سمعک ویدکس
سمعک ویدکس

این مطالب را می خوانید 

تاریخچه

مزایای سمعکهای ویدکس 

پلتفرمهای ویدکس

سمعکهای Menu

سمعک Vital

سمعکهای mind

اسامی انواع سمعکهای ویدکس از نظر شکل و اندازه 

سمعکهای Unique

سمعکهای گروه eVoke

سمعکهای Beyond

سمعکهای dream

سمعکهای قابل شارژ ویدکس 

سمعکهای ارزان و اقتصادی با تکنولوژی جدید 

سمعکهای سوپر پاور ویدکس 

وسایل جانبی ویدکس

 

تاریخچه سمعک ویدکس

شرکت سمعک ویدکس در سال 1956 در دانمارک تاسیس شد و یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین تولید کننده سمعک بر اساس توسعه و فناوری در سرتا سر دنیا می باشد موسس این شرکت خانواده تا فولم وسترمن که تا به حال نیز مدیریت آن را در سر تا سر دنیا به عهده دارند شرکت ویدکس در بیش از 100 کشور دنیا نمایندگی دارد و بیش از 4 هزار کارمند و متخصص در آن مشغول به کار می باشند.

از ابتکارهای این شرکت ساخت دفتر اصلی آن در دانمارک که سازگار با محیط زیست بوده و از تکنولوژیهای در ساخت استفاده کرده که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می کند و انرژی مصرفی آن نیز بسیار کم می باشد که نشان دهنده توجه به ویدکس به شعارها و ارزشهای خود می باشد.

این شرکت اولین سمعک داخل گوشی دیجیتال را به صورت صددرصد تجاری به مردم جهان معرفی کرد و در سال 2012 جایزه مخترعان اروپا را به خاطر ایجاد توسعه ارائه و فناوری های جدید سمعک از آن خود کرد و اولین شرکتی است که فناوری هوشمند، یادگیری ماشینی را به دنیا معرفی نمود در حال حاضر چهار خط تولید Eyoke و unique – beyond,Dream با اندازه ها و قیمت های مختلف راه اندازی شده است.

 

مزایای سمعک ویدکس

- بسیار کوچک و استایل زیبا 
- مناسب برای همه کم شنواییها 
- مصرف انرزی پایین و سازگار با محیط زیست 
- در استایلها و اندازه های مختلف
- صدای ظریف و شفاف 
- قیمتهای متنوع 
- دارای تکنولوژی منحصر به فرد

پلتفرم‌های ویدکس

به طور کلی سمعک‌های ویدکس بر پایه تکنولوژی digital signal processing (CISP) ساخته شده که این تکنولوژی دائما در حال پیشرفت بوده و به شرکت ویدکس اجازه می‌دهد که ویژگی‌های جدیدی را به مرور زمان به سمعک‌ها اضافه نماید. این سیستم‌ها شامل:


 True ISP 

سمعک‌های dream براساس این پلتفرم ساخته شده، در این پلتفرم جزئیات بیشتری از صدا توسط سمعک دریافت می‌شود و ورودی صدا با طیف گسترده‌تری دریافت شده تا کاربران بتوانند در محیط‌های مختلف از جمله کنسرت‌ها، مهمانی‌ها و یا در برنامه‌های ورزشی و ... صدا را با کیفیت و جزئیات بیشتری دریافت کرده. و لذت بیشتری از صدا برده و این صدا با وجود نویز محیط، بدون اعوجاج دریافت می‌شود. و از جهت وضوح گفتاری استثنایی بوده و نسبت به سمعک‌های دیگر در حدود 20 % مصرف انرژی کمتری دارند.


- CISP یا Communication ISP 

این پلتفرم از جهت پیشرفت، به قدری به سمت جلو حرکت کرده، که دارای خصوصیات بی‌سیم (wireless) شده، که با استفاده از این ویژگی هر دو سمعک با هم ارتباط برقرار کرده و با جمع‌آوری اطلاعات به صورت همزمان و دو گوشی آن را پردازش می‌کنند. از جمله سمعک‌های این گروه می‌توان به Clear و Super اشاره کرد.


- Dual ISP

این پلتفرم نسبت به ISP دارای ویژگی‌های اضافه‌تری است که باعث می‌شود کیفیت صدا را بهبود بخشیده و آن را برای کاربر واضح‌تر نماید. این ویژگی به‌ نام True sound compression باعث می‌شود صدا را واقعی‌تر دریافت کرده، به طوری که صداهای آرام را بهتر شنیده. و صدای نرمال را با وضوح بیشتری دریافت کرده به صورتی که کاربر را آزار ندهد. از جمله سمعک‌های این پلتفرم می‌توان به Mind و Passion اشاره کرد.


