سمعک یونیترون
سمعک یونیترون

آنچه می خوانید 

تاریخچه

پلتفرمهای یونیترون 

پلتفرم Era

پلتفرم North
پلتفرم TemPUs
پلتفرم DiscoVer
سمعکهای گروه Max
سمعکهای گروه Moxi
سمعکهای Stride
سمعکهای insera
سمعکهای QUan tum
سمعکهای Shine
لوازم جانبی سمعکهای یونیترون

تاریخچه

این شرکت در سال 1964 در نیوفانلند کانادا توسط alf dohmer Ralf strothman fred stork بنیانگذاری شد دفتر مرکزی یونیترون هم اکنون در واترلو کانادا می باشد و بیش از 20 دفتر مرکزی 70 کشور دنیا محصولات خود را ارسال می کند . مدلهای آنالوگ این شرکت در سالهای بین 1960تا 1978 از برترین سمعک در عصر خودش بود که مناسب برای کم شنوایی شدید تا عمیق می باشد در دهه انقلاب دیجیتال ، سمعکهای یونیترون هم تجهیزات اساسی پیدا کرده اند و با استفاده از فناوریهای جدید سمعکهای دیجیتال و هوشمند را برای مددجویان کم شنوا ارائه کردند از تکنولوژیهای ساخته شده توسط این شرکت می توان Smart fOcus و SPeeCh zone برای درک هر چه بیشتر گفتار اشاره کرد . اعتقاد یونیرون در این سالها بر این است که تجارت بر مبنای روابط شخصی ساخته شده و محصولات آنها فرصتهایی را برای ایجاد زندگی بهتر برای افراد فراهم کرده است .

پلتفرم های unitron

Era

این سیستم پردازشی توسط Sonova طراحی شده و یونیترون در سال 2012 آن را به بازار عرضه کرده است. سرعت این سیستم پردازشی نسبت به سیستمهای قبلی دو برابر شده و دارای مدارات پیشرفته برای تجزیه و تحلیل اصوات و محیطهای صوتی متفاوت می باشد. از جهت اندازه این سیستم پردازشی نسبت به ورژنهای قبلی کوچک تر شده است. و ظرفیت و حافظه آن جهت انطباق با محیطهای شنیداری مختلف بیشتر شده است. از ویژگی های این سیستم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:


-    Smart Focus با استفاده از این فن آوری اتوماتیک، در محیطهای پر سر و صدا و با نویز زیاد بر روی صداهای گفتاری تمرکز می کند و صداهای اضافی را حذف کرده و توان بیمار را در درک گفتار بالا می برد.


-    Pinna effect محل میکروفونهای سمعک طوری طراحی شده است که ویژگی های اکوستیک طبیعی لاله گوش را حفظ می کند و صدا طبیعی تر به گوش می رسد.


-    Natural Sound balance در استراتژی فیتینگ باز سمعک صداهای تقویت شده و غیر تقویت شده طوری با هم ترکیب می شود که با تنظیمات دقیق و انطباقی بر روی این صداها، به حفظ و طبیعی بودن سیگنال که به گوش می رسد کمک می نماید.


-    Wireless Capabilities قابلیت های بی سیم در این سمعک ها، طوری طراحی شده است که می توان با وسایل صوتی و تصویری ارتباط برقرار کرد و یا قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل را دارا می باشند.


از جمله سمعک های این سیستم می توان به Quantum وMax  و Moxi اشاره کرد.

شرکت یونیترون از سال 2011 تا 2019، چهار سیستم پردازشی Era، North، Tempus، Discover را به بازار سمعک عرضه کرد. که با گذشت زمان این سیستم ها پر سرعت تر و دقیق تر شده و نیازهای شنوایی بیمار را هر چه بیشتر برآورده کرده است. به اختصار مطالبی را در مورد این سیستمها بیان می کنیم.

سیستم پردازشی North

شرکت یونیترون یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ارتقاء تکنولوژی سمعکها در دنیا. در سال 2015 سیستم پیشرفته پردازشی North را به دنیا عرضه کرد که می تواند بین انواع مکالمات در محیطهای مختلف، در نوع پردازش تفاوت قائل شود. این سیستم از تکنولوژی اتوماتیک Sound NaV که هفت محیط شنوایی را به طور مجزا شناسایی کرده که چهار محیط آن بر مکالمه تمرکز دارد. بیشتر افراد کم شنوا در معرض این چهار محیط در طول روز می باشند که سیستم North درک در این محیطها را برای آنها به حداکثر می رساند. 
 
