سمعک سونیک
سمعک سونیک

آنچه می خوانید

-تاریخچه سمعک سونیک

-مزایای سمعک های سونیک

-پلتفرمهای سونیک

-پلتفرم Sound DNA

-پلتفرم   SPVT

-سمعکهای با پلتفرم SPVT

-وسایل جانبی سمعکهای سونیک

تاریخچه

بیش از 20 سال است که شرکت سمعک سونیک فناوریهای جدید را برای افراد کم شنوا در اختیار آنها قرار داده است بنیانگذاران این شرکت 3 مهندس برجسته ( دکتر نوماس استکهام ، دکتر داگلاس چابریس ، دکتر کارورمی ) بوده که عمر خود را صرف چگونگی تولید صدا و پردازش آن در مغز کرده اند با استفاده از فناوری دیجیتال و جدیدترین تکنیکهای پردازش سیگنال در سال 1998 اولین میکروچیپ را ایجاد کردند و اولین سمعک داخل گوشی تمام دیجیتال را در گوش انسان قرار دادند با گذشت سالها شرکت سونیک به طور مداوم تکنولوژی سمعکها را بهبود و اصلاح کرده اند و الگوریتهای در سمعکها ایجاد کرده اند که گفتار را از سروصدای محیط جدا می کند و آن را به پیش زمینه می برد . ما یاد گرفتیم که چگونه در بسیاری از محیطهای متنوع نویز پس زمینه را کاهش دهیم و در این راه جوایز مختلفی را از آن خود کردیم .

 

سطوح عملکردی و تکنولوژی سمعک­های سونیک

سطوح عملکردی و تکنولوژی سمعک­های سونیک


پلتفرم های Sonic

پلتفرم Extended

جدیدترین پلتفرم پردازشی شرکت سونیک با سرعت پردازشی بالاتر که صدا را واضح و طبیعی به گوش می رساند و تجربه صدای واقعی را برای کاربر ایجاد می کند. این پلتفرم آخرین دستاورد شرکت سونیک بوده که مدیریت نویز و پردازش گفتار بسیار قوی داشته به صورتی که تجربه یک صدای واقعیِ روزمره در محیط های مختلف شنیداری را برای کاربر لذت بخش می کند. سمعک های ساخته شده با این پلتفرم در سطوح مختلف تکنولوژی، متوسط، پیشرفته و عالی موجود است.

سمعک های با پلتفرم Extended

سمعک سونیک radiant

سمعک سونیک radiant از نوع پشت گوشی Ric با پلتفرم extended در سطوح تکنولوژی 60 و 80 و 100 و رنگ بندی های مختلف مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید است.این سمعک ها نسبت به سمعک های قبلی صدا را روشن تر و واضح تر به گوش می رساند و در محیط های مختلف شنیداری، اتوماتیک تر و قابلیت کاهش نویز بیشتری دارند. وجود سیستم های کاهش نویز محیط، میکروفون های یک سویه، و سیستم کاهش نویز محیط و تمرکز بر روی گفتار این قابلیت را فراهم می آورد که کاربر صدا را واقعی تر تجربه نماید.

این سمعک ها با وصل شدن به وسایل جانبی و گوشی های همراه، قابلیت شخصی سازی قوی دارند و می توان با توجه به اولویت های کاربر، به راحتی آن ها را تنظیم کرد. این سمعک دارای پوسته مقاوم در برابر گرد و خاک و رطوبت Ip68 می باشد.

Sound DNA

جدیدترین پلتفرم سمعک سونیک بوده که به صورت خودکار به شناسایی نویز محیط پرداخته و در مقایسه با سیگنال گفتاری نویز را کاهش می دهد. (smart compress) این پلتفرم دارای سیستم مدیریت سیگنال گفتاری در حضور نویز بوده (SPIN) و همچنین بر پایه ارتباط بی سیم بین دو سمعک و عملکرد همزمان آن، از تاثیر نویز نامطلوب در یک سمت که ممکن است بیشتر از سمت مقابل باشد، می کاهد و به بهبود سیگنال در هر دو گوش کمک می کند (Binaural Noise Management) و با افزایش محدوده پویایی اصوات تا 113B به وضوح گفتار در سطح شدتی بالا کمک شایانی می کند.

