سمعک

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

اکثر ما با واژه ی سمعک آشنایی کامل داریم و یا در طول روز بارها آن را و یا افرادی که از آن استفاده می کنند را می بینیم، ولی تا به حال به این فکر کرده اید که این سمعک ها چگونه کار می کنند؟ افراد کم شنوا چرا سمعک می گذارند؟

واژه سمعک
در ابتدا باید بدانیم که واژه سمعک از کجا آمده است و به چه معنی می باشد.
واژه سمعک یک کلمه ی عربی است که به زبان فارسی راه یافته است و در زبان ما رواج یافته است. معنی واژه سمعک یا معادل آن در زبان فارسی گوش افزار است که کمتر کسی این نام را می داند و استفاده می کند.
استفاده ی سمعک بیشتر در عمل پزشکی است و یک وسیله ی بسیار مهم برای بالا بردن و تقویت امواج صوتی بوده و برای بهتر شنیدن از آن استفاده می شود و با توجه به دستور پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.
خوب است که این را بدانیم که واژه سمعک در زبان انگلیسی با نام هیرینگ ایدز شناخته می شود.

سمعک


مخترع سمعک
همان ‌طور که می دانید همه ی ما الکساندر گراهام بل را به خاطر اختراع تلفن می شناسیم اما او کار ها و فعالیت هایی در زمینه پزشکی نیز انجام داده است که یکی از آن ها، تلاش برای ساختن وسیله ی شنوایی بیشتر یا همان سمعک بوده است. باید بدانید که علت انگیزه ی الکساندر گراهام بل به کار های پزشکی، پدر او یعنی دکتر ملویل بل بود که از پزشک های متخصص فیزیولوژی صدا و ناشنوایان و شهر اسکاتلند بوده است.

باید بدانیم که الکساندر گراهام بل با تمام تلاشی که کرد تنوانست راه ساخت وسیله ی شنوایی بیشتر یا همان سمعک را پیش بگیرد و فقط اطلاعاتی بسیار مهم در مورد آن به جهان بشر ارائه کرد. در سال 1390 دانشمندی به نام هاچینسون با استفاده از اطلاعات گراهام بل، وسیله ی شنوایی بیشتر یا همان سمعک را ساخت و به نام خود ثبت کرد اما این بر هیچ کس پوشیده نیست که الکساندر گراهام بل هم در این کار بسیار تلاش کرده است.


تاریخچه تولید سمعک
در قرن 17 میلادی اولین سمعک ها اختراع شد و اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل کمک بسزایی به این وسیله ی پزشکی کرد.
اولین سمعک های الکتریکی در قرن 18 میلادی و اولین سمعک های دیجیتالی در قرن 19 میلادی وارد بازار شد.
اغلب این سمعک هایی که در ابتدا ساخته شده است از نوع سمعک های خارجی بود و در پشت گوش و درون آن قرار می گرفت و صداها را با قدرت بیشتری به سمت گوش انتقال می داد و همچنین امکان حذف صداهای اضافی را هم داشت.
با توجه به رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی، این سمعک ها تغییرهای زیادی کرد بطوریکه سمعک های امروزی به اندازه های مختلفی یافت می شود و همچنین دارای تراشه و انواع انتقال دهنده های صدا است که نسبت به سمعک های اولیه بسیار پیشرفت کرده است.
این سمعک ها در قدیم همانند یک شیپور بوده که اندازه بسیار بزرگی داشته ولی در حال حاضر شکل های گوناگونی دارند و اندازه های آن ها بسیار کوچک است.