تکنولوژی های به کار رفته در این سیستم طوری با هم هماهنگ کار می کنند که بتوانید بهترین درک گفتاری همراه با کیفیت صدای واقعی را در این محیطها تجربه نمایند.
این سیستم در سطوح مختلف تکنولوژی (500-700-800- pro) به بازار عرضه شده است.

سمعکسیستم پردازشی Tempus


این سیستم پردازشی از سال 2017 به بازار عرضه شده است پایه و اساس این سیستم، بهبود درک گفتار، و دقت در تشخیص آن می باشد. این پلتفرم 36 درصد دارای پردازش سریعتر و 50 درصد در تشخیص گفتار دقیق تر نسبت به پلتفرم North دارد. بر طبق آمارهایی که گرفته شد و بیشترین مشکلی که بیماران کم شنوا با آن روبرو شده اند درک گفتار در حضور نویز است که تکنولوژی Tempus در حل این مشکل و شناخت این محیطها به صورت اتوماتیک گامهای اساسی برداشته است.

قیمت سمعک


-    Sound NaV: برنامه اتوماتیک در هفت محیط شنیداری
-    Sound Conductor: از جهت دینامیکی، ویژگی های صوتی را برای فهم گفتار، (طبیعی بودن صدا) متعادل و متوازن می کند.
-    Spatial awareness: آگاهی فضایی از صدا و جهت یابی صدا و پیدا کردن مکان صدا به راحتی.
-    Speech pro: ابعاد حداکثر فهم گفتار و جهت یابی صدا حتی در محیطهای پر چالش (براساس فرآیند پردازش دو گوشی)


در پلتفرم Tempus ما پنج سطح تکنولوژی داریم که شامل:
T500: اولین سطح تکنولوژی Tempus که برناه های اتوماتیک آن خیلی کم و بیشتر برنامه های آن دستی می باشد. در این تکنولوژی تنها از میکروفونهای اتوماتیک جهتی که اتومیک (Automic) نامیده شده استفاده شده است. این مدل پردازشی برای افرادی هستند که در محیطهای ساکت زندگی می کنند.


T600: در سه محیط ساکت، مکالمه در نویز، و مکالمه در محیط ساکت دارای برنامه اتوماتیک می باشد و دارای تکنولوژِی افزایش درک گفتار، کاهش نویز محیط و میکروفونهای تطبیقی جهتی می باشد که به طور کلی افزایش درک گفتار را در محیطهای مختلف ایجاد می کند. به طور کلی این مدل سمعک به صورت اتوماتیک شما را در بعضی از محیطهای شنوایی و مکالمات کمک می کند.


T700: دارای 6 برنامه کامل Sound NaV بود. و فقط برنامه موزیک در آن ایجاد نشده دارای میکروفونهای جهت دار مولتی باند بوده و حداکثر درک گفتاری را در محیطهای مختلف برای افراد کم شنوا ایجاد می کند. در این مدل سمعک هر دو سمعک با هم ارتباط برقرار می کند و به صورت اتوماتیک، شنیدن بهتر در محیطهای نویزی خیلی بالا را فراهم می کند. کاربر از صدای طبیعی لذت بیشتر برده، راحتی و آسایش بیشتری ایجاد کرده و تلاش شنیداری کمتری برای کاربر فراهم می نماید.


T800: تکنولوژی Sound NaV را به طور کامل داشته و تکنولوژیهای دیگر مثل Spatial awareness. Speech pro. کم و بیش در این پلتفرم استفاده شده است. در این پلتفرم، سمعکهای دو گوش به صورت اتوماتیک کار کرده و با هم ارتباط برقرار می کنند. این ارتباط در جهت ایجاد شنوایی بهتر برای شما در انواع مکالمات محیطهای مختلف شنیداری، مخصوصاً جایی که نویز زمینه خیلی بالا باشد، صورت می گیرد.


T pro: تمامی تکنولوژی های چهارگانه را به طور کامل در خود دارد و سمعکهای این پلتفرم معمولاً قابلیت شارژ شدن و قابلیت اتصال آسان به وسایل صوتی و تصویری را دارا می باشد. در این مدل تکنولوژی، سمعک شما از تمامی جهات بر روی گفتار و مکالمه تمرکز می کند و تلاش شنیداری شما را کاهش داده و آسایش و راحتی بیشتری را برای شما فراهم می کند.