(Extended Dynamic range) در موزیک هم با تکنولوژی Smart music  حفظ کیفیت تغییرات شدتی سیگنال موزیک آن را طبیعی تر به گوش کاربر می رساند و برای کسانی که وزوز گوش دارند از تکنولوژی (tinnitus sound support) که با استفاده از اصوات عریض باند و طبیعی وزوز را تسکین می دهد. سمعکهای این پلتفرم مقاوم در برابر گرد و غبار و تعریق IP68 و با افزایش بهره و قدرت سمعک در طول زمان به افرادی که به تازگی از سمعک استفاده می کنند کمک می کند که به سمعک عادت کنند. (Adaptation manager) و با افزایش بهره در فرکانس پایین در فیتینگ (fitting) سمعک های Open، هنگام وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری، تجربه خوشایندی را به کاربر می دهد

(low frequency Enhancement) از تکنولوژی های مهم این پلتفرم (frequency transfer) که اصوات فرکانس های بالا را با فشرده سازی به مناطق فرکانس های پایین تر که حساسیت شنوایی بهتر دارند منتقل کرده و احساس شنوایی بهتری را برای کاربر فراهم می کند. در سمعک های این پلتفرم از امواج 2/4GHz جهت ارتباط بی سیم و بدون رابط با وسایل جانبی کمپانی سونیک استفاده می شود.

سمعک sound DNA


از ویژگی های دیگر این پلتفرم:
1-    پردازش متغیر گفتار
2-    تمرکز بر کلمات و واژه ها
3-    استراتژی های مختلف کاهش نویز
4-    مدارات ضد فیدبک تطبیق
5-    هماهنگی دو گوش
6-    حافظه ثبت اطلاعات
7-    قابلیت وصل شدن به صورت بی سیم


سمعک برنافن

سمعک Captitave سونیک

جدیدترین سمعک سونیک که بر اساس چهار اصل ساخته شده است.


_صدای طبیعی
_فهم گفتار در نویز
_سادگی در استفاده
_استایل زیبا و عالی

این مدل سمعک هوشمند وایرلس دارای پلتفرم با سرعت پردازش بالا (Sound,DNA) و مدارات ضد فیدبک پیشرفته و قوی در سبک های مختلف mini RiteR (قابل شارژ(، Mini RiteT  (دارای تله کویل)
,Mini Rite(باطری خور) و Bte105 (پشت گوشی معمولی) موجود می باشد.
فناوری جدید Sound DNA باعث شده بیمار صدای خود را طبیعی‌تر بشنود و نسبت به فناوری های قدیمی راحتی و درک بیشتری در سر و صدا تجربه کند. این سمعکها در سطوح مختلف تکنولوژی(۶۰_۸۰_۱۰۰) تولید شده و در نوع سمعک های شارژی این مدل از باتریهای یون-لیتیوم استفاده شده است. با توجه به تکنولوژی ضد فیدبک قوی می توان آنها را به صورت Open)باز ) برای بیمار تجویز کرد. ۳ سیستم جهت بهبود در گفتار در نویز دراین سمعک ها به کار رفته که شامل:

 

  1. استفاده از میکروفون های جهت دار قوی که در محیط‌های پرسر و صدا بر روی گفتار تمرکز دارند.
  2. کاهش نویز در ۱۶ باند مستقل فرکانس.
  3. استفاده از قابلیت شخصی سازی مثل استفاده از تلفن، تلویزیون و یا شنیدن موسیقی با استفاده از بلوتوث و به صورت مستقیم برای کاهش نویز محیط کوچک دارای ظاهری زیبا و فوق العاده ساده و راحت قابل شارژ با باتری یون لیتیوم می باشد که با ۳ ساعت شارژ تا ۱۸ ساعت در طول روز کار می کند.

