سمعک در رشت
۲۱ شهریور ۱۴۰۰

آنچه می خوانید 

-خدمات تخصصی ما دررشت
-عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک 

-برندهای سمعک و قیمت آن در رشت
-ساخت انواع قالبهای ضد صدا و ضد آب در رشت
-انجام آزمونهای مختلف شنوایی و الکتروفیزیولوژی
-مراحل تجویز سمعک
-مشاوره توانبخشی

خدمات تخصصی ما دررشت

کلینیک سمعک اشراق در نظر دارد جهت رفاه شهروندان و کم شنوایان عزیز با استفاده از متخصصین مجرب شنوایی و سمعک در شهر رشت خدمات شنوایی سنجی و توان بخشی را به شرح ذیل ارائه نماید.
- انجام آزمون های پایه شنوایی PTA-TyMP-AR
- آزمون های شنوایی اطفال
- آزمون های شنوایی پیشرفته الکتروفیزیولوژیک oAE-ABR
- آزمون های سرگیجه ECOG-Vemp
- مشاوره توان بخشی به والدین و کودکان کم شنوا
- تجویز برندهای مختلف سمعک و به روز دنیا
- تنظیم انواع سمعک ها
- تعویض سمعک های کهنه و قدیمی با سمعک های جدید
- ساخت قالب ضد آب و ضد صدا

 

سمعک در رشت

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمعک

کلینیک اشراق در رشت، در تلاش است که با توجه به شرایط بیمار، و با استفاده از جدیدترین دستگاه­های تنظیم سمعک و نرم­افزارهای مربوطه، مهمترین و بروزترین سمعک­ها را با قیمت مناسب، به بیماران ارائه دهد. تجویز سمعک و قیمت آن به موارد ذیل بستگی دارد:

۱.تکنولوژی سمعک

هرچه فناوری سمعک بالاتر باشد متعلقات و وسایل جانبی آن بیشتر، قیمت آن نیز بالاتر خواهد شد. از جهت تکنولوژی سمعک­ها به چهار دسته آنالوگ، دیجیتال، هوشمند، هوشمند وایرلس تقسیم بندی می­شوند که با افزایش تکنولوژی قیمت آن هم افزایش می­یابد. هرچه تکنولوژی بالاتر می­رود برنامه ­های اتوماتیک سمعک بیشتر و کیفیت صدای آن شفاف­تر می­شود. در انتخاب تکنولوژی سمعک سن بیمار و شغل آن تاثیرگذار   می­باشد. در افراد مسن که نمی­توانند از موبایل و وسایل صوتی تصویری استفاده کنند و در محیط­های ساکت زندگی­ می­کنند بهتر است از سمعک­های دیجیتال و هوشمند استفاده نمایند اما افرادی که سن پایین­تری دارند و در جاهای پر سروصدا در رفت­وآمد هستند و شغل آن­ها ایجاب می­کند که در این محیط­ها حضور داشته باشند پیشنهاد می­شود از سمعک­هایی با تکنولوژی بالا هوشمند وایرلس استفاده کرده تا صدا با شفافیت بیشتری به گوششان رسیده و دچار مشکلات کمتری در این محیط­ها بشوند. حال سوال بسیاری از بیماران این است که سمعک هوشمند با دیجیتال یا آنالوگ چه فرقی با هم دارند؟

سمعک آنالوگ

 سمعک­های بسیار ساده­ای هستند و معمولا صدا را به صورت خطی تقویت می­کند در این مدل سمعک­ها تنظیمات کمی را می­توان بر روی سمعک­ها انجام داد و فقط دارای تنظیم صدا بوده و صدا را کم و زیاد یا زیر و بم می­کنیم و فاقد هرگونه برنامه تنطیمی پیشرفته می­باشد.

سمعک دیجیتال

این سمعک­ها آن دسته از سمعک­هایی هستند که توسط کامپیوتر برنامه ریزی و تنظیم می­شوند و دارای کانال­ها و مدارات پردازشی هستند که توسط متخصصین شنوایی تنظیم شده و با توجه به نوع و میزان کم شنوایی بیمار قابل تنظیم بوده به صورتیکه رضایت کاربران را در پی دارد.

سمعک هوشمند

سمعک­ هوشمند همان سمعک دیجیتال می­باشد اما پیشرفته تر از آن، و دارای مدارات بیشتر و برنامه­های اتوماتیک پیشرفته که می­تواند خود را با محیط­های مختلف شنیداری منطبق کند. این سمعک­ها دارای ردیاب سیگنال، تکنولوژی کاهش نویز، و انواع تکنولوژی­های درک گفتار هستند که باعث می­شود کیفیت آن بالاتر رفته و رضایت بیشتری را برای بیماران فراهم می­کند.