پلتفرم Discover

این پلتفرم از سال 2019 به بازار عرضه شد و جدیدترین پلتفرم یونیترون می‌باشد. سرعت پردازشی در Discover بالاتر رفته و سیستم‌های اتوماتیک ارتقاء یافت است .
 Speech Nav.3 و sound core، در این پلتفرم باعث شده، کاربران لذت بهتری از شنیدن داشته باشد. بر بعضی از سمعک‌های این پلتفرم قابل شارژ بوده، و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و موبایل، ریموت کنترل را داراست. یونیترون تلاش کرده با ارائه این سیستم جدید، رضایت بیشتری را برای کاربران خود فراهم آورد.

Unitron flex

سمعک‏های یک شرکت ممکن است از نظر ظاهری یا سخت‏افزاری با هم شباهت داشته باشند امّا از نظر تکنولوژی یا نرم‏افزاری با هم تفاوت دارند. حال بیمار می‏خواهد تفاوت تکنولوژی را در محیط‏های واقعی احساس کند و احساس کند که با تغییر تکنولوژی چه مقدار مشکلات ارتباطی او رفع می‏شود و چه میزان بودجه‏ای برای آن در نظر بگیرد. برای حل این مسأله شرکت یونیترون از سیستم آزمایشی Flex برای بیماران استفاده می‏کند. با ساخت این سیستم آزمایشی و تجویز موقت آن برای بیمار و تغییر تکنولوژی آن را در جلسات مختلف، تصمیم‏گیری برای انتخاب تکنولوژی با توجّه به واقعیت‏های موجود آسان و راحت می‏شود و بیمار با انتخاب تکنولوژی مورد نظر می‏تواند آن را با بودجه خود تناسب‏سازی کند و با مشاوره متخصصین شنوایی‏سنجی بهترین انتخاب را داشته باشد.سمعک یونیترون


 سمعک‌های گروه Max

از نوع پشت گوشی بوده دارای بالاترین سطح قدرت، هوشمند وایرلس مناسب برای کم شنوایی‌های شدید و عمیق در سه سطح تکنولوژی (Moxi E. Moxi 6. Moxi 20)، و در دو مدل قدرتی (up- sp)، و پلتفرم‌های مختلف به بازار عرضه شده است.


Max E:

از نوع فول دیجیتال هوشمند، 6 کاناله دارای چهار برنامه دستی، بدون برنامه‌های خودکار، دارای کنترل فیدبک و لوم دستی. باطری 675 تکنولوژی حذف صدای باد، مناسب برای کم شنوایی شدید و عمیق می‌باشد. بعضی از افراد کم شنوای شدید و عمیق که سال‌ها از سمعک استفاده می‌کنند بنابر تجربیات شنوایی قبلی خود با سمعک‌های هوشمند کاملا اتوماتیک با تکنولوژی بالا و به روز وفق پیدا نکرده و سازگاری بیشتری با سمعک‌های غیر اتوماتیک و خطی دارند. این مدل سمعک نیازهای شنوایی این افراد را تامین می‌کند و در پلتفرم Era وارد بازار شده است.


Max 6:

از نوع فول دیجیتال هوشمند، 6 کاناله دارای 2 برنامه خودکار. کنترل فیدبک حذف صدای باد، کنترل انطباقی خودکار، قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل و وسایل صوتی و تصویری، مناسب برای کم شنوایی شدید تا عمیق و افرادی که در محیط‌های نسبتا آرام هستند، می‌باشد.


Max 20:

فول دیجیتال، هوشمند وایرلس بوده 20 کاناله در پلتفرم‌های مختلف (Era, Norrth, Tempus) دارای چهار برنامه خودکار و سه برنامه دستی، ولوم کنترل دستی، دکمه تغییر برنامه، باوای 675. در دو مدل قدرتی (sp - up) و کنترل فیدبک پیشرفته، حذف صدای باد، انطباق‌پذیری جهتی، و دارای تکنولوژی خودآموز با هدف افزایش قابلیت درک گفتار در محیط‌های شنیداری پر سر و صدا، طراحی و به بازار عرضه شده است. این سمعک‌ها با توجه به تکنولوژیشان دارای قیمت مناسبی می‌باشند.