این سمعک ها مناسب برای کم شنوایان ملایم تا شدید و قابلیت شخصی سازی قوی با وصل شدن به گوشیهای ایفون و وسایل جانبی را دارد. قیمت سمعک Captitave سونیک باتوجه به تکنولوژی بالا و آن مناسب می باشد.

سمعک Enchant

اولین سمعک سونیک مجهز به پلتفرم Sound DNA، هوشمند وایرلس در سبک های مختلف داخل گوش و پشت گوش، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید در پنج سطح تکنولوژی Enchant (20, 40, 60, 80,100) به بازار عرضه شده است. این سمعک قابلیت انعطاف پذیری و اتوماتیک بالایی دارد و با تغییر محیط شنوایی، خود را سریعاً با این محیط سازگار می کند و احساس شنوایی مناسبی را به کاربران می دهد.

این سمعک قابلیت ارتباطی بی سیم منحصر به فردی دارند که می توانند بدون استفاده از وسایل رابط به صورت مستقیم با گوشی های هوشمند (آیفون و اندروید) ارتباط برقرار کرده و با نرم افزار sound link می توان برنامه سمعک ها و تنظیمات آن را تغییر داد. سمعک های Ric این گروه قابلیت استفاده از باطری های قابل شارژ (Zpower)  را دارند و بدون تعویض باطری در طول روز با شارژ این سمعک ها می توانند از ان استفاده نمایند.

سمعک Enchant


پلتفرم SPVT

(speech variable processing Technology) محصولات این پلتفرم مورد توجه کاربران قرار گرفته به این علت که صدای طبیعی، پردازش دو گوشی و ارتباط بی سیم را در اختیار آن ها قرار داده و سودمندی های زیادی را به همراه آورده است.

این پلتفرم طوری طراحی شده است که با سیستم عملکردی خطی حلزون عملکردی مشابه داشته و این باعث می شود صدا طبیعی تر به کابر برسد . همچنین این پلتفرم دارای Frequency Transfer که یک تکنولوژی منحصر به فرد و خاص است و عملکرد آن برای کاربرانی است که افت شنوایی خیلی زیاد در فرکانس های بالا دارند و شنوایی آن ها در این فرکانس عملاً از بین رفته است.

سمعک با فشرده سازی اصوات با فرکانس های بالا و انتقال آن به نواحی فرکانس های پایین، قابلیت بهتری را برای شنیدن جزئیات سیگنال گفتاری ایجاد می کند. از ویژگی های دیگر این پلتفرم می توان به کاهش نویز باد کاهش نویز محیط، کاهش  نویزهای آرام، دارای سیستم کاهش نویزهای ناگهانی، کاهش بازآوایی مدارات ضد فیدبک تطبیقی، شناسایی اتوماتیک محیط های مختلف، و هاهنگی دو گوش ... را می توان اشاره کرد.

سمعک سونیک Cheer

سمعک سونیک cheer دارای سبک های مختلف (پشت گوش و داخل گوش) هوشمند وایرلس در سه سطح تکنولوژی Cheer (20, 40, 60) مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای سیستم های حذف فیزیک، کاهش نویز، انتقال فرکانس و دارای پلتفرم SPVT، پردازش سریع و اتوماتیک جهت انطباق با محیط های جدید، دارای کیفیت صدای بالا و شفاف از جها اندازه فوق العاده زیبا و کوچک دارای پوسته های مقاوم در برابر آب و گرد و غبار، و میکروفون های جهت دار تطبیقی را دارا می باشد. این سمعک ها با توجه به سطح تکنولوژیشان دارای قیمت بسیار مناسبی می باشند.

سمعک cheer


سمعک Journey

این سمعک از نوع پشت گوش هوشمند وایرلس و سوپر پاور مناسب برای کم شنوایی شدید و عمیق می باشد. اولین اولویت این سمعک درک گفتار بالا با استفاده از پلتفرم SPVT و تکنولوژی آن می باشد. این سمعک دارای ولوم کنترل چرخشی، دکمه تغییر برنامه، باطری 13، دارای انتقال فرکانسی، سیستم کاهنده نویز قوی، مدارات ضد فیدبک، هماهنگی دو گوش، دارای چراغ LED و تکنولوژی اتوماتیک در دو رده Journey (40, 80) به دست کاربران رسیده است.