- ISP

مشهورترین پلتفرم ویدکس بوده که با کنترل عملکرد سمعک به صورت اتوماتیک با تغییر محیط شنوایی بیمار، عملکرد سمعک هم براساس آن محیط تغییر کرده و سریعا با محیط جدید سازگار می‌شود در این پلتفرم (و پلتفرم‌های قبلی) از تکنولوژی Audibility Extender استفاده شده که باعث می‌شود صداهایی که قبلا برای کاربر غیر قابل شنیدن بوده (مخصوصا فرکانس‌های بالا) قابل شنیدن شود. از جمله سمعک‌های این پلتفرم می‌توان به real - flash - Aikia - Inteo - passion اشاره کرد.


- Flex 

یک تراشه با پردازش بسیار سریع و انعطاف‌پذیر که باعث افزایش کیفیت صدا و گفتار شده و درک آن را بهتر می‌کند.

 

<سمعک menu
سمعک‌های menu

 3 - 5 - 10 menu

از سال 2012 به بازار عرضه شده و جزء سمعک‌های پایه (Basic) ویدکس بوده و در سه سطح تکنولوژی 3، 5 و 10 کاناله دارای پلتفرم Flex هوشمند وایرلس، در مدل‌ها و سبک‌های مختلف مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید که در نوع پشت گوشی در سه سبک (,ME19 ,ME9 MEM) و در داخل گوشی (MEX ، MECIC) موجود می‌باشد. از دیگر خصوصیات فنی این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- دارای مدارات کاهنده نویز
- مدارات ضد فیدبک 
- مدارات کاهنده و پوشش دهنده وز وز
- مدارات تراکمی صداهای بلند
- سیستم تقویت گفتار 
- میکروفون‌های چند سویه و تک سویه
- حافظه صدا
- دارای ولوم کنترل دستی
- پوسته مقاوم
با توجه به تکنولوژی آن از قیمت سمعک مناسب و خوبی قرار دارد.

 

سمعک vital

سمعک Vital

جزء سمعک‌های پایه و Basic و ارزانترین آن، در شرکت ویدکس بوده فول دیجیتال. در دو نوع داخل گوشی و پشت گوشی، مناسب برای کم‌ شنوایی ملایم تا شدید، دارای 2 کانال و 4 بانده، دارای مدارات ضد فیدبک. کاهش نویز محیط و میکروفون‌های جهت دار می‌باشد. در نوع پشت گوشی باطری 13 و داخل گوشی 312 و 10 مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 سمعک‌های mind

Mind 220-330-440

Mind220

از نوع هوشمند بوده دارای 5 کانال شنوایی و 5 باند، به دو سبک داخل گوشی و پشت گوشی. مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، دارای پلتفرم dual ISP. در سطح قیمت خوبی به بازار عرضه شده است. از خصوصیات دیگر این سمعک می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.
- ولوم کنترل دستی
- دکمه تغییر برنامه
- باوای 13 در پشت گوشی و 10 و 312 در داخل گوشی
- دارای سه برنامه شنیداری
- دارای مدارات ضد فیدبک قوی
- دارای برنامه وز وز گوش
- دارای سیستم کاهنده نویز
- میکروفون‌های جهت دار

Mind330

از سال 2009 توسط شرکت widex وارد بازار شده و به سبک داخل گوشی و پشت گوشی، 10 کاناله. مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، هوشمند، دارای وضوح صدای عالی و شفاف. دارای 4 برنامه شنیداری و مدارات ضد فیدبک قوی می‌باشد. از خصوصیات فنی این سمعک‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد
- مدیریت وز وز گوش zen 
- سیستم کنترل نویز محیط
- تله کویل
- میکروفون‌های جهت دار اتوماتیک
- قابلیت اتصال به ریموت کنترل
- دارای تکنولوژی Extender Audibility 
- دارای تکنولوژی انتقال فرکانسی
- و ...


Mind440

جزء هوشمندترین سمعک‌های ویدکس بوده و در سال 2011 به بازار عرضه شده است. دارای 15 کانال شنوایی، 5 برنامه شنیداری. به صورت پشت گوشی و داخل گوشی. مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای تکنولوژی بسیار پیشرفته، مدیریت، وز وز و نویز محیط، دارای پلتفرم Dual ISP، قابلیت اتصال به ریموت کنترل و وسایل جانبی می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های فنی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد.

فناوری speech enhancer 
- دارای smart speak
- دارای تکنولوژی zen جهت پوشانندگی وز وز گوش
- دارای تکنولوژی Audender Extender و انتقال فرکانسی
- دارای میکروفون‌های جهت دار تطبیقی و ...


انواع سمعک ویدکس از نظر شکل و اندازه

سمعک-passion
Passion

 به سمعک های رسیور داخل کانال (Ric) ظریف و کوچک که باطری 10 مورد استفاده قرار می گیرد.

سمعک Fusion
 Fusion

 به سمعک های رسیور داخل کانال (Ric) در حد کوچک و متوسط که باطری 312 مورد استفاده قرار می گیرد.