سمعک‌های گروه Moxi

این سمعک‌ها از نوع Ric بوده (رسیور داخل کانال)، هوشمند وایرلس مناسب برای کم شنوایی ملایم تا شدید در سایزهای مختلف و در سطوح تکنولوژی متفاوت، دارای مولفه‌های ضد تعریق و گرد و خاک، مناسب برای جوانان و بزرگسالان کم شنوا، قابلیت اتصال به وسایل صوتی و تصویری و ریموت کنترل و در سطوح قیمتی مختلف به بازار عرضه شده است.

 

قیمت سمعک

Moxi Kiss

این مدل سمعک از نوع هوشمند وایرلس، Ric و دارای Ip57. مناسب برای افت شنوایی ملایم تا شدید با رسیورهای مختلف، باطری شماره 312، که از سال 2013 توسط شرکت یونیترون به بازار عرضه شده است این مدل سمعک دارای تکنولوژی اتوماتیک (Era, Tempus) بوده و دارای برنامه‌های smart focus, speech zone (جهت درک هر چه بیشتر گفتار و وضوح آن) قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل و وسایل صوتی و تصویری را داراست. در پنج سطح تکنولوژی شامل Moxi 12 ,Moxi 10 ,Moxi6 و Moxi20 و Moxi pro در پلتفرم (Era) و در پلتفرم (North, Tempes) به صورت (pro, 8    00, 700, 600, 500) Moxi به بازار عرضه شده است.

 

 

سمعک

Moxi fit 

این مدل سمعک از نوع سمعک پشت گوشی Ric بوده مناسب برای افت شنوایی ملایم تا شدید، هوشمند وایرلس، دارای Ip68، دارای تله کویل باطری شماره 312. دکمه دستی تغییر برنامه، در سه پلتفرم (Discover. Tempus- North) و در پنج سطح تکنولوژی (pro, 800, 700, 600, 500)، بسیار کوچک و فوق العاده زیبا، قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی و تصویری و ریموت کنترل، قابلیت وصل شدن به موبایل از طریق u control را دارا می‌باشد. وزن این سمعک 36/1 گرم، طول آن 4/12 میلی‌متر و پهنای آن 2/7 میلی‌متر می‌باشد. Max fit قابل شارژ بوده، همچنین سمعک Max JumPR که از تکنولوژی Discover بهره برده دارای باطری‌های یون، لیتیومی با شارژ القایی می‌باشد.

 

قیمت سمعک

Moxi Now

این مدل سمعک جزء کوچک‌ترین سمعک‌های Ric بوده با باطری شماره 10 مناسب برای افت شنوایی ملایم تا شدید با رسیورهای مختلف، و در سه پلتفرم (Discover, North, Tempus) و پنج سطح تکنولوژی و Ip68 به بازار عرضه شده است. از دیگر خصوصیات فنی این سمعک‌ها می‌توان به مدیریت وزوز گوش، کاهش دهنده صدای باد دارای مدیریت فیدبک قوی و پیشرفت میکروفنهای جهت دار قابلیت وصل شدن به ریموت کنترل وسایل صوتی و تصویری اشاره کرد. و با توجه به تکنولوژی آن، دارای قیمت‌های متفاوتی می‌باشد.

 

سمعک
سمعک‌های Stride 

دارای مدل‌های داخل گوشی و پشت گوشی بوده و مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید و هوشمند وایرلس. در پنج سطح تکنولوژی، و سه پلتفرم پردازشی ساخته شده که نوع داخل گوشی آن به صورت (IIC- CIC, ITC) و نوع پشت گوشی از جهت قدرتی در دو نوع متوسط و قوی وارد بازار شده است. این سمعک‌ها از جهت اندازه بسیار کوچک بوده  و قابلیت وصل شدن به وسایل صوتی تصویری و ریموت کنترل را دارا می‌باشند. خصوصیات منحصر به فرد سمعک‌های پشت گوشی، اندازه بسیار کوچک آن می‌باشد. از جهت قیمت سمعک ها با توجه به سطوح تکنولوژی، متفاوت می‌باشند.