سمعک journe


سمعک Charm

این سمعک ها با کیفیت، ساده، مقاوم و تکنولوژی خوب و پیشرفته، دارای سبک های مختلف پشت گوش و داخل گوش مناسب برای کم شنوایی ملایم تا متوسط، سیستم های کاهنده نویزو باد، دارای تکنولوژی و پلتفرم SPVT در جهت درک گفتار بهبود و پردازش سریع تر، دارای مدارات ضد فیدبک پیشرفته، دارای پهنای باند تطبیقی تا 8KHz دارای قابلیت اتوماتیک خودکار و همچنین قیمت مناسب از ویژگی های این سمعک می باشد.

سمعک charm


سمعک Pep

این سمعک هوشمند، کیفیت صدای خوب طراحی منحصر به فرد و ظرافت و زیبایی، کاربری آسان، دارای ولوم کنترل دستی، در سبک های مختلف پشت گوش و داخل گوش، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، مصرف با طرحی کم دارای پلتفرم SPVT، دارای  مدارات ضد فیدبک راحتی شنیداری در حضور نویز، دارای پهنای باند تطبیقی تا 8KHz و مناسب برای افرادی است که خواستار خرید سمعک های ارزان می باشند.

سمعک pep


وسایل جانبی سمعک های سونیک

نرم افزار Sound link 2

با استفاده از این نرم افزار بر روی تلفن های هوشمند امکان تنظیم سطح شدت صدای سمعک، تغییر برنامه و ... بدون نیاز به وسیله رابط امکان پذیر می باشد.

Sound link2


Sound clip

این وسیله به کاربران این امکان را می دهد که سیگنال های صوتی را از تمامی تلفن های هوشمند، به سمعک خود منتقل کنند.

سمعک Sound clip 2


Rc-A

ریموت کنترل به کاربران امکان می دهد کم و زیاد کردن سمعک و تغییر برنامه آن را می دهد.

Rc-A


TV-A

این وسیله  قادر است تا صدای تلویزیون را به صورت مستقیم بدون هیچ گو در وسیله رابطی به سمعک ارسال کند.

Tv-A

Sound Gate

این وسیله قادر است تا بین سمعک و منابع صوتی خارجی که از فناوری بلوتوث پشتیبانی می کند یک ارتباط بی سیم ایجاد کند.

Sound gate

 

سؤالات متداول سمعک سونیک

1. محدوده قیمتی سمعک های سونیک چه قدر است؟

بین 3 تا 13 میلیون تومان.

2. عمر سمعک های سونیک چند سال است؟

بستگی به مراقبت شما دارد. میانگین بین 3 تا 7 سال

3. سمعک سونیک ساخت کدام شرکت است؟

سالیان قبل در آمریکا تولید میشد اما شرکت سمعک اتیکن دانمارک با خرید سهام شرکت سونیک، آن را زیرمجموعه خود کرد.

4. بهترین و پیشرفته ترین سمعک سونیک کدام است؟

سمعک radient 100 جدیدترین و پیشرفته ترین سمعک سونیک است.

5. این سمعک ها را از کجا باید تهیه کنیم؟

سمعک اشراق ارائه دهنده انواع سمعک با پیشرفته ترین تکنولوژی با تضمین بهترین قیمت خدمت رسانی می کند.

6. سمعک ها برای چه محدوده سنی مناسب است؟

استفاده از این سمعک ها محدوده سنی خاصی ندارد.

 

 

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
م. حیدری ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. برای نوزاد ۱۱ ماهه چه مدل سمعکی رو پیشنهاد میکنید؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. برای تجویز سمعک برای ایشون به معاینه در کلینیک نیاز هستش. حتما به کلینیک ما مراجعه کنید تا به صورت دقیق راهنمایی بشید.
user_name
یلدا از بابل ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. سمعک های سونیک چه قیمتی هستن؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. قیمت سمعک های برند sonic بسته به اندازه و امکانات سمعک، متفاوت هستش.