مشاوره سمعک
۱۸ آذر ۱۳۹۹

مراحل تجویز سمعک در کلینیک اشراق شامل مراحل زیر می باشد: 

1- انجام آزمایش شنوایی

اگر مشکل کم شنوایی دارید می توانید برای انجام آزمایش شنوایی به کلینیکهای شنوایی سنجی مراجعه کنید و پس از آزمایش ، میزان و نوع کم شنوایی شما تشخیص می شود و اگر کاندید استفاده از سمعک باشید با توجه با آزمایش ، و بررسی تواناییهای درک گفتاری شما معلوم می شود که آیا شما نیاز به سمعک دارید یا خیر .

2- مشاوره سمعک

در این مرحلهبا توجه به میزان و نوع کم شنوایی و شرایط اختصاصی شما ( سن ، سلامت عمومی بدن ، وضعیت شغلی ، .. ) و میزان توقع و انتظارات شما از سمعک ، و اولویتهای مدنظر شما ، سمعکهای مختلفی با اندازه های متفاوت و تکنولوژیهای گوناگون به شما پیشنهاد می شود . در این مرحله شما می توانید از سمعک آزمایش استفاده نمایید و تجربه شنیدن با سمعک را حس کنید . در مرحله مشاوره به تمام سوالهای شما در مورد سمعک و قیمت سمعک جواب داده می شود و سمعک مورد نیاز شما انتخاب می شود . همچنین می توانید قیمت انواع سمعک ها را متناسب با نیاز خود در بخش قیمت سمعک مشاهده کنید.

3- قالبگیری

در این مرحله برای سمعکهای سفارشی و داخل گوشی که نیاز به قالبگیری دارند انجام می شود . پنبه یا ابر بسیار کوچکی توسط متخصصین شنوایی داخل مجرای گوش کار گذاشته می شود تا مواد قالبگیری به پرده گوش آسیب نرساند و با استفاده از سرنگ قالبگیری خمیر مخصوص داخل مجرای گوش قرار داده می شود و پس از چند دقیقه شکل گوش را به خود گرفت . از گوش مددجو خارج می گردد .

4- ساخت سمعک

در این مرحله که معمولا چند روز طول می کشد با توجه به سفارش شما و مشاوره سمعک ساخته و آماده می شود .

5- فیتینگ ، تنظیم و آموزش استفاده از سمعک

در این مرحله سمعک بر روی گوش بیمار با دستگاه های پیشرفته تنظیم شده و با توجه به کم شنوایی بیمار تغییرات مورد نظر برروی آن انجام می شود و آموزش استفاده از سمعک و نحوه استفاده از آن به مددجو داده می شود

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر
user_name
احمدی ۰۶ دی ۱۳۹۹
من جدیدا احساس میکنم شنوایی گوش سمت چپم افت کرده و نیاز به کمک و راهنمای دارم که بدونم مشکل شنوایی پیدا کردم یا علت دیگه ای داره شما می تونید کمکم کنید؟
user
سمعک اشراق ۰۶ دی ۱۳۹۹
سلام، نمیشه به طور قطع گفت که مشکل شنوایی پیدا کردید. ابتدا باید تست های  شنوایی انجام شود تا علت کم شنوایی مشخص شود. سپس بهترین درمان انتخاب می شود تا شنوایی شما به حالت قبل برگردد.