سمعک چیست؟
همان طور که می دانید سمعک یک تقویت کننده الکتریکی کوچک است و به افرادی که در شنیدن مشکل دارند کمک به سزایی می کند.
بعضی از افراد فکر می کنند که مکانیزم کار سمعک بسیار سخت است اما در واقعیت این گونه نیست و برعکس، مکانیزم کار این سمعک ها بسیار ساده است.(جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش مراحل تجویز و آموزش استفاده از سمعک مراجعه نمایید)
سمعک ها در واقع با تقویت صدا به افراد کم شنوا کمک می کنند که صداها را دقیق تر بشنوند و همچنین می توانند صداهای با ولوم کمتر را هم بشنوند
با استفاده از این سمعک ها افراد کم شنوا می توانند به راحتی با افراد دیگر چه شنوا و چه کم شنوا ارتباط برقرار کنند و کارهای روزمره خود را همانند دیگر افراد به خوبی انجام دهند.
در زمان قدیم این سمعک ها بسیار بزرگ و سنگین بودند اما امروزه با رشد و پیشرفت در تکنولوژی، متخصصان توانسته اند مدل های مختلفی از این سمعک ها را بسازند، به طوری که هم سبک و کوچک و هم با کیفیت باشند.
در حال حاضر اگر شما مجبور به خرید سمعک بشوید با مدل ها و طرح های مختلف رو به رو می شوید. برای خرید یک سمعک خوب باید به راحتی سمعک بر روی گوشتان توجه کنید چون وسیله همیشگی شما خواهد بود. همچنین این سمعک ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند که در هنگام خرید توجه به هزینه های آن ها بسیار مهم است.

بطور کلی سمعک وسیله الکترونیکی کوچکی است که در داخل و یا پشت گوش قرار می گیرد. صداها را بلند تر و واضح تر می کند. بطوریکه یک فرد کم شنوا می تواند بهتر بشنود ارتباط بهتری برقرار کند و در فعالیت های روزمره مشارکت بیشتری داشته باشد.     
در حال حاضر سمعک های مختلفی با شکل ها و کاربردهای مختلفی عرضه می شود ولی یک مدل از این سمعک ها، سمعک نامرئی می باشد که دارای معایب و مزایایی است که استفاده از آن زیاد توصیه نمی شود و بهتر است بدانید که این نوع سمعک ها به دلیل پایین بودن قیمت آن ها مورد استفاده ی افراد زیادی می باشد.
همانطور که گفته شد با وجود تنوع زیاد در بین سمعک های حال حاضر بازار، افراد برای تهیه باید به راحتی سمعک ها توجه کنند چرا که سمعک یک وسیله ای است که همیشه باید همراه آن ها باشد و همچنین باید توجه کنید که سمعکی را تهیه کنید که بتواند صداهای مزاحم محیط اطراف خود را از بین ببرد.
باید توجه داشته باشید که درک گفتاری افرادی که از سمعک استفاده می کنند به مراتب از افرادی که از سمعک استفاده نمی کنند بهتر است.

ساختمان سمعک ها
هر کس که اسم سمعک را شنیده است و یا آن را از نزدیک دیده است تصور می کند که داخل سمعک ها بسیار پیچیده است اما در حقیقت این گونه نیست و داخل یک سمعک از طراحی ساده ای تشکیل شده است.

هر سمعک با هر نوع و مدلی، از سه بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:
1. میکروفون
2. تقویت کننده
3. بلندگو


همه ی سمعک های موجود در بازار سه قسمت بالا را دارا می باشند و در صورتی که هر یک از سه مورد بالا را نداشته باشد دیگر عملکرد یک سمعک را ندارد و دیگر نمی توان آن را سمعک نامید.
نحوه ی کار سمعک ها به این صورت است که ابتدا میکروفون موجود در سمعک صداها را دریافت می کند و بعد از دریافت صدا، میکروفون صداهایی که از محیط گرفته است را به صورت سیگنال های الکتریکی تبدیل می نماید و بعد از این که سیگنال های الکتریکی توسط میکروفون تولید شد نوبت به تقویت کننده ها می رسد و کار این بخش از سمعک ها این است که قدرت صداهای دریافتی از محیط را افزایش دهد و در آخرین مرحله، سمعک صدایی را که تقویت کرده است، از راه بلندگو به گوش فرد ناشنوا می رساند.