 

سمعک insera
سمعک‌های Insera

این سمعک فقط از نوع داخل گوشی بوده، هوشمند وایرلس، مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید و از جهت اندازه و شکل به صورت (CTC, ITC, IIC) بر روی پلتفرم تمپوس و در چهار سطح تکنولوژی (500، 600، 700 و 800) به بازار عرضه شده است. کیفیت صدای این سمعک‌ها بسیار عالی و شفاف بوده و مناسب برای کسانی که می‌خواهند سمعک دیده نشود، می‌باشد. این سمعک‌ها قابلیت وصل شدن به ریموت و وسایل صوتی تصویری را دارا می‌باشند.

 

قیمت سمعک
سمعک‌های Quantum 

این مدل سمعک‌ها از نوع پشت گوشی و داخل گوشی بوده هوشمند، مناسب برای کم شنوایی‌های ملایم تا شدید، در نوع پشت گوشی باطری 13، ولوم کنترل دستی، با پلتفرم Era و در پنج سطح تکنولوژی (E,6,12,20,pro) که به ترتیب (20، 20، 12، 6، 6) کاناله، دارای کنترل خودکار انطباقی. مدارات ضد فیدبک. پوشش نانو. تمرکز گفتاری. میکروفون‌های تطبیقی خودکار و تکونولوژی حذف صدای باد، کاهش نویز زمینه و ... را دارا می‌باشد. 
در نوع داخل گوشی باطری شماره 10 و 312 با پلتفرم Era، از جهت اندازه به سه شکل داخل کانال، نامرئی و کاملا نامرئی تقسیم بندی شده و در پنج سطح تکنولوژی، با کانال‌ و باندهای مختلف، به بازار عرضه شده است. این سمعک‌ها در سطح قیمتی متفاوت با توجه به تکنولوژی آن مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.

 

سمعک
 سمعک Shine Rev

سمعک shine، به صورت داخل گوشی و پشت گوشی، فول دیجیتال، 2 کاناله مناسب برای افت شنوایی ملایم تا عمیق. در سطوح قدرتی متفاوت (m, sp, Hp) با باوای 13 و 675 در پشت گوشی، و در داخل گوشی باوای 312 و 10، دارای پوست مقاوم، ولوم کنترل دستی، میکروفون‌های اتوماتیک، سیستم کاهنده نویز، تقویت گفتار و ... را دارا می‌باشد.
این مدل سمعک جزء پرفروش ترین و ارزان ترین سمعک‌های یونیترون بوده و مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

 

لوازم جانبی سمعک‏های یونیترون

برنامه u control

از این برنامه می‏توان برای تنظیم سمعک و تغییر برنامه و تغییر ولوم سمعک استفاده کرد.

uTV3

برای اتصال سمعک‏ها به تلویزیون کاربرد دارد و باعث می‏شود صدا مستقیم و بدون اعوجاج به گوش برسد.

u mic

این میکروفون اتصال مستقیم و بی سیم با سمعک‏ها دارد و می‏تواند در محیط‏های شلوغ یا محیط‏های آموزشی صدا را از گوینده به کاربر بدون اعوجاج برساند.

u direct3

این وسیله این امکان را به ما می‏دهد که سمعک‏ها را به تلفن‏های همراه، وسایل صوتی و تصویری و ... به طور مستقیم وصل کنیم.

u stream

به عنوان یک وسیله رابط صدای استریو و شفاف را از طریق اتصال بی سیم بین سمعک و تلویزیون دستگاه‏های MP3 و گوشی‏های همراه برقرار می‏کند.

IIC remote

ریموت کنترل کوچک به کاربران اجازه می‏دهد صدای سمعک را کم یا زیاد کنند و یا برنامه سمعک را تغییر دهد.

Remote control

برای کم یا زیاد کردن ولوم سمعک و تغییر برنامه سمعک کاربرد دارد.

شارژ سمعک‏هایStride

برای شارژ سمعک‏های پشت گوشی stride استفاده می‏شود.

شارژ سمعک‏های moxi

برای شارژ سمعک‏های پشت گوشی Ric، Moxi استفاده می‏شود.

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
محسن ۲۰ آبان ۱۳۹۹
سلام. سمعک های یونیترون رو از کجا میتونم تهیه کنم و تنظیماتش رو کجا میتونم انجام بدم؟
user
سمعک اشراق ۲۰ آبان ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. سمعک های یونیترون رو بعد از تجویز میتونید از کلینیک اشراق تهیه کنید و تنظیمات سمعک مناسب با نیاز بیمار، توسط پزشک متخصص، داخل کلینیک انجام میشه.