سمعک Fashion


Fashion

 به سمعک های پشت گوشی معمولی که باطری 13 استفاده می کنند.

سمعک-xp

xp

 به سمعک های داخل گوشی که باطری 10 و 312 استفاده می کنند.

 

 

سمعک-unique

 

 

 

جدیدترین سمعک ویدکس

Widex moment

جدیدترین محصول ویدکس در ماه مارس 2020 به بازار عرضه شده Widex moment نام دارد که از فناوری جدید Zerodelay (زمان تاخیر صفر) در این سمعک استفاده شده است. این تکنولوژی با سرعت پردازش بسیار بالای صدا و ایجاد صدای طبیعی و خالص به درک هرچه بیشتر صدا توسط کابر کمک می کند. این سمعک ها در انواع داخل گوشی و پشت گوشی Ric موجود می باشد که نوع Ric قابل شارژ آن، کوچکترین سمعک ساخته شده شارژی در دنیا می باشد.

سمعک widex moment

فناوری zero delay و ایجاد Pursound (صدای طبیعی و خالص)

شرکت ویدکس به کاربرهای سمعک قول داده که با تکنولوژی zero delay طبیعی ترین صدا با کمترین اعوجاج و نویز را در اختیار آن قرار می دهد. به طور خلاصه می توان گفت که تکنولوژی zero delay (زمان تاخیر صفر) صدا سریع تر از قبل به پرده گوش و عصب می رسد و این تداخل فرکانس در کانال گوش را به حداقل می رساند (صدا و فرکانس تقویت شده سمعک با صدای بدون تقویت تداخل می کند) و این باعث تجربه صدای خالص تر و شفاف تر برای کاربر می گردد.

باتوجه به پیشرفت هایی که در فرآیند سرعت پردازش انتقال صدا در سمعک های ویدکس رخ داده در مقایسه با محصولات قبلی 85% از کاربرها به محصولات جدید امتیاز بالاتری داده اند همچنین سمعک های Ric و قابل شارژ این مجموعه کوچکترین سمعک های ساخته شده در نوع خود می باشند که از باطری های یون-لیتیوم استفاده کرده و با هر بار 6 ساعت شارژ کامل 16 تا 24 ساعت سمعک کار می کند.

zero delay و ایجاد Pursound در سمعک ویدکس

ویژگی ها و مشخصات فنی Widex moment

این سمعک ها از نوع پشت گوشی، داخل گوشی و Ric قابل شارژ، در رده های تکنولوژی 110 و 220 و 330 و440 موجود می باشد. مدل 110 آن 6 کاناله دارای 3 برنامه شنیداری، مدل 220 آن 10 کاناله و دارای 3 برنامه شنیداری، مدل 330 آن و 440 به ترتیب 12 و 15 کاناله دارای 4 و 5 برنامه شنیداری می باشد. این سمعک ها دارای بلوتوث بوده و قابلیت وصل شدن به گوشی های اندروید و IOS را داراست.

ازجمله تکنولوژی های مهم به کار رفته در این سمعک ها می توان به وجود sound sense، مدارات کاهش دهنده نویز، مدارات کاهش دهنده نویز و فیدبک، مدارات افزایش درک گفتار، تکنولوژی zen و تکنولوژی ایجاد صدای واقعی zero delay، و مدارات کاهش صداهای ناگهانی، اشاره کرد. این سمعک ها مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید بوده و محدودیت سنی در استفاده ندارند. این سمعک ها دارای پوست مقاوم به گردوخاک و رطوبت با درجه IP.68 می باشد.

 

سمعک های unique                   

Unique  30- 110-220 -330 -440                                      

این سمعک ها در پنج سطح تکنولوژی و از جهت شکل و اندازه در 6 مدل از سال 2015 توسط شرکت ویدکس به بازار عرضه شده و دارای سیستم پردازشی سریع و پیشرفته u platform، دارای تکنولوژی آنالیز ثانیه به ثانیه صدا و تکنولوژی کاهش نویز و گیرندگی گسترده از طیف صدا، اتوماتیک به معنای واقعی، قدرت انطباق و سازگاری با محیط های جدید، قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و وسایل صوتی و تصویری، از ویژگی های برجسته این سمعک ها می باشد.


Unique 110 

این مدل سمعک جزء سمعک های Basic ویدکس بود. و از سال 2015 به بازار عرضه شده است از جهت شکل ظاهری و سبک متنوع بوده (پشت گوشی و داخل گوشی) هوشمند وایرلس. دارای تله کویل مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، 4 کاناله، دارای 3 سه برنامه تنظیمی می باشد. ویژگی های دیگر شامل:
-دارای پردازش صدای قوی
- همزمان دو گوشی
- مدارات کاهش نویز
- تکنولوژی تقویت صداهای آهسته
- قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و وسایل جانبی و ریموت این مدل سمعک  برای افرادی کارآیی بیشتری دارد که در محیط های کم سر و صدا در رفت و آمد هستند و کمتر در محیط های شلوغ حضور دارند. از جهت قیمتی هم در سطح خوب و پایینی قرار دارد.