گروه های پنج گانه سمعک ها:

1. سمعک هایی که در پشت گوش قرار می گیرند.

در این سمعک قطعات الکترونیکی در قاب پلاستیکی کوچکی در پشت گوش قرار می گیرد و از طریق قالب و لوله ای که رابط بین قالب و سمعک می باشد به گوش وصل می شود.
این سمعک ها نسبت به سمعک های داخل گوش قوی ترند و صدای بلندتری دارند.
معمولا دارای ولوم می باشند. یکی از مشکلات سمعک های پشت گوشی در معرض دید قرار گرفتن آنهاست که با ساخته شدن سمعک های کوچکتر و جدیدتر این مشکل نیز تا حد زیادی برطرف گردیده است.

انواع سمعک های پشت گوشی:

 سمعک های کوچک پشت گوشی min BTE

سمعک های استاندارد

سمعک های رسیور داخل کانال

قیمت سمعک

2. سمعک هایی که در داخل گوش قرار می گیرند.

در سمعک های داخل گوشی کلیه ی قطعات در داخل قالبی درون صدفه یا مجرای گوشی قرار می گیرد. معمولا این سمعک ها بسته به اندازه های آن برای کم شنوایی های ملایم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع سمعک داخل گوشی:

درون صدفه یا (ITE)(In the ear)

داخل کانال یا(ITC)(In the canal)

کاملا داخل کانال (CIC)(Completely in the canal)

سمعک


3. سمعک هایی که به صورت نامرئی می باشند.

به این نوع از سمعک ها پنهان یا ناپیدا داخل کانال (IIC)(Invisible in the canal) نیز می گویند.


4. سمعک هایی که به صورت جیبی عرضه می شوند.

این نوع سمعک برای کم شنوایی متوسط تا عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. در این سمعک ها میکروفون و قطعات الکتریکی درون محفظه ای نصب شده که در داخل جیب قرار می گیرد و رسیور آن توسط سیمی به سمعک وصل می شود و به وسیله قالب داخل گوشی قرار می گیرد.

قیمت سمعک

5. سمعک هایی که به صورت یک عینک می باشند.
این نوع سمعک برای کم شنوایی ملایم تا متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. تمام قطعات الکتریکی این سمعک در داخل دسته عینک ها جاسازی می شود.

انواع سمعک


چند نکته مهم در مورد سمعک:

* در زمان تهیه ی سمعک افرادی که زیر نظر بیمه ی نیروهای مسلح می باشند باید در زمان مراجعه برای خرید سمعک فیش حقوقی سرپرست خانواده را تحویل دهند تا بتوانند از بیمه استفاده کنند.
* اگر قصد دارید که برای خودتان سمعک تهیه کنید بهتر است در همان ابتدا بهترین و با کیفیت ترین سمعک را تهیه نمایید چرا که با این کار در آینده به مشکل نمی خورید.
* تهیه سمعک باید براساس نیاز و مشکل فرد باشد و در صورتی که دو گوش فرد مشکل دارد پیشنهاد می شود در همان ابتدا از سمعک دو گوش استفاده کنید و با این کار می توانید از مشکل های احتمالی که سمعک یک گوش برایتان به وجود می آورد جلوگیری کنید.
* این نکته هم قابل توجه است که برای خرید سمعک دو گوش، باید به اندازه دو عدد سمعک یک گوش هزینه کنید.

سمعک های نامرئی
در جهان امروز مدل های مختلف از سمعک های نامرئی به دلیل دیده نشدن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
سمعک های نامرئی، به آن دسته از سمعک هایی اطلاق می شود که اندازه ی آن ها بسیار کوچک می باشد و همچنین به صورت کامل در داخل گوش هر فردی قرار می گیرد و به هیچ طریقی از گوش بیرون نمی آید.
با وجود این که این سمعک ها از نظر تخصصی دارای مزایا و معایبی می باشند ولیکن همیشه طرفداران خود را دارند. اگر شما هم مایل به خرید سمعک های نامرئی هستید، سمعک آی آی سی یادتان نرود.

