سمعک در رشت
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ سمعک در رشت

سمعک در رشت:
کلینیک سمعک اشراق در نظر دارد جهت رفاه شهروندان و کم شنوایان عزیز با استفاده از متخصصین مجرب شنوایی و سمعک در شهر رشت خدمات شنوایی سنجی و توان بخشی را به شرح ذیل ارائه نماید.
- انجام آزمون های پایه شنوایی PTA-TyMP-AR
- آزمون های شنوایی اطفال
- آزمون های شنوایی پیشرفته الکتروفیزیولوژیک oAE-ABR
- آزمون های سرگیجه ECOG-Vemp
- مشاوره توان بخشی به والدین و کودکان کم شنوا
- تجویز برندهای مختلف سمعک و به روز دنیا
- تنظیم انواع سمعک ها
- تعویض سمعک های کهنه و قدیمی با سمعک های جدید
- ساخت قالب ضد آب و ضد صدا

 

سمعک در رشت

تجویز برندهای مختلف سمعک و به روز در شهر رشت

کلینیک اشراق در رشت، در تلاش است که با توجه به شرایط بیمار، و با استفاده از جدیدترین دستگاه­های تنظیم سمعک و نرم­افزارهای مربوطه، مهمترین و بروزترین سمعک­ها را با قیمت مناسب، به بیماران ارائه دهد. تجویز سمعک و قیمت آن به موارد ذیل بستگی دارد:

۱.تکنولوژی سمعک:

هرچه فناوری سمعک بالاتر باشد متعلقارت و وسایل جانبی آن بیشتر، قیمت آن نیز بالاتر خواهد شد. از جهت تکنولوژی سمعک­ها به چهار دسته آنالوگ، دیجیتال، هوشمند، هوشمند وایرلس تقسیم بندی می­شوند که با افزایش تکنولوژی قیمت آن هم افزایش می­یابد. هرچه تکنولوژی بالاتر می­رود برنامه­های اتوماتیک سمعک بیشتر و کیفیت صدای آن شفاف­تر می­شود. در انتخاب تکنولوژی سمعک سن بیمار و شغل آن تاثیرگذار      می­باشد. در افراد مسن که نمی­توانند از موبایل و وسایل صوتی تصویری استفاده کنند و در محیط­های ساکت زندگی­ می­کنند بهتر است از سمعک­های دیجیتال و هوشمند استفاده نمایند اما افرادی که سن پایین­تری دارند و در جاهای پر سروصدا در رفت­وآمد هستند و شغل آن­ها ایجاب می­کند که در این محیط­ها حضور داشته باشند پیشنهاد می­شود از سمعک­هایی با تکنولوژی بالا هوشمند وایرلس استفاده کرده تا صدا با شفافیت بیشتری به گوششان رسیده و دچار مشکلات کمتری در این محیط­ها بشوند. حال سوال بسیاری از بیماران این است که سمعک هوشمند با دیجیتال یا آنالوگ چه فرقی با هم دارند؟

-سمعک آنالوگ:

 سمعک­های بسیار ساده­ای هستند و معمولا صدا را به صورت خطی تقویت می­کند در این مدل سمعک­ها تنظیمات کمی را می­توان بر روی سمعک­ها انجام داد و فقط دارای تنظیم صدا بوده و صدا را کم و زیاد یا زیر و بم می­کنیم و فاقد هرگونه برنامه تنطیمی پیشرفته می­باشد.

-سمعک دیجیتال:

این سمعک­ها آن دسته از سمعک­هایی هستند که توسط کامپیوتر برنامه ریزی و تنظیم می­شوند و دارای کانال­ها و مدارات پردازشی هستند که توسط متخصصین شنوایی تنظیم شده و با توجه به نوع و میزان کم شنوایی بیمار قابل تنظیم بوده به صورتیکه رضایت کاربران را در پی دارد.

-سمعک هوشمند:

سمعک­ هوشمند همان سمعک دیجیتال می­باشد اما پیشرفته تر از آن، و دارای مدارات بیشتر و برنامه­های اتوماتیک پیشرفته که می­تواند خود را با محیط­های مختلف شنیداری منطبق کند. این سمعک­ها دارای ردیاب سیگنال، تکنولوژی کاهش نویز، و انواع تکنولوژی­های درک گفتار هستند که باعث می­شود کیفیت آن بالاتر رفته و رضایت بیشتری را برای بیماران فراهم می­کند.