سمعک هوشمند وایرلس

مدرن­ترین و پیشرفته­ترین سمعک به نام سمعک­های بلوتوث­دار، وایرلس، که این قابلیت را دارند که همانند یک گوش طبیعی عمل کنند و ارتباط بین دو سمعک برقرار شده و صدا را به صورت همزنان از دو گوش به مغز می­رساند و همچنین قادر است به صورت مستقیم و یا با رابط به تلفن­های همراه یا وسایل صوتی تصویری وصل شده و صدا را بدون نویز و شفاف به گوش برساند.

سمعک در شمال کشور

۲.اندازه سمعک

با توجه به سن بیمار، نوع و میزان کم شنوایی و تکنولوژی سمعک اندازه آن ممکن است متفاوت باشد و قیمت آن نیز تفاوت دارد. هرچه سن بیمار و کم شنوایی بیشتر باشد باید از سمعک­های پشت گوشی استفاده کند که ممکن است دیجیتال یا هوشمند پشت گوشی باشد. و هر چه سن بیمار کمتر باشد و کم­شنوایی پایین­تر، می­توان سمعک­های داخل گوشی نامرئی و یا سمعک­های Ric (رسیور داخل کانال) یا سمعک نامرئی تجویز کرد. البته به این نکته باید اشاره کرد که سمعک­های کاملا نامرئی یا IIC فقط در بعضی از برندها موجود می­باشد که با توجه به تکنولوژی بالای آن، قیمت آن نیز بالا می­باشد، به طور کلی سمعک­ها از جهت اندازه به پنج مدل داخل گوشی، پشت گوشی، عینکی، جیبی و استخوانی دسته بندی می­شوند.

۳.یک یا دو سمعک

سن بیمار، میزان کم­ شنوایی، و شغل برای تجویز یک یا دو سمعک موثر می­باشد. واضح است که شنوایی دو گوشی است و اگر بیمار بخواهد بهترین درک شنوایی را داشته یاشد و از باقیمانده شنوایی خود حداکثر استفاده را نماید و در محیط­های شلوغ کمتر دچار مشکل شود باید از دو سمعک استفاده نماید که هزینه بیشتری را برای بیمار خواهد داشت.

برندهای سمعک و قیمت آن در رشت

سمعک­های مختلفی در سراسر دنیا با قیمت­های مختلف به فروش می­رسد و برندهای زیادی از شرکت­های مختلف، در نقاط مختلف دنیا تهیه و ساخته شده، که با توجه به امکانات و ویژگی­های خاص هر برند نیاز­های گوناگون بیماران را پاسخگو می­باشد و طراحی این برندها باتوجه به نیازهای آنان می­باشد.

سمعک در رشت

از جمله برندهای مختلف سمعک و موجود در کلینیک ما در رشت می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.

سمعک زیمنس

جزء اولین و قدیمی­ترین سمعک­های جهان، و اولین سمعک­هایی که روانه بازار شده میتوان به سمعک زیمنس اشاره کرد. این محصولات در رده­های مختلف تکنولوژی پایه و پیشرفته موجود می­باشند که در رده قیمتی ۱،۳۰۰ تا ۱۴ میلیون قیمت گذاری شده است. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به sirion ، orion ، silk ، Insio ، pur و cellion اشاره کرد.

سمعک اتیکن

سمعک اتیکن از سال ۱۹۰۴ کار خود را در تهیه و ساخت سمعک­ها آغاز کرد و شعار این شرکت (مردم در الویت هستند) می­باشد. این شرکت اولین سمعک کاملا اتوماتیک را روانه بازار کرد و قیمت آن بین ۱،۵ تا ۱۵ میلیون می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به get ، hit ، siya ، Alta ، Nera ، Intiga ، Ria ، Dynamo ، chilli و opn اشاره کرد.

سمعک فوناک

سمعک فوناک از دیگر برندهای سمعک که کار خود را از سال ۱۹۴۷ میلادی در سوئیس آغاز کرد و در تولید محصولات خود از تکنینک­ها و تکنولوژی­های ویژه­ای استفاده کرده که مورد توجه بسیاری از کاربران و بیماران قرار گرفته است. شعار این شرکت (زندگی همواره جریان دارد) و (نباید تسلیم شویم) می­باشد. قیمت این سمعک­ها بین ۱،۸۰۰ تا ۱۴ میلیون تومان می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به Naida ، Audeo ، Tao ، Baseo ، Bolero اشاره کرد.

سمعک یونیترون

از برندهای معروف سمعک که از سال ۱۹۶۴ در کشور کانادا کار خود را آغاز کرده و یکی از بهترین و موفق­ترین برندهای دنیا می­باشد. سمعک یونیترون به بیش از ۵۰ کشور در دنیا ارسال می­شود و خدمات پس از فروش خیلی خوبی دارد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به ­moxi ، max ، shine ، stride ، Quantum اشاره کرد قیمت آن بین ۱،۸ تا ۱۲ میلیون می­باشد.