سمعک های نامرئی آی آی سی:
سمعک های آی آی سی در حال حاضر به عنوان کوچک ترین و ظریف ترین سمعک های موجود در بازار شناخته شده است و این سمعک یک نوع از سمعک های نامرئی می باشد.
سازنده ی این سمعک نامرئی یک شرکت آمریکایی است که نام آن استارک است و هر ساله سعی می کند که به روزترین محصولات خود را به بازار عرضه کند. می توان از سمعک نامرئی آی آی سی به عنوان جدیدترین و مدرن ترین محصول این شرکت آمریکایی نام برد.
سمعک نامرئی آی آی سی در دو مدل و نوع مختلف در بازار عرضه می شود که در حال حاضر دارای محبوبیت فراوانی است.
سمعک آی آی سی از آن سمعک هایی است که محال است افراد آن را ببینند و این سمعک برای افرادی است که به صورت ضعیف و متوسط افت شنوایی دارند و برای افراد با افت شنوایی قوی پیشنهاد نمی شود.

قیمت سمعک های نامرئی
سمعک های نامرئی از دیگر انواع سمعک ها مستثنی نیستند و مانند سایر سمعک ها، قیمت آن ها بر اساس برند آن و همچنین نوع تکنولوژی موجود در آن ها محاسبه می شود.
معمولاً رنج قیمت این گونه سمعک ها بسیار زیاد بوده به طوری که بازه ی هزینه ای آن از هفتصد هزار تومن تا سیزده میلیون تومن می باشد.
سمعک های اولیه
سمعک های اولیه از آن نوع سمعک های بزرگ بود که روی گوش قرار می گرفت. ولی در طی سال ها سمعک ها به سایزهای کوچک تر تبدیل شد به طوری که برای استفاده از سمعک های قرن 19 باید آن ها را روی میز می گذاشتند.

بعد از گذشت مدتی همین سمعک های بسیار بزرگ در قرن 19 به شیپورها و قیف هایی تبدیل شد که استفاده از آن ها راحت تر و آسان تر بود.
در سال 1800 میلادی سمعک هایی با ابعاد و مقیاس کوچک تر توسط فردی به نام فدریک رین ساخته شد و از ساخته های او می توان به شیپورهای گوشی، بادبزن های گوشی و لوله های مکالمه اشاره کرد.
سمعک وسیله ای برای کمک به تقویت صداها است و هر چه به جلو می رویم قابل حمل تر می شود و یکی از عیب هایی که بر روی سمعک های اولیه گذاشته اند، بزرگ بودن آن ها بوده است چرا که هر چه سمعک بزرگ تر باشد صدایی که به گوش می رساند بسیار بلندتر می شود.
برای آن که بتوانند سمعک های قابل حمل تهیه نمایند باید سایز آن ها را کوچک کنند اما این کار اصلاً به سود فرد استفاده کننده نبود و در آخر شیپورهای صوتی در سال 1800 به شکل مخروط وارد بازار شد که دو سر داشت و در درون گوش قرار می گرفت.

در قرن 19 افرادی که از سمعک استفاده می کردند علاقه خود را نسبت به سمعک های کوچک و پنهان نشان دادند به طوری که این کار باعث تغییرات بزرگی در انواع سمعک ها شد و نتیجه ی این تغییر آن شد که مردم بتوانند سمعک های خود را در جاهایی مخفی و پنهان کنند اما این مسئله هم باعث آسیب زدن به شنوایی افراد و همچنین باعث نگرانی افراد عادی می شد.


انواع سمعک ها
سمعک های موجود در بازار به گروه های مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از:
1. انواع سمعک ها در نحوه ی تکنولوژی بکار برده شده در آن ها
همانطور که در جریان هستید معمولاً سمعک ها را بر اساس نوع مدارهای موجود در آن ها تقسیم بندی می کنند.
با توجه به توسعه ی تکنولوژی سمعک ها به سمت دو گروه سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند دیجیتال میل پیدا کرده اند.

