزیک آن را طبیعی تر به گوش کاربر می رساند و برای کسانی که وزوز گوش دارند از تکنولوژی (tinnitus sound support) که با استفاده از اصوات عریض باند و طبیعی وزوز را تسکین می دهد. سمعکهای این پلتفرم مقاوم در برابر گرد و غبار و تعریق IP68 و با افزایش بهره و قدرت سمعک در طول زمان به افرادی که به تازگی از سمعک استفاده می کنند کمک می کند که به سمعک عادت کنند. (Adaptation manager) و با افزایش بهره در فرکانس پایین در فیتینگ (fitting) سمعک های Open، هنگام وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری، تجربه خوشایندی را به کاربر می دهد.(low frequency Enhancement) از تکنولوژی های مهم این پلتفرم (frequency transfer) که اصوات فرکانس های بالا را با فشرده سازی به مناطق فرکانس های پایین تر که حساسیت شنوایی بهتر دارند منتقل کرده و احساس شنوایی بهتری را برای کاربر فراهم می کند. در سمعک های این پلتفرم از امواج 2/4GHz جهت ارتباط بی سیم و بدون رابط با وسایل جانبی کمپانی سونیک استفاده می شود.

سمعک sound DNA


از ویژگی های دیگر این پلتفرم:
1-    پردازش متغیر گفتار
2-    تمرکز بر کلمات و واژه ها
3-    استراتژی های مختلف کاهش نویز
4-    مدارات ضد فیدبک تطبیق
5-    هماهنگی دو گوش
6-    حافظه ثبت اطلاعات
7-    قابلیت وصل شدن به صورت بی سیم


سمعک برنافن

سمعک Captive سونیک
جدیدترین سمعک شرکت سونیک که بر اساس چهار اصل ساخته شده است.


_صدای طبیعی
_فهم گفتار در نویز
_سادگی در استفاده
_استایل زیبا و عالی

این مدل سمعک هوشمند وایرلس دارای پلتفرم با سرعت پردازش بالا (Sound,DNA) و مدارات ضد فیدبک پیشرفته و قوی در سبک های مختلف mini RiteR (قابل شارژ(، Mini RiteT  (دارای تله کویل)
,Mini Rite(باطری شیب) و Bte105 (پشت گوشی معمولی) موجود می باشد.
فناوری جدید Sound DNA باعث شده بیمار صدای خود را طبیعی‌تر بشنود و نسبت به فناوری های قدیمی راحتی و درک بیشتری در سر و صدا تجربه کند. این سمعکها در سطوح مختلف تکنولوژی(۶۰_۸۰_۱۰۰) تولید شده و در نوع شارژی آن از باتریهای یون-لیتیوم استفاده شده است. با توجه به تکنولوژی ضد فیدبک قوی می توان آنها را به صورت Open)باز ) برای بیمار تجویز کرد. ۳ سیستم جهت بهبود در گفتار در نویز دراین سمعک ها به کار رفته که شامل:


1_استفاده از میکروفون های جهت دار قوی که در محیط‌های پرسر و صدا بر روی گفتار تمرکز دارند.
2_کاهش نویز در ۱۶ باند مستقل فرکانس.
3_استفاده از قابلیت شخصی سازی مثل استفاده از تلفن، تلویزیون و یا شنیدن موسیقی با استفاده از بلوتوث و به صورت مستقیم برای کاهش نویز محیط کوچک دارای ظاهری زیبا و فوق العاده ساده و راحت قابل شارژ با باتری یون لیتیوم می باشد که با ۳ ساعت شارژ تا ۱۸ ساعت در طول روز کار می کند.
این سمعک ها مناسب برای کم شنوایان ملایم تا شدید و قابلیت شخصی سازی قوی با وصل شدن به گوشیهای ایفون و وسایل جانبی را دارد. قیمت این سمعکها باتوجه به تکنولوژی بالا و آن مناسب می باشد.

سمعک Enchant
اولین سمعک سونیک مجهز به پلتفرم Sound DNA، هوشمند وایرلس در سبک های مختلف داخل گوش و پشت گوش، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید در پنج سطح تکنولوژی Enchant (20, 40, 60, 80,100) به بازار عرضه شده است. این سمعک قابلیت انعطاف پذیری و اتوماتیک بالایی دارد و با تغییر محیط شنوایی، خود را سریعاً با این محیط سازگار می کند و احساس شنوایی مناسبی را به کاربران می دهد. این سمعک قابلیت ارتباطی بی سیم منحصر به فردی دارند که می توانند بدون استفاده از وسایل رابط به صورت مستقیم با گوشی های هوشمند (آیفون و اندروید) ارتباط برقرار کرده و با نرم افزار sound link می توان برنامه سمعک ها و تنظیمات آن را تغییر داد. سمعک های Ric این گروه قابلیت استفاده از باطری های قابل شارژ (Zpower)  را دارند و بدون تعویض باطری در طول روز با شارژ این سمعک ها می توانند از ان استفاده نمایند.