سمعک ویدکس

بیش از نیم قرن پیش در کپنهاک دانمارک شرکت ویدکس تاسیس شد و جزء شش شرکت برتر در دنیا در زمینه ساخت سمعک و ارتقاء تکنولوژی آن می­باشد. در سال ۱۹۹۵ اولین سمعک کاملا دیجیتال را به دنیا معرفی کرد. این شرکت دارای ۲۰۰ نمایندگی در سراسر جهان است و دارای فنآوری­های جدید در تولید سمعک می­باشد. قیمت سمعک­های ویدکس از ۱،۸ تا ۱۴ میلیون می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به unique ، mind ، menu ، vital ، beyond ، Evoke ، اشاره کرد.

برندهای دیگر

از دیگر برندهایی که سمعک اشراق در  رشت برای بیماران عزیز ارائه می­کند می­توان به سمعک­های برنافون، سونیک، رکستون اشاره کرد که جرئیات آن­ها در وبسایت سمعک اشراق موجود می­باشد.

ساخت انواع قالب­های ضدصدا و ضدآب در رشت

یکی دیگر از خدمات ما ساخت قالب ضدصدا برای افرادی که در محیط­های پرسروصدا کار می­کنند، می­باشد. این قالب­ها با فیلتر و بدون فیلتر بوده و از جنس سیلیکون که باعث محافظت شنوایی در مقابل اصوات بلند شده و خطر وزوز گوش و افت شنوایی را در این افراد کاهش می­دهد.قالب ضدآب نیز برای کسانی که دچار عفونت­های گوش خارجی و میانی شده و ورود آب به گوش این عفونت­ها را تشدید می­کند، مناسب می­باشد. جنس این قالب­ها سیلیکون و نرم می­باشد.

انجام آزمون­های مختلف شنوایی و الکتروفیزیولوژیک

از خدمات دیگر ما انجام آزمون­های پایه شنوایی (شنوایی سنجی با تون خالص) و تیمپانومتری جهت برسی سیستم شنوایی و پرده گوش و تعیین میزان کم شنوایی است. تست­های الکتروفیزیولوژیک ما شامل ABR و oAE می­باشد که تست  ABR برای تخمین آستانه شنوایی بیمارانی است که (مثل اطفال) در شنوایی سنجی معمولی توانایی همکاری با ما را ندارند و oAE آزمون غربالگری شنوایی است که در نوزادان در بدو تولد انجام می­شود و تعیین می­کند که آیا کودک شما مشکل شنوایی دارد یا خیر.

از آزمون­های دیگر می­توان به ECOG اشاره کرد که برای تشخیص و تایید بیماری منییر کاربرد زیادی دارد. این آزمون جزء آزمون­های سرگیجه طبقه­بندی میشود.

 

سمعک در رشت

مراحل تجویز سمعک

 مراجعه به متخصص شنوایی و انجام آزمون­های شنوایی    تعیین میزان کم شنوایی و مشاوره سمعک  قالب گیری     ساخت قالب سمعک    تجویز و تنظیم سمعک  تنظیم مجدد بعد از چند هفته

 

مشاوره توانبخشی

مشاوره توانبخشی و معرفی کلاس­های گفتار درمانی و تربیت شنوایی و آگاهی دادن به والدین و آشنا کردن آن­ها برای تلاش و کوشش بیشتر و هدفمندتر در جهت رسیدن به اهداف توانبخشی می­باشد.


خواهشمند است جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره با شماره تلفن 09198375085 تماس گرفته و از خدمات ما برخوردار شوید.


آدرس ما در رشت:

چهار راه گلسار - پشت داروخانه شبانه روزی گلسار - درمانگاه کوثر - طبقه سوم

ادرس سمعک در رشت

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
sepehr ۰۴ آذر ۱۳۹۹
سلام. چه علائمی هستش که متوجه بشیم دچار کم شنوایی شدیم؟
user
سمعک اشراق ۰۴ آذر ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. مشکل در ایجاد ارتباط، صحبت کردن با صدای بلند تر از حالت معمول، اشاره دیگران به این موضوع و...  از علائم کم شنوایی هستن.
user_name
صفایی ۰۴ آذر ۱۳۹۹
سلام. به کلینیکتون اومدم و همکاری خیلی خوبی داشتید، ممنون از برخورد خوب و رسیدگیتون
user
سمعک اشراق ۰۴ آذر ۱۳۹۹
سلام دوست عزیز. ممنون از نظر خوب و انرژی بخش شما.