دسته بندی سمعک ها از نطر تکنولوژی خود به زیر مجموعه هایی تقسیم می شوند که عبارتند از:
* سمعک های آنالوگ

سمعک های آنالوگ در بین انواع دیگر سمعک ها از سادگی خاصی برخوردار است و در واقع از ساده ترین نوع سمعک ها می باشد.
این نوع سمعک ها همانند دیگر سمعک ها صداهای محیط را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند ولی با این تفاوت که در مرحله بعد این سیگنال ها را به آمپلی فایر می فرستد.
این مدل از سمعک ها بر خلاف سادگیشان دارای دکمه تنظیم صدا بوده و همچنین این قابلیت را دارد که صداها را زیر و یا بم کند ولی شما تنها می توانید در این نوع سمعک ها یک برنامه را تنظیم نمایید.


* سمعک های قابل برنامه ریزی
سمعک های قابل برنامه ریزی نوع دیگری از انواع سمعک ها می باشند به طوری که این سمعک ها کمی پیشرفته تر از سمعک های آنالوگ است.
در این سمعک بر خلاف سمعک های آنالوگ و همانطور که از اسم آن پیدا است می توان بیش ازیک برنامه را تنظیم نمود و همین علت باعث شده که این سمعک قیمت گران تری داشته باشد.

* سمعک های دیجیتالی
سمعک های دیجیتالی از آن دسته از انواع سمعک ها هستند که باید توسط کامپیوتر برنامه ریزی شوند.
در مطالب قبلی گفته شد که هر سمعکی از سه بخش تشکیل شده است اما این سمعک دارای یک بخش دیگر به نام مدارهای پردازشی است.
مدارهای پردازشی داخل این سمعک ها دارای تعدادی باند و کانال می باشد که با هم رابطه ی مستقیم دارند به طوری که هر چه پردازش ها یا مدارهای پردازشی پیشرفته تر باشد، باندها و کانال های موجود در این سمعک هم بیشتر خواهد بود.
یکی از مزیت هایی که این سمعک نسبت به بقیه سمعک ها دارد، قابلیت تنطیم آن توسط دکتر متخصص است به طوری که رضایت فرد کم شنوا را در پی خواهد داشت.


* سمعک های هوشمند
سمعک های هوشمند نوعی دیگر از انواع این سمعک ها می باشد به طوری که یک درجه از سمعک های دیجیتال بهتر و پیشرفته تر است.
در واقع باید این را بگوییم که این سمعک های هوشمند یک نوع از سمعک های دیجیتال می باشد که می تواند قابلیت های خود را با محیط اطرافش منطبق کند.
به این سمعک های هوشمند، سمعک های هوشمند دیجیتال نیز می گویند چرا که این سمعک ها خود یک نوع سمعک دیجیتال است.
در اینجا این سؤال هم برای بعضی از افراد پیش می آید که سمعک های دیجیتال بهتر است یا سمعک های هوشمند؟ باید به افرادی که این سؤال را می پرسند گفت که این سوال از اساس دچار مشکل است چرا که سمعک های هوشمند خود یک مدل از سمعک های دیجیتال پیشرفته محسوب می شود.

این سمعک دارای امکانی است که او را نسبت به سمعک های دیجیتالی برتر می کند و این امکانات عبارتند از:
* این سمعک ها دارای ردیاب سیگنالی می باشند به طوری می توانند فرد گوینده را در محیط جستجو نمایند و همچنین صدای او را به خوبی هر چه تمام تر تقویت نماید.
* همچنین می توان گفت که این سمعک ها می توانند صداهای مزاحم محیط را از بین ببرند.
* این سمعک ها نیز از دیگر مدل های سمعک ها عقب نمانده است و قابلیت تنظیم با کامپیوتر را دارد و همچنین دارای باندها و کانال های مختلفی می باشد.
در حالت کلی و با توجه به این امکانات، خریداران این سمعک، از آن بسیار راضی هستند.