سمعک Enchant


پلتفرم SPVT
(speech variable processing Technology) محصولات این پلتفرم مورد توجه کاربران قرار گرفته به این علت که صدای طبیعی، پردازش دو گوشی و ارتباط بی سیم را در اختیار آن ها قرار داده و سودمندی های زیادی را به همراه آورده است. این پلتفرم طوری طراحی شده است که با سیستم عملکردی خطی حلزون عملکردی مشابه داشته و این باعث می شود صدا طبیعی تر به کابر برسد . همچنین این پلتفرم دارای Frequency Transfer که یک تکنولوژی منحصر به فرد و خاص است و عملکرد آن برای کاربرانی است که افت شنوایی خیلی زیاد در فرکانس های بالا دارند و شنوایی آن ها در این فرکانس عملاً از بین رفته است. سمعک با فشرده سازی اصوات با فرکانس های بالا و انتقال آن به نواحی فرکانس های پایین، قابلیت بهتری را برای شنیدن جزئیات سیگنال گفتاری ایجاد می کند. از ویژگی های دیگر این پلتفرم می توان به کاهش نویز باد کاهش نویز محیط، کاهش  نویزهای آرام، دارای سیستم کاهش نویزهای ناگهانی، کاهش بازآوایی مدارات ضد فیدبک تطبیقی، شناسایی اتوماتیک محیط های مختلف، و هاهنگی دو گوش ... را می توان اشاره کرد.


سمعک Cheer
دارای سبک های مختلف (پشت گوش و داخل گوش) هوشمند وایرلس در سه سطح تکنولوژی Cheer (20, 40, 60) مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای سیستم های حذف فیزیک، کاهش نویز، انتقال فرکانس و دارای پلتفرم SPVT، پردازش سریع و اتوماتیک جهت انطباق با محیط های جدید، دارای کیفیت صدای بالا و شفاف از جها اندازه فوق العاده زیبا و کوچک دارای پوسته های مقاوم در برابر آب و گرد و غبار، و میکروفون های جهت دار تطبیقی را دارا می باشد. این سمعک ها با توجه به سطح تکنولوژیشان دارای قیمت بسیار مناسبی می باشند.

سمعک cheer


سمعک Journey
این سمعک از نوع پشت گوش هوشمند وایرلس و سوپر پاور مناسب برای کم شنوایی شدید و عمیق می باشد. اولین اولویت این سمعک درک گفتار بالا با استفاده از پلتفرم SPVT و تکنولوژی آن می باشد. این سمعک دارای ولوم کنترل چرخشی، دکمه تغییر برنامه، باطری 13، دارای انتقال فرکانسی، سیستم کاهنده نویز قوی، مدارات ضد فیدبک، هماهنگی دو گوش، دارای چراغ LED و تکنولوژی اتوماتیک در دو رده Journey (40, 80) به دست کاربران رسیده است.

سمعک journe


سمعک Charm
این سمعک ها با کیفیت، ساده، مقاوم و تکنولوژی خوب و پیشرفته، دارای سبک های مختلف پشت گوش و داخل گوش مناسب برای کم شنوایی ملایم تا متوسط، سیستم های کاهنده نویزو باد، دارای تکنولوژی و پلتفرم SPVT در جهت درک گفتار بهبود و پردازش سریع تر، دارای مدارات ضد فیدبک پیشرفته، دارای پهنای باند تطبیقی تا 8KHz دارای قابلیت اتوماتیک خودکار و همچنین قیمت مناسب از ویژگی های این سمعک می باشد.

سمعک charm


سمعک Pep
این سمعک هوشمند، کیفیت صدای خوب طراحی منحصر به فرد و ظرافت و زیبایی، کاربری آسان، دارای ولوم کنترل دستی، در سبک های مختلف پشت گوش و داخل گوش، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، مصرف با طرحی کم دارای پلتفرم SPVT، دارای  مدارات ضد فیدبک راحتی شنیداری در حضور نویز، دارای پهنای باند تطبیقی تا 8KHz و مناسب برای افرادی است که خواستار خرید سمعک های ارزان می باشند.

سمعک pep


وسایل جانبی سمعک های سونیک


نرم افزار Sound link 2:
با استفاده از این نرم افزار بر روی تلفن های هوشمند امکان تنظیم سطح شدت صدای سمعک، تغییر برنامه و ... بدون نیاز به وسیله رابط امکان پذیر می باشد.

Sound link2


Sound clip:
این وسیله به کاربران این امکان را می دهد که سیگنال های صوتی را از تمامی تلفن های هوشمند، به سمعک خود منتقل کنند.

سمعک Sound clip 2


Rc-A:
ریموت کنترل به کاربران امکان می دهد کم و زیاد کردن سمعک و تغییر برنامه آن را می دهد.

Rc-A


TV-A:
این وسیله  قادر است تا صدای تلویزیون را به صورت مستقیم بدون هیچ گو در وسیله رابطی به سمعک ارسال کند.

Tv-A


Sound Gate:
این وسیله قادر است تا بین سمعک و منابع صوتی خارجی که از فناوری بلوتوث پشتیبانی می کند یک ارتباط بی سیم ایجاد کند.


Sound gate

 

نظرات کاربران
ارسال نظر