Unique 220 

جزء سمعک های رده میانی بوده. دارای 5 کانال و سه برنامه تنظیمی. دارای پلتفرم u، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید و در سبک ها و اندازه های مختلف (Fusion – Fashion – xp , …) به بازار عرضه شده است. این سمعک هوشمند وایرلس بوده و مناسب برای کابرانی است که بیشتر در مکانهای نویز پایین و در محیط های ساکت حضور دارند، می باشد. این سمعک  دارای پردازش سریع تر از مدل های قبلی بوده و قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی صوتی و تصویری و ریموت کنترل را داراست. از دیگر خصوصیات این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-دارای تکنولوژی Focus mode (بر روی گفتار)
- دارای تکنولوژی کاهش نویز پیشرفته
- دارای تکنولوژی Zen جهت مدیریت وزوز گوش
- دارای تکنولوژی همزمانی دو گوشی
- دارای میکروفون ها جهت دار چند بانده
- دارای فناوری اتوماتیک sound class در 3 محیط
و ...

Unique 330 

هوشمند وایرلس، جزء سمعک های پیشرفته ویدکس بوده و از سال 2015 به بازار عرضه شده و به صورت کاملاً اتوماتیک می تواند خود را با محیط  های شنوایی متفاوت تطبیق دهد این سمعک دارای 4 برنامه تنطیمی، 10 کانال شنوایی که باعث انعطاف پذیری عالی این سمعک ها در محیط های پر سر و صدا و شلوغ می شود. از نظر شکل ظاهری در سبک های مختلف و مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید می باشد. این سمعک دارای پلتفرم u بوده و قابلیت سازگاری سریعی با محیط های جدید را دارد. از دیگر خصوصیات فنی این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-دارای برنامه پیشرفته Zen جهت کنترل وزوز
- برنامه کاهش نویز باد
- دارای مدارات پیشرفته جهت کنترل نویز زمینه
- تقویت فرکانس های بالا به صورت ویژه
- مدارات پیشرفته جهت تقویت گفتار
- قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و صوتی و تصویری و ریموت
- دارای محدوده پویایی وسیع دریافت صدا
- دارای تکنولوژی همزمانی دو گوشی و ...

Unique 440 

جزء پیشرفته ترین سمعک های ویدکس بوده که از سال 2015 وارد بازار شده و در سبک های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید دارای سیستم پردازشی u platform، 15 کاناله و 5 برنامه تنظیمی، با سرعت پردازش بالا و قابلیت انطباق سریع با 9 محیط شنیداری به صورت اتوماتیک، راحتی استفاده از تلفن، صدای فوق العاده شفاف و واضح متناسب با محیط، دارای تکنولوژی speech Enhancer جهت تقویت گفتار، و تکنولوژی Focus mode جهت افزایش درک گفتار، در این سمعک استفاده شده است. این سمعک مناسب برای کاربرانی است که در طول روز بیشتر در محیط های پر سر و صدا رفت و آمد دارند. از دیگر ویژگی های این سمعک می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-تکنولوژی همزمانی دو گوشی
- کاهش دهنده نویز باد در سطح عالی
- دارای تکنولوژی مدیریت وزوز Zen+
- کاهش دهنده نویز محیط در چند سطح
- دارای گیرندگی محدوده پویایی و طیفی گسترده صدا
- دارای تکنولوژی دیجیتال اثر لاله گوش (digital pinna)
- دارای تکنولوزی True sound plus، جهت کاهش صداهای بلند و ناگهانی
- قابلیت اتصال به ریموت کنترل و وسایل جانبی و صوتی و تصویری

 

سمعک Evoke

سمعک های گروه EVOKE

شاید بتوان این سمعک ها را از هوشمندترین سمعک های دنیا نام برده که از تکنولوژی machine learning و sound sense و E platform بهره برده است. کاربر وقتی در محیط های مختلف وارد می شود بدون این که متوجه شود سمعک  ویژگی های این محیط را در خود ذخیره می کند و آن را بازسازی کرده و بهترین حالت شنیداری را برای کاربر فراهم می نماید. تکنولوژی sound sense طوری طراحی شده است که وقتی شما از این سمعک استفاده می کنید و کارهای روزمره را انجام می دهید سمعک ویژگی های محیطی که شما در آن هستید را یاد می گیرد و روز به روز تنطیمات اتوماتیک بهتری را برای شما ایجاد می کند و شرایط ایده آل تری را با گذشت زمان برای شما فراهم می نماید.
یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این سمعک ها به سیستم Fluid sound Analyzer می توان اشاره نمود که به دلیل تغییرات محیط شنوایی، برنامه سمعک دائماً در حال تغییر جهت انطباق با این محیط می باشد. این سمعک ها قادر هستند با هم ارتباط برقرار کرده و با همزمانی دو گوشی، کیفیت صدا را بالانر برده، و به صورت همزمان قابلیت وصل شدن به ریموت ها و وسایل جانبی و صوتی و تصویری را دارا می باشد.