* سمعک های بلوتوث دار
در آخر به مدرن ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی در ساخت این سمعک ها می رسیم که با نام سمعک های بلوتوث دار و همچنین سمعک های وایرلس در بازار عرضه شده اند.

این سمعک ها قابلیت آن را دارند که همانند یک گوش طبیعی عمل کنند و همچنین می توانند هم زمان ارتباط بین دو گوشی سمعک را برقرار کنند و این بدین معنا است که این سمعک ها طوری ارتباط بین دو گوشی سمعک را برقرار می کنند که صدا به بهترین نحو به مغز فرد کم شنوا برسد.

علاوه بر برقراری ارتباط بین دو گوشی سمعک، این سمعک قادر است که به تلفن های همراه و حتی تلویزیون ها متصل شود به طوری که شما می توانید از این روش استفاده کنید و صداها را بشنوید و با تلفن خود مکالمه کنید.


2. انواع سمعک از نظر طرح های ظاهری آن
* سمعک های پشت گوشی

این سمعک ها از معروف ترین و شناخته شده ترین سمعک ها در سطح دنیا می باشد و کمتر کسی است که این سمعک ها را نشناسد.

این سمعک همانطور که از اسم آن مشخص است در قسمت پشتی لاله گوش قرار می گیرد و برای تهیه آن باید به قالب آن و همچنین فرم گوش خود دقت کنید.

این سمعک ها بسیار ساده بوده و هر گروه سنی از افراد می توانند از آن استفاده نمایند.


* سمعک های داخل گوشی
این سمعک ها خود به دو گروه سمعک داخل گوشی و سمعک داخل کانال تقسیم می شوند.

الف) سمعک داخل گوشی:
این سمعک ها در یک پوسته ی مخصوصی قرار دارند که در داخل گوش قرار می گیرد.
شما می توانید از این سمعک ها برای افراد با توانایی شنیدن زیاد تا کم استفاده کنید. به عبارتی این سمعک برای همه ی افراد کم شنوا مورد استفاده قرار می گیرد.


ب) سمعک داخل کانال:
این سمعک ها هم همانند سمعک های داخل گوشی می باشد با این تفاوت که این سمعک ها از سمعک های داخل گوشی کمی کوچک تر است و مقدار بیشتری در مجرای گوش فرو می رود. این سمعک ها برای کم شنوایی های ملایم تا شدید کاربرد دارد.


* سمعک های جیبی
این سمعک ها دو بخش دارند که یکی در جیب شما قرار می گیرد که شامل بخش میکروفون و بخش تقویت کننده می باشد و بخش دیگر آن یعنی همان بلندگو که با سیمی به قسمت جیبی وصل شده، در گوش قرار می گیرد.
این سمعک ها برای کم شنوایی های ملایم تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد. ولی در حال حاضر استفاده از این سمعک ها زیاد مرسوم نمی باشد.

* سمعک های عینکی
در این مدل از سمعک ها، محتویات یک سمعک را در درون یک عینک قرار می دهند و به راحتی از این سمعک ها استفاده می کنند.
این سمعک ها معمولاً برای افرادی توصیه می شود که سابقه ی بیماری از ناحیه ی گوش را دارند و نمی توانند از سمعک های گوشی استفاده کنند.
تفاوت بین سمعک های دو گوشی و تک گوشی

* سمعک های دو گوشی معمولاً توانایی بهتری در جهت یابی صوت ها نسبت به سمعک های تک گوشی دارند.
* استفاده از سمعک های دو گوشی برای درک بهتر مفاهیم در محیط های شلوغ بسیار بهتر از سمعک های تک گوشی است.
* در مورد صدا که معلوم است که سمعک های دو گوشی بهتر و راحت تر صداها را نسبت به سمعک های تک گوشی می شنوند.
* همیشه وقتی از یک چیزی جفت باشد کیفیت در آن نسبت به تک بهتر است و این سمعک ها از این قاعده مستثنی نیست. سمعک های دو گوشی از کیفیت صدای بهتری نسبت به سمعک های تک گوشی برخودارند.