سمعک هوشمند وایرلس:

مدرن­ترین و پیشرفته­ترین سمعک به نام سمعک­های بلوتوث­دار، وایرلس، که این قابلیت را دارند که همانند یک گوش طبیعی عمل کنند و ارتباط بین دو سمعک برقرار شده و صدا را به صورت همزنان از دو گوش به مغز می­رساند و همچنین قادر است به صورت مستقیم و یا با رابط به تلفن­های همراه یا وسایل صوتی تصویری وصل شده و صدا را بدون نویز و شفاف به گوش برساند.

سمعک در شمال کشور

۲.اندازه سمعک

با توجه به سن بیمار، نوع و میزان کم شنوایی و تکنولوژی سمعک اندازه آن ممکن است متفاوت باشد و قیمت آن نیز تفاوت دارد. هرچه سن بیمار و کم شنوایی بیشتر باشد باید از سمعک­های پشت گوشی استفاده کند که ممکن است دیجیتال یا هوشمند پشت گوشی باشد. و هر چه سن بیمار کمتر باشد و کم­شنوایی پایین­تر، می­توان سمعک­های داخل گوشی نامرئی و یا سمعک­های Ric (رسیور داخل کانال) تجویز کرد. البته به این نکته باید اشاره کرد که سمعک­های کاملا نامرئی یا IIC فقط در بعضی از برندها موجود می­باشد که با توجه به تکنولوژی بالای آن، قیمت آن نیز بالا می­باشد، به طور کلی سمعک­ها از جهت اندازه به پنج مدل داخل گوشی، پشت گوشی، عینکی، جیبی و استخوانی دسته­بندی می­شوند.

۳.یک یا دو سمعک

سن بیمار، میزان کم­شنوایی، و شغل برای تجویز یک یا دو سمعک موثر می­باشد. واضح است که شنوایی دو گوشی است و اگر بیمار بخواهد بهترین درک شنوایی را داشته یاشد و از باقیمانده شنوایی خود حداکثر استفاده را نماید و در محیط­های شلوغ کمتر دچار مشکل شود باید از دو سمعک استفاده نماید که هزینه بیشتری را برای بیمار خواهد داشت.

برندهای سمعک و قیمت آن در رشت

سمعک­های مختلفی در سراسر دنیا با قیمت­های مختلف به فروش می­رسد و برندهای زیادی از شرکت­های مختلف، در نقاط مختلف دنیا تهیه و ساخته شده، که با توجه به امکانات و ویژگی­های خاص هر برند نیاز­های گوناگون بیماران را پاسخگو می­باشد و طراحی این برندها باتوجه به نیازهای آنان می­باشد.

سمعک در رشت

از جمله برندهای مختلف سمعک و موجود در کلینیک ما در رشت می­توان به موارد ذیل اشاره کرد.

-سمعک زیمنس

جزء اولین و قدیمی­ترین سمعک­های جهان، و اولین سمعک­هایی که روانه بازار شده میتوان به سمعک زیمنس اشاره کرد. این محصولات در رده­های مختلف تکنولوژی پایه و پیشرفته موجود می­باشند که در رده قیمتی ۱،۳۰۰ تا ۱۴ میلیون قیمت گذاری شده است. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به sirion ، orion ، silk ، Insio ، pur و cellion اشاره کرد.

-سمعک اتیکن

از سال ۱۹۰۴ کار خود را در تهیه و ساخت سمعک­ها آغاز کرد و شعار این شرکت (مردم در الویت هستند) می­باشد. این شرکت اولین سمعک کاملا اتوماتیک را روانه بازار کرد و قیمت آن بین ۱،۵ تا ۱۵ میلیون می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به get ، hit ، siya ، Alta ، Nera ، Intiga ، Ria ، Dynamo ، chilli و opn اشاره کرد.

-سمعک فوناک

از دیگر برندهای سمعک که کار خود را از سال ۱۹۴۷ میلادی در سوئیس آغاز کرد و در تولید محصولات خود از تکنینک­ها و تکنولوژی­های ویژه­ای استفاده کرده که مورد توجه بسیاری از کاربران و بیماران قرار گرفته است. شعار این شرکت (زندگی همواره جریان دارد) و (نباید تسلیم شویم) می­باشد. قیمت این سمعک­ها بین ۱،۸۰۰ تا ۱۴ میلیون تومان می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به Naida ، Audeo ، Tao ، Baseo ، Bolero اشاره کرد.