EVOKE  110- 220-330-440                            

EVOKE 110

هوشمند وایرلس، دارای 6 کانال و 3 برنامه قابل تنطیم، مناسب برای کاربرانی است که در محیط های آرام و کم سر و صدا رفت و آمد می کنند و نیاز به برنامه های اتوماتیک کمتری دارند طراحی شده است. این سمعک ها مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید و در سبک های مختلف (passion, Fashion, …) ساخته شده است. از خصوصیات فنی این سمعک ها می توان به تکنولوژی sound sense، مدارات ضد فیدبک، میکروفون های تک سویه و چند سویه، قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی، اشاره کرد. سطح قیمتی آن با توجه به تکنولوژی در سطح خوب و پایینی قرار دارد.

EVOKE 220

آوریل سال 2018 میلادی به بازار عرضه شده و دارای 10 کانال شنیداری و 3 برنامه تنطیمی، هوشمند وایرلس و دارای قابلیت اتوماتیک و سازگاری قوی با محیط های مختلف شنوایی، و از نظر تکنولوژی در سطح متوسط، در سبک ها مختلف پشت گوشی و داخل گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید می باشد. این سمعک دارای platform E، sound sense بوده. دارای مدارات کاهش نویز، ضد فیدبک و تقویت گفتار می باشد.


EVOKE 330 

این مدل سمعک هوشمند وایرلس، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید. در سبک های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی 12 کاناله. 4 برنامه تنطیمی دارای تکنولوژی True sound، تقویت کننده گفتار، digital pinna، جزء سمعک های پیشرفته ویدکس، دارای sound sense، دارای برنامه های مختلف اتوماتیک که با تغییر محیط، این برنامه ها تغییر کرده و با محیط سازگاری می شود. همچنین این سمعک ها دارای تکنولوژی Zen+ جهت کنترل وزوز گوش، کاهش نویز محیط، افزایش صداهای گفتاری، و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری را داراست. این سمعک مناسب برای کاربرانی است که در محیط-های نسبتاً شلوغ در حال رفت و آمد هستند می باشد.

EVOKE 440

پیشرفته ترین سمعک گروه evoke و شرکت widex بوده و دارای 15 کانال و 5 برنامه قابل تنطیمی، دارای تکنولوژی machine learning دارای sound sense، توانایی سازگاری با محیط های مختلف شنیداری مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید و کاربرانی که در محیط های پر سر و صدا حضور بیشتر و نیاز به دقت شنوایی بیشتری دارند، می باشد. این سمعک ها در سبک های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی موجود می باشد. از ویژگی های دیگر این سمعک می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-دارای تکنولوژی True sound
- دارای تکنولوژی speech enhancer
- دارای تکنولوژی digital pinna
- دارای سیستم مدیریت نویز باد و کاهش صدای باد
- دارای سیستم Zen جهت مدیریت وزوز 
- دارای مدارات تقویتی ویژه در فرکانس های بالا جهت افزایش وضوح گفتار
- قابلیت وصل شدن به وسایل جانبی و صوتی و تصویری و ریموت کنترل
- دارای HD locator در سطوح بالا جهت دریافت بهتر گفتار در نویز زمینه
و ...

 

سمعک beyond

سمعک های Beyond

 Beyond 110-220-330-440

جزء جدیدترین سمعک های widex که از سال 2017 به یازار عرضه شده و به راحتی با تلفن های همراه هوشمند وصل شده و می توان تنطیمات دلخواه و لذت صدای واضح موسیقی و مکالمات را از طریق تلفن همراه انجام داد. این سمعک ها مصرف باطری کمتری نسبت به همتایان خود دارند و دارای فرکانس ارتباط جدید 2/4 GHZ بوده که مستقیماً و همزمان می تواند به تلفن همراه تله کویل، و وسایل جانبی دیگری وصل شود. در این سمعک ها از پلتفرم ISP استفاده شده که دارای کانال های پردازشی مجزا است به طوریکه صدا را به خالص ترین حالت به گوش می رساند استفاده از این سمعک ها بسیار آسان و راحت بوده و با ارتباط بین دو سمعک و یکپارچگی بین آنها و اتصال سریع وسایل جانبی. در محیط های مختلف، بهترین شرایط را برای کاربر ایجاد می کند. از دیگر ویژگی های این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-دارای تکنولوژی Inter ear و widex link
- ارائه کننده صدای شفاف و خالص برای کاربران در مقایسه با سمعک های دیگر
- بالا بردن درک گفتار در باد به میزان %30 با استفاده از سیستم مدیریت باد
- کاهش دهنده نویزهای آرام که باعث می شود صداهای آرام بهتر شنیده شود
- دارای توانایی بالا در وصل شدن به وسایل جانبی و تلفن همراه نسبت به همتایان خود با استفاده از تکنولوژی power saver plus
این سمعک ها از نوع (Ric Fusion) و در پنج سطح تکنولوژی به بازار عرضه شده است.