قیمت سمعک

 

سمعک استخوانی 
سمعک های استخوانی برای بیمارانی طراحی شده که دارای مشکل کم شنوایی انتقالی (عفونت گوش - اختلالات زنجیرۀ استخوانی - انسداد مجرای گوش و ...) و کلیه اختلالات گوش میانی و خارجی که تا شرایط برای عمل جراحی مخصوصاً در کودکان مهیا شود از این سمعک ها استفاده می شود. گاهی اوقات که مشکلات گوش میانی و اختلالات آن قابل حل نباشد و بیمار مبتلا به صورت دائمی باید از این سمعک ها استفاده کند این سمعک ها بر خلاف سمعک های مرسوم از طریق ارتعاشات و لرزش جمجمه (انتقال استخوان) صدا را به حلزون و اندام های حسی شنوایی منتقل می کند. این سمعک ها بنا به با وسایل انتقال استخوانی و قابل کاشت اشتباه گرفته شود. این سمعک ها به سه شکل عینکی، و تل دار و ADHEAR موجود می باشد. البته سمعک های استخوانی، قابل کاشت را می توان برای افرادی که مشکلاتشان با جراحی و درمان قابل حل نباشد (مخصوصاً جوانان و بزرگسالان) به جای سمعک های استخوانی غیر قابل کاشت استفاده نمود.

سمعک استخوانی

 

جهت اطلاع از قیمت انواع مختلف سمعک چه از نظر برند و چه از نظر تکنولوژی می توانید به بخش قیمت سمعک مراجعه نمایید.


نمایش فیلم های مربوطه

سال نو مبارک

آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

پرسش و پاسخ "۱۲" مورد

avatar

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۷۲ ساله

در مورد سمعک های فوقالعاده نامریی سوال دارم

avatar

خواهش میکنم بفرمایید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید


avatar

۱۳۹۸/۰۵/۲۵ پرستو

درود. آیا استفاده از سمعک به مرور زمان به تقدیت شنوایی طبیعی فرد( مثلا از راه تلقین شنیدن به شکل طبیعی) کمک خواهد کرد؟ به ترمیم پاره گی پرده گوش و باز شدن چسبنده گی استخوان گوش ، کمک خواهد کرد؟ سپاس

avatar

سلام باعث ترمیم ساختار گوش نمی شود اما تنبلی شنوایی و کم کرده وباعث کاهش افت درک شنوایی می شود


avatar

۱۳۹۷/۱۲/۰۸ یاسین

من میخواستم قیمت این سمعک بدونم. Siemens Audiologische Technik GmbH Gebbertstrasse 125 91058 Erlangen Germany.خیلی ممنون میشم

avatar

سلام این مدل نیست بلکه ادرس شرکت سازندست


avatar

۱۳۹۷/۱۱/۱۹ محمد فرشچیان

از کجا بفهمیم سمعک خریداری شده اورجینال و دست دوم نیست

avatar

سلام کارت گارانتی و استعلام از طریق شرکت واردکننده


avatar

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ Raha

سلام،سمعک نامرئی ریسوند چگونه سمعکیه،لطفا قیمتشون را هم بگید

avatar

سلام سمعک خوبیه اما ریساند مدلهای مختلف با قیمتهای متفاوت دارد


avatar

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ فرهاد کلواری

اگر کسی یک گوش ان ناشنوا باشد ویک گوش داشته باشد ایا سمعکی وجود دارد که بیواند طرف دیگر را پوشش بدهد .ایا سمعک ضد وزوز گوش هم وجود دارد