-سمعک یونیترون

از برندهای معروف سمعک که از سال ۱۹۶۴ در کشور کانادا کار خود را آغاز کرده و یکی از بهترین و موفق­ترین برندهای دنیا می­باشد. سمعک یونیترون به بیش از ۵۰ کشور در دنیا ارسال می­شود و خدمات پس از فروش خیلی خوبی دارد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به ­moxi ، max ، shine ، stride ، Quantum اشاره کرد قیمت آن بین ۱،۸ تا ۱۲ میلیون می­باشد.

-سمعک ویدکس

بیش از نیم قرن پیش در کپنهاک دانمارک شرکت ویدکس تاسیس شد و جزء شش شرکت برتر در دنیا در زمینه ساخت سمعک و ارتقاء تکنولوژی آن می­باشد. در سال ۱۹۹۵ اولین سمعک کاملا دیجیتال را به دنیا معرفی کرد. این شرکت دارای ۲۰۰ نمایندگی در سراسر جهان است و دارای فنآوری­های جدید در تولید سمعک می­باشد. قیمت سمعک­های ویدکس از ۱،۸ تا ۱۴ میلیون می­باشد. از جمله سمعک­های این شرکت می­توان به unique ، mind ، menu ، vital ، beyond ، Evoke ، اشاره کرد.

-برندهای دیگر

از دیگر برندهایی که سمعک اشراق در  رشت برای بیماران عزیز ارائه می­کند می­توان به سمعک­های برنافون، سونیک، رکستون اشاره کرد که جرئیات آن­ها در وبسایت سمعک اشراق موجود می­باشد.

*ساخت انواع قالب­های ضدصدا و ضدآب در رشت

یکی دیگر از خدمات ما ساخت قالب ضدصدا برای افرادی که در محیط­های پرسروصدا کار می­کنند، می­باشد. این قالب­ها با فیلتر و بدون فیلتر بوده و از جنس سیلیکون که باعث محافظت شنوایی در مقابل اصوات بلند شده و خطر وزوز گوش و افت شنوایی را در این افراد کاهش می­دهد.قالب ضدآب نیز برای کسانی که دچار عفونت­های گوش خارجی و میانی شده و ورود آب به گوش این عفونت­ها را تشدید می­کند، مناسب می­باشد. جنس این قالب­ها سیلیکون و نرم می­باشد.

*انجام آزمون­های مختلف شنوایی و الکتروفیزیولوژیک

از خدمات دیگر ما انجام آزمون­های پایه شنوایی (شنوایی سنجی با تون خالص) و تیمپانومتری جهت برسی سیستم شنوایی و پرده گوش و تعیین میزان کم شنوایی است. تست­های الکتروفیزیولوژیک ما شامل ABR و oAE می­باشد که تست  ABR برای تخمین آستانه شنوایی بیمارانی است که (مثل اطفال) در شنوایی سنجی معمولی توانایی همکاری با ما را ندارند و oAE آزمون غربالگری شنوایی است که در نوزادان در بدو تولد انجام می­شود و تعیین می­کند که آیا کودک شما مشکل شنوایی دارد یا خیر.

از آزمون­های دیگر می­توان به ECOG اشاره کرد که برای تشخیص و تایید بیماری منییر کاربرد زیادی دارد. این آزمون جزء آزمون­های سرگیجه طبقه­بندی میشود.

 

سمعک در رشت

*مراحل تجویز سمعک:

 مراجعه به متخصص شنوایی و انجام آزمون­های شنوایی    تعیین میزان کم شنوایی و مشاوره سمعک  قالب گیری    ساخت قالب سمعک    تجویز و تنظیم سمعک  تنظیم مجدد بعد از چند هفته

 

*مشاوره توانبخشی

مشاوره توانبخشی و معرفی کلاس­های گفتار درمانی و تربیت شنوایی و آگاهی دادن به والدین و آشنا کردن آن­ها برای تلاش و کوشش بیشتر و هدفمندتر در جهت رسیدن به اهداف توانبخشی می­باشد.


خواهشمند است جهت تعیین وقت قبلی و مشاوره با شماره تلفن 09198375085 تماس گرفته و از خدمات ما برخوردار شوید.


آدرس ما در رشت:

چهار راه گلسار - پشت داروخانه شبانه روزی گلسار - درمانگاه کوثر - طبقه سوم

ادرس سمعک در رشت

نظرات کاربران
ارسال نظر