Beyond 110

این سمعک ها از نوع پشت گوشی (Ric Fusion) بوده، هوشمند وایرلس. جزء سمعک های پایه، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید با باطری 312 دارای 4 کانال پردازشی، 2 برنامه تنظیمی، تکنولوژی front focus و دارای تکنولوژی True sound، کاهش نویز های پایین و نویزهای ناگهانی، دکمه تغییر برنامه و IP6 (ضد گرد و غبار و تعریق) و ویژگی های ذیل:
-قابلیت وصل شدن به آیفون و گوشی های هوشمند
- دارای مدارات ضد فیدبک
- میکروفون های تک سویه و همه سویه

Beyond 220

از نوع Ric fusion، هوشمند وایرلس، جزء سمعک های رده میانی ویدکس دارای 6 کانال پردازشی و 3 برنامه تنظیمی، دارای مدارات ضد فیدبک قوی، مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید، و مناسب برای کاربرانی است که در محیط های نسبتاً شلوغ حضور دارند و نیاز به برنامه های اتوماتیک و انطباقی بیشتری دارند. از ویژگی های دیگر این سمعک می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-تکنولوژی Free Focus بر روی گفتار
- تقویت کننده در فرکانس های بالا جهت وضوح گفتار
- تکنولوژی Zen+ جهت مدیریت وزوز گوش
- دارای Smart ton، Smart speaker
- قابلیت اتصال به وسایل صوتی و تصویری و آیفون و اندروید
- کاهش دهنده نویزهای ناگهانی و نویزهای پایین
و ...

Beyond 330

جزء سمعک های پیشرفته ویدکس، و از نوع (Ric Fusion) مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید. هوشمند وایرلس، پلتفرم u. 10 کاناله دارای 4 برنامه تنظیمی و دارای مدارات ضد فیدبک قوی. مناسب برای کاربرانی است که در محیط های متنوع و پر سر و صدا در رفت و آمد هستند و نیاز به برنامه های اتوماتیک جهت انطباق سریع با محیط های جدید دارند.
از ویژگی های دیگر این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.
-مدارات ضد فیدبک قوی و چند کاناله
- تقویت کننده گفتار همزمان بین دو گوش
- تقویت کننده در فرکانس های بالا
- دارای تکنولوژی Zen+ در گوشی
- دارای برنامه پیشرفته و انطباقی تلفن
- تقویت کننده صدای واقعی True sound
- قابلیت وصل شده به گوشی های آیفون و اندروید

Beyond 440 

این سمعک  جزء پیشرفته ترین سمعک های widex 15 کاناله و 5 برنامه تنظیمی با بالاترین تکنولوژی به سبک Ric Fusion. مناسب برای کم شنوایی های ملایم تا شدید. هوشمند وایرلس، مناسب برای افرادی است که در محیط های شلوغ و پر سر و صدا زندگی می کنند. دارای u پلتفرم، سرعت پردازشی بالا و انطباقی سریع، میکروفون های خودکار انطباقی، چند بانده می باشد.
از دیگر خصوصیات فنی این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد
-کاهش نویز باد در سطح بالا
- تقویت ویژه در فرکانس های بالا جهت وضوح گفتار بیشتر
- دارای تکنولوژی تقویت صدای گفتاری speech enhancer
- دارای تکنولوژی پیشرفته Zen+ جهت مدیریت وزوز
- دارای تکنولوژی کاهش نویز صداهای پایین
- مدارات ضد فیدبک چند کاناله
- دارای تکنولوژی Free Focus
- دارای تکنولوژی sound class در 9 محیط و وضعیت
- قابلیت اتصال به وسایل جانبی و تلفن همراه
- دارای جریان صدای شفاف بین موبایل و سمعک و ...

سمعک-dream

سمعک های dream

Dream 110-  220-330-440-30                              

در این سمعک ها از پلتفرم True ISP استفاده شده که دارای سرعت پردازش بالا،  در هفت سبک داخل گوشی و پشت گوشی و در پنج تکنولوژی ساخته شده. نوع داخل گوشی این سمعک ها جزء کوچکترین و سمعک ها یا به عبارتی سمعک نامرئی می باشد. یکی از ویژ گی های مهم و اصلی این مدل، ارائه صدای واقعی از محیط در شدت های بالا و با طیف گسترده و وسیع که باعث می شود کاربر صدا و واژگان را به روشنی تشخیص دهد. طبق آمارهای گرفته شده تا 91% تشخیص صدا و گفتار را در محیط های پر سر و صدا را بهبود می بخشد. قابلیت انطباق سریع این سمعک ها با محیط های مختلف، افزایش تقویت در فرکانس های بالا برای وضوح شنوایی، دارا بودن برنامه تنظیمی متفاوت و وصل شدن به گوشی های همراه آیفون و اندروید از جمله ویژگی های این سمعک ها می باشد.

Dream 110

هوشمند وایرلس دارای 3 کانال شنوایی، 2 برنامه تنظیمی، صدای شفاف و واضح، دارای پردازش سریع True ISP، سازگاری سریع با محیط، تقویت کننده طیف وسیعی از اصوات. و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری، ریموت کنترل و وسایل جانبی را دارا می باشد.

Dream 220 

جزء سمعک ها با تکنولوژی متوسط ویدکس بوده. دارای پلتفرم True ISP، 5 کاناله، دارای سه برنامه تنظیمی، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید در سبک های مختلف داخل گوشی و پشت گوش با سیستم ضد فیدبک قوی و چند کاناله. مدارات کاهش دهنده نویز محیط، و وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و موبایل، از جمله ویژگی های این سمعک می باشد.

Dream 330 

جزء سمک های پیشرفته ویدکس بوده و در سبک های مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، 10 کاناله، چهار برنامه قابل تنظیمی، تکنولوژی True sound، دارای speech enhancer و digital pinna (اثر لاله گوش در تقویت صدا)، مدارات ضد فیدبک قوی، دارای میکروفون های تک سویه و چند سویه پیشرفته، کاهش نویز محیط و قابلیت اتصال به لوازم جانبی و وسایل صوتی و تصویری و موبایل را دارا می باشند. این سمعک ها مناسب برای افرادی است که در محیط-های شلوغ در رفت و آمد هستند.

Dream 440 

این سمعک 15 کاناله دارای 5 برنامه قابل تنظیم، هوشمند وایرلس با پلتفرم True ISP، به بازار عرضه شده است. در سبک های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید با سرعت پردازشی بالا، قدرت انطباقی با محیط های جدید، دارای تکنولوژی Zen جهت کنترل وزوز، تکنولوژی True sound کاهش نویز می باشد. دارای مدارات ضد فیدبک قوی، تقویت گفتار speech enhancer، طیف گسترده ورودی صدا، کاهش نویزهای ناگهانی و بلند، و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و موبایل از ویژگی های فنی این سمعک می باشد. برای کاربرانی که در محیط پر سر و صدا تردد می کنند مناسب می باشد.

سمعک های قابل شارژ ویدکس

این سمعک ها از باطری های (Z power) که نقره- روی هستند و قابلیت شارژ بالا، و از جهت مصرف انرژی نسبت به همتایان خود کمتر مصرف می کنند و در صورت اتمام شارژ می توان از باطری های معمولی Zin Air (روی، هوا) در سمعک استفاده کرد. از سمعک های قابل شارژ می توان به سمعک beyond Z، evoke Z اشاره کرد. نسل دوم Z power باطری های Nickle- metal hybride که مبتنی بر واکنش های شیمیایی آب می باشد و معایب باطری های قدیمی را نداشته و قابلیت شارژ بالا داشته و نسبت به همتایان خود 20% انرژی کمتری مصرف کرده و شارژ آن دیرتر تمام می شود.


سمعک های ارزان و اقتصادی با تکنولوژی های جدید


Unique 30

 این سمعک جزء سمعک های Basic ویدکس بوده و دارای 2 کانال شنوایی و 2 برنامه تنظیمی. دارای مدارات ضد فیدبک و ضد نویز در انواع پشت گوشی و داخل گوشی مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، هوشمند، دارای میکروفون های یک سویه و چند سویه می باشد.


Dream 30

 این سمعک از نوع هوشمند وایرلس، 3 کاناله، 3 بانده، در سبک های داخل گوشی و پشت گوشی، مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید، دارای مدارات ضد فیدبک پیشرفته، کاهش نویز محیط، و تکنولوژی True sound (صدای واقعی)، با قیمت مناسب به بازار عرضه شده است.

 

سمعک Super220-440
سمعک های سوپرپاور ویدکس


Super 220, super 440


این سمعک ها جزء سمعک های خیلی قوی ویدکس بوده به شکل Rite (رسیور داخل گوش) هوشمند وایرلس، اندازه کوچک، دارای ولوم کنترل و دکمه تغییر برنامه، خروجی 143dbspl  و بهره 87 دسی بل، مناسب برای کم شنوایی عمیق با پلتفرم True ISP در نوع 440 15 کاناله و 220 5 کاناله می باشد. از ویژگی های دیگر این سمعک ها به موارد ذیل می توان اشاره کرد.
-تکنولوژی Zen
- تکنولوژی True sound
- مدارات ضد فیدبک قوی
- مدارات ضد نویز
- دارای گیرندگی گسترده طیف صدا
- speech enhancer
- digital pinna
- قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و وسایل جانبی

 

سمعک Menu-38

Menu_10_ 38- menu 38


این سمعک ها از نوع هوشمند، خیلی قوی، مناسب برای افت شنوایی عمیق، دارای پلتفرم Flex، در سبک های پشت گوشی، با تکنولوژی پیشرفته و اقتصادی به بازار عرضه شده است.


وسایل جانبی ویدکس

Com-dex

com DEX 

رابطه بلوتوثی ویژه سمعک وایرلس، که صدای را از وسایلی مثل لب تاب، موبایل و ... به سمعک منتقل می کند. این رابط دور گردن قرار گرفته و از طریق آن می توان با استفاده از موبایل صدای سمعک را کم یا زیاد کرد.

 

Phon-dex

phone DEX- (رابط تلفن)

تلفن ویژه سمعک های وایرلس بوده که افراد عادی هم می توانند از آن استفاده کنند. با این تلفن و با استفاده از بلوتوث، می توان به راحتی صدا را از دو سمعک دریافت کرد.

 

Rc-dex

RC DEX

ریموت کنترل سمعک که به وسیله آن می توان ولوم سمعک را کم و زیاد کرد همچنین می توان به وسیله آن برنامه سمعک را تغییر داد.

 

Call-dex

Call DEX 

به موبایل هوشمند وصل شده و کافیست موبایل را کنار سمعک ها قرار داده و به آسانی با ان صحبت کنید.

Tv-dex

TV DEX 

با این رابط می توان صدای تلوزیون را صاف و بدون اعوجاج دریافت کرد. دارای دکمه ای به نام Room OFF است که صدای محیط را قطع می کند و فقط صدای تلوزیون را دریافت می نماید.


RC VER I

این ریموت کنترل مخصوص سمعک غیر وایرلس mind بوده و می تواند صدای سمعک را کم و زیاد کرده و یا برنامه های سمعک را تغییر دهد.
برای سمعک تک گوشی مناسب است نوع RC VER I   برای سمعک دو گوشی کاربرد دارد.

 

سوالات متداول در مورد سمعک ویدکس

قیمت سمعک های ویدکس در چه حدودی است؟

بسته به تکنولوژی این سمعک ها بین 3 تا 13 میلیون متغیر است.

عمر باطری سمعک های داخل گوشی ویدکس چند روز است؟

بین 3 تا 6 روز.

 کدام سمعک ویدکس از همه بهتر است؟

سمعک های جدیدتر دارای تکنولوژی بالاتر و کیفیت صدای بهتری دارند. اما باید در نظر بگیریم که سن شما، شغل شما، نوع و میزان کم شنوایی نیز در تجویز بهترین سمعک موثر می باشد. پس به تنهایی نمی توان گفت که بهترین سمعک کدام است. بلکه در ارتباط با مشخصه های بیمار است که می توان گفت کدام سمعک بهترین کارایی را برای مددجو دارد.

گارانتی و خدمات پس از فروش سمعک ویدکس چند سال است؟

2 سال سمعک های ویدکس گارانتی دارند و 5 سال خدمات پس از فروش.

فرق بین سمعک های با قیمت بالا و قیمت پایین چیست؟

سمعک های با قیمت پاین تکنولوژی پایین تری دارند و کیفیت صدای آن ها نسبت به مدل های پیشرفته پایین تر می باشد. همچنین مدل های بالا باتوجه به داشتن آپشن های جانبی (بلوتوث و وسایل جانبی) در محیط های مختلف، کاربرد بیشتری دارند.

سمعک های ویدکس مربوط به کدام کشور است؟

این سمعک ها دانمارکی هستند. اما اخیراً سهام این شرکت توسط شرکت سیوانتوس (؟؟؟ سابق) خریداری شده است.

عمر سمعک های ویدکس چند سال است؟

عمر سمعک ها بستگی به مراقبت و تنظیم، و مقدار زمان استفاده در طول روز می باشد. اما میانگین 3 تا 7 سال است.

برای افراد مسن کدام مدل از سمعک های ویدکس بهتر است؟

سمعک های پشت گوشی ویدکس باتکنولوژی متوسط کافی است.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
آقای 45 ساله ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام من دنبال یک سمعک با قیمت پایین و بدون نویز میگردم.چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. سمعک های Unique ۳۰ گزینه مناسبی برای شماست، اما قبل از تجویز، حتما باید معاینه دقیق در کلینیک انجام بشه.
user_name
shokri ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام. من قصد خرید سمعک با دو گوشی که کیفیت بالایی داشته باشه دارم. چه مدلی بهتر هستش؟
user
سمعک اشراق ۲۶ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز سمعک های سری EVOKE کیفیت بالایی دارن اما بهتره برای تجویز دقیق تر به کلینیک مراجعه کنید.