avatar

سلام خیر متاسفانه همچین سمعکی وجود ندارد ...بله سمعک کراس برای وزوز هم موجود است


avatar

۱۳۹۷/۱۱/۱۴ مرد

با عرض سلام. سمعک اودیو سرویس مدل هوشمند قیمتش چنده؟

avatar

سلام هزینه این مدل از شمعک ها ۳ میلیون به بالا می باشد


avatar

۱۳۹۷/۱۱/۱۱ مهسا

سلام متشکرم از سایت خوبتون دختری شش ساله دارم با کم شنوایی متوسط به نظر شما از چ نوع سمعک استفاده کنم که هم برای خودش راحت باشد و زیاد در دید افراد واقع نشود و با شیطنت های کودکانه مرتب از گوش ایشون خارج نشود با تشکر 🙏

avatar

سلام سمعک های پشت گوشی مینیاتوری با قالب کوچک بهترین گزینه است


avatar

۱۳۹۷/۰۶/۲۴ زهرا رضیی

سلام من بدلیل مشکلی که دارم مجبورم از سمعک استفاده کنم می خواستم بدونم استفاده از سمعک باعث سردرد نمیشود؟

avatar

سلام

به طور کلی استفاده از سمعک باعث سردرد نمی شود.

سمعک وسیله ای است که صدا را با توجه به میزان افت شنوایی در هر فرد به گونه ای تقویت می کند تا فرد براحتی از آن استفاده کند. جهت تجویز سمعک برای هر فرد در ابتدا ارزیابی کامل شنوایی سنجی انجام می شود و با توجه به آن سمعک مناسب تجویز و تنظیم می شود. همچنین جهت استفاده از سمعک باید با توجه به دستورات ادیولوژیست از آن استفاده کنید تا مشکلاتی از این قبیل برای شما رخ ندهد.


avatar

۱۳۹۷/۰۶/۲۴ نیما حسینی

سلام آیا امکان این وجود داره که سمعکم با گوشیم مرتبط بشه؟

avatar

سلام

بسیاری از سمعک های جدیدی که در سالهای اخیر تولید شده اند از قابلیتهای برقراری ارتباط وایرلس با گوشی تلفن همراه و دیگر وسایل ارتباطی برخوردار هستند. اما باید دید که سمعک شما از این توانایی ها برخوردار است یا خیر که می بایست برای این کار به ادیولوژیست خود مراجعه کنید و در مورد این موضوع اطلاعات کامل را بدست آورید.


avatar

۱۳۹۷/۰۶/۲۴ رضا

سلام من حدودا 4 سال پیش در اثر ضربه به مدت یک هفته احساس سنگینی شدید و گرفتگی گوش داشتم که پس از مراجعه به ادیولوژیست تشخیص پارگی پرده صماخ داده شد و صرفا جراحی به عنوان تنها راهکار پیشنهاد شد که من به علت مشکلات مالی نتوانستم این راه را پیگیری کنم. اکنون احساس می کنم شنوایی گوش آسیب دیده کمی کاهش پیدا کرده. آیا میتوانم از سمعک برای درمان این مشکلم استفاده کنم؟

avatar

سلام

با توجه به مشکلی که شما فرمودید می بایست در وهله اول باز به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید تا در صورت امکان و صلاحدید پزشک مبنی بر موفقیت انجام عمل جراحی اقدام به عمل جراحی کنید. در صورتیکه خود شما به هر دلیلی تصمیم به انجام عمل جراحی ندارید راهکار درمانی دوم برای شما استفاده از سمعک میباشد.البته برای انتخاب نوع سمعک برای شما میبایست ابتدا تست شنوایی سنجی بدهید. نکته قابل توجه در مورد مشکل شنوایی شما این است که، شنوایی شما با تجویز سمعک های رده پایین قیمتی نیز تا حد بالایی رفع خواهد شد.

لطفا در صورت تمایل به مشاوره و استفاده ازمایشی از سمعک با کلینیک تماس حاصل فرمایید


avatar

۱۳۹۶/۰۸/۲۹ 32 سالمه

با سلام آیا از مارک audio service اطلاعی دارید؟

avatar

بله


جهت اطلاع از آخرین اخبار شرکت ، در خبر نامه ما